אולי ניפגש באוקטובר הבא

בעקבות הודעת טורקיש איירליינס על השעיית טיסות לארץ
תמונה יהודה זפרני
יהודה זפרני

חברת טורקיש איירליינס הודיעה בשבוע שעבר על ביטול טיסותיה בקו טורקיה-ישראל עד לתאריך 26 באוקטובר 2024.

בשנים האחרונות הפכה טורקיש איירליינס לחברת התעופה הזרה הגדולה ביותר שטסה לישראל וממנה. היא בנתה לעצמה כאן שם, והייתה למוצר התעופתי מהטובים ביותר. טורקיש איירליינס ביססה את עצמה כחברת הקונקשיין מס' 1 בישראל, ובזמני השיא הפעילה כ-15 טיסות ביום. כל יום יצאו טיסות לאיסטנבול ומשם לעוד מאות יעדים בעולם, מעל ל-2 מיליון נוסעים לישראל וממנה בשנה.

הלחימה בעזה עודנה נמשכת, אולם יותר ויותר חברות תעופה חוזרות לטוס לישראל וממנה, ועד סוף מרץ רובן המוחלט כנראה יחזור לטוס, כי האיום העיקרי – הטילים, כבר לא יהיה רלוונטי. נכון למועד כתיבת המאמר, נרשם יום שיא של מעל 26 אלף נוסעים שעברו בנתב"ג. הישראלים חזרו לשגרה לרבות תיירות עסקית, תיירות נופש, תיירות נישה ועוד.

מתעוררת אם כן השאלה, מדוע החליטה חברת טורקיש איירליינס להשבית קו טיסות כל כך רווחי? התשובה כמובן אינה כלכלית, אלא פוליטית/מדינית בלבד. טורקיש איירליינס היא חברה ממשלתית וככזאת היא כפופה לממשלה בהנהגתו של ארדואן. מראשית המלחמה ארדואן מגנה את ישראל ומתייצב לצד חמאס, ולכן ההחלטה לא לטוס לישראל היא פוליטית/מדינית טהורה.

טורקיש איירליינס בישראל היא, כאמור, חברה רווחית ובייחוד הקו שלה לשדה התעופה באיסטנבול שממנו יוצאות טיסות לאלפי יעדי קונקשיין. מי תהיינה המרוויחות הגדולות מהפסקת טיסותיה של טורקיש איירליינס לישראל? בניגוד לסברה שאל-על תהיה הראשונה להרוויח, תהיינה אלה דווקא חברות התעופה של בחריין ואיחוד האמירויות, שלא חדלו לטוס לישראל בכל ימי המלחמה והציבור הישראלי יכיר להן תודה. יש להדגיש שכעת כל היעדים שטורקיש איירליינס טסה אליהם באסיה ובמזרח הרחוק, אוסטרליה וניוזילנד יהיו יעדים של חברות התעופה של איחוד האמירויות ובחריין, שכבר הודיעו שהן מוסיפות טיסות יומיות מישראל ולישראל. גם אל-על הודיעה על הוספת טיסות, אומנם רק ליעדים מצומצמים וישירים, אבל סביר להניח שהציבור הישראלי יעדיף את אל-על, ישראייר וארקיע.

הקבוצה הבאה שתיהנה מביטול הטיסות של טורקיש איירליינס היא לופטהאנזה שהיא קבוצת התעופה הגדולה באירופה, הכוללת את חברות התעופה הגדולות של גרמניה, אוסטריה ובלגיה ובקרוב תצטרף אליהם גם איטליה. לופטהאנזה מפעילה טיסות קונקשיין למאות יעדים בעולם. קבוצה נוספת שתיהנה היא קבוצת אייר פראנס/ KLM שגם היא מפעילה עשרות טיסות בשבוע עם מאות יעדי קונקשיין בעולם. נוסף עליהן, גם חברות הלואוקוסט באירופה חוזרת לטוס והן כבר מציעות מחירים אטרקטיביים למזמינים מראש. טורקיש איירליינס תפסיד בהחלטה הפוליטית והלא-כלכלית שלה, אבל אני מבטיח שאף נוסע ישראלי לא יישאר בנתב"ג, ולכולם יימצא פתרון תעופתי באחת מעשרות חברות התעופה שיטוסו וישגשגו בשנת 2024.

שאלה נוספת שמתעוררת בעקבות הודעתה הדרמטית של טורקיש איירליינס היא מה יהיה עם יעדי הנופש בטורקיה, האהובים כל כך על הישראלים? אין ספק שיעדי הנופש בסגנון "הכול כלול" ייפגעו, אבל אין לכך קשר ישיר לטורקיש איירליינס, משום שהיא חברה סדירה שטסה לאיסטנבול ומשם למאות יעדים בעולם ומציעה נסיעות לאנשי עסקים, לקבוצות מאורגנות ועוד. אני מעריך שלקראת הקיץ הקרוב יטוסו חברות תעופה, בעיקר טיסות שכר לאנטליה, בודרום, מרמריס ועוד שיופעלו על ידי הסיטונאיות הגדולות, כמובן בכפוף להיצע וביקוש.

המלצתי לכם, כהרגלי, תזמינו מראש טיסות לכל יעד בעולם וכך תיהנו ממחירים טובים יותר!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

13 תגובות

  1. טורקיש הפסיקה לטוס לישראל. בגלל פוליטיקה. רצונה – כבודה. אין לאפשר לה לטוס מחדש לישראל. כמובן מסיבות ביטחוניות. מי שירצה לטוס לטורקיה שיעשה זאת דרך קפריסין, למשל. סיטונאי התיירות בישראל צריכים להפסיק למכור חופשות בטורקיה. חד וחלק. אפשר לפתח עבור הציבור הישראלי חופשות "הכל כלול" ביעדים רבים בים התיכון. אם הטורקים ירצו לחדש את הקשרים עמנו הם יצטרכו לעבוד קשה ולספק לנו ביטחונות שהם לא יברחו עוד פעם. יש גם להפסיק את היבוא מטורקיה. אפשר בקלות להסתדר בלעדיהם.

    1. מכבד את דעתך וזה אכן יכול לקרות אם ננתק את היחסים לגמרי עם טורקיה ואז יהחה אפשרי שלא יהיו טיסות בין 2 המדינות ועד שזה יקרה, התעופה לדעתי תמשיך לפני או אחרי ה 26/10 ויש גם חברות אחרות שכן יבצעו טיסות כל זמן שיש יחסים בין 2 המדינות. אין לי ספק שהתנועה התיירותית בכל מקרה תצטמצם משמעותית.

    1. נכון, מתחיל לחזור לאט לאע, בינואר נגיע ל כ 30% משנה שעברה וכך זה יילך ויעלה…נקוה לשנה סבירה

    1. נכון ..אבל בתעופה בעיקר ליציאות ישראלים לחו"ל הדרך קצרה יחסית …כמו שקרה בקורונה…שנת 2022 היתה כמעט שנת שיא ו 2023 הית שנת שיא עד המלחמה כמובן…נקוה שמרבית חברות התעופה יחזרו לטוס עד סוף חודש מרץ ואז התיירות והתעופה יתאושש {הכל תלוי בצפון,כמובן…}

  2. די כבר לכל המדכדכים
    אני כמו יהודה וכמו רבים אחרים בטוחים שיהיה טוב ונחזור לחיים נורמליים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן