חזרה לשגרה גם בנתב"ג

טרמינל 1 ייפתח מחדש ביוני הקרוב
תמונה יהודה זפרני
יהודה זפרני

עם פרוץ מלחמת חרבות ברזל נסגר טרמינל 1 לטיסות יוצאות ונכנסות, ורק טרמינל 3 שימש את חברות התעופה המעטות שטסו לישראל וממנה.

אולם החודש הודיעה שרת התחבורה שלאור חזרתן של חברות תעופה זרות, ביניהן חברות הלואו-קוסט, לפעילות בישראל, ייפתח טרמינל 1 בנתב"ג בחודש יוני הקרוב. אציין שחברות הלואו-קוסט טסות דרך טרמינל 1 כדי לחסוך בעלויות דמי הנחיתה שלהן ובאגרות המשולמות לרשות שדות התעופה.

עם זאת, ישנן חברות תעופה שהודיעו שלא תחזורנה לטוס עד סוף השנה, ובראשן טורקיש איירליינס, שהיא חברת תעופה ממשלתית. לנוכח היחסים העכורים עם נשיא טורקיה, ברור כי זוהי החלטה פוליטית ולא כלכלית. ישראלים רבים טסו בעבר בחברת טורקיש איירליינס, גם לטורקיה כיעד בפני עצמו ובעיקר כנמל תעופה לטיסות המשך למאות יעדים בעולם. מאי-חזרתה של החברה הטורקית לפעילות בישראל ירוויחו חברות התעופה הישראליות, ובראשן אל-על וחברות ההמשך של איחוד האמירויות ובחריין שלא הפסיקו לטוס לישראל וממנה מתחילת המלחמה. ירוויחו מכך גם חברות התעופה האירופיות, ובראשן קבוצת לופטהאנזה ואייר פראנס ובריטיש איירווייס בטיסות לשלל יעדים בעולם ובטיסות המשך.

נשאלת השאלה האם חברות הלואו-קוסט יעלו מחירים עם חזרתן לפעילות בישראל? ובכן, עדיין מוקדם לדעת, אבל בטווח הקרוב נראה כי המחירים יקרים יותר משנה שעברה. אפשר להניח שבטווח הרחוק, כשכל חברות הלואו-קוסט ישובו לפעילות בישראל, המחירים ירדו וישובו להיות אטרקטיביים כפי שהיו בשנים קודמות. להערכתי זה יקרה רק לקראת סוף השנה, כשהמלחמה תסתיים.

ובינתיים? אני מאמין שבחג פסח הקרוב נתב"ג יהיה עמוס ביותר, למרות המחירים הגבוהים, ולכן אני ממליץ לכם להזמין כבר היום את הטיסה ואת החופשה לקיץ ולחגים. לא לחכות לרגע האחרון, כי הביקוש גובר על ההיצע השנה.

כדאי לבדוק ולהזמין כרטיסים בחברות שנותנות גמישות בדמי ביטול. וכמו כן מומלץ להזמין אצל סוכני הנסיעות הישראלים ובאתרים הישראליים כדי שיתנו לכם מענה אם המלחמה תימשך ותיאלצו לבטל. סוכני הנסיעות יעזרו לכם בטיפול בנסיעה, גם אם אתם בחו"ל וגם אם עדיין לא טסתם, למקרה שתצטרכו לשנות או לבטל. כמובן לא לשכוח לעשות ביטוח נסיעות כולל ביטוח ביטול, בעת הנפקת כרטיס הטיסה ולא ברגע האחרון.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

10 תגובות

  1. דרכו של עולם, השגרה כבר כאן, עובדים וציים וגם נוסעים לחו"ל…נקוה שהמלחמה תסתיים אחרי הניצחון על החמאס והשבת החטופים ואז נחזור לשגרה מלאה

 1. מתוך המילים שאתה כותב מרגישים כמה אתה מקורב ומאוהב בתיירות לישראל וממנה. וכמה אתה שמח בהצלחותיה. כל הכבוד.

  1. מסכים איתך, תיירות בשבילי היא גשר לשלום בין אנשים מכל העולם.

 2. רק כשהמלחמה תהיה באמת מאחורינו נראה את החזרה להיקפים גדולים

  1. נכון מאוד, כשהמלחמה תהיה מאחורינו וכשכל חברות התעופה יחזרו לטוס

 3. יותר מובטלים, יותר מפונים, עסקים בהתמוטטות וכולם נוסעים לחו"ל. מה ההסבר?

  1. ההסבר הוא שנסיעה לחו"ל זה לא מותרות אלא צורך ולכן אנחנו בכל מצב נראה נסיעות לחו"ל השאלה היא כמה? ולכן ככל שהמלחמה תימשך נראה פחות משנת השיא וככל שהיא תימשך וכל חברות התעופה לא יחזרו לטוס נראה פחות נוסעים ועדיין המספרים עולים…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן