מועדון ג'אז אחר וראוי

מועדון Strampen בשטוקהולם
מועדון Strampen בשטוקהולם צילום: יונתן קורפל

ברובע העיר העתיקה בשטוקהולם, בסמוך לעשרות רבות של מסעדות, בתי קפה וברים, ניצב מאז שנת 1968 מועדון Strampen. מדובר במבנה עתיק שהיה בעברו הרחוק מאוד כנסייה. אנחנו נכחנו בהופעת בלוז של ארבעה נגנים מקומיים ברמה טובה, בהרכב מוזיקלי מעט חריג – שלוש גיטרות ומתופף, וברוב הקטעים המוזיקאליים אחד מהנגנים גם שר.

אלא שבפעם הזאת אינני רוצה להתמקד בהופעה המסוימת, אלא במועדון עצמו. מדובר במקום חריג ולא שגרתי. שטח המועדון קטן, מספר המקומות המצטבר מצומצם, לא יותר מעשרות בודדות ממש. הכניסה במחיר נמוך מאוד. אין חובה להזמין דבר. רוב הנוכחים במקום מסתפקים בכוס בירה, אולי שתיים. יושבים על כיסאות בר מוגבהים ליד הבר או ליד הקירות. השולחנות מינימליים בשטחם. אי אפשר להזמין מקום מראש בשום דרך. מתקיימת כאן מדיניות שמוצהרת גם באתר האינטרנט של המקום – באים ונכנסים. יושבים בכל מקום פנוי.

רוב הלקוחות מסתפקים בשתיית אלכוהול. מי שבכל זאת רוצה לאכול, כמונו למשל, ניגש לבר ומבקש תפריט. כל המנות, מסתבר, מהמטבח המקסיקני. המזון מוכן במסעדה ששוכנת במרתף גדול מתחת למועדון – מסעדה שמתמחה ומתמקדת בסוג זה של מזון – ומועלה ישירות למועדון הג'אז. ההגשה עשויה להתארך עד שעה, הואיל והמסעדה משרתת בו בזמן את לקוחותיה הרבים. אנשים שמכירים את המסעדה סיפרו לנו שהיא מוכרת באזור. המנות שאכלנו היו טעימות וגם זולות במונחים תל אביביים. השתייה האלכוהולית זולה יחסית עוד יותר. כוס יין או בירה יעלו בערך מחצית ממחירה במוסד מקביל בתל אביב. הכול מתנהל בפשטות. רוצה פריט אוכל או כוס שתייה? גש לבר, הזמן ושלם מיד על פריט זה, והוא כבר יגיע לשולחנך.

כמעט מדי יום יש תכנית מוזיקלית חיה ואחרת. ההופעות מתקיימות בכל ימות השבוע למעט בימי ב'. פעם בשבוע בערך יש מופע יוקרתי יותר. הקהל איכותי. האווירה טובה ותרבותית, וממש לא רשמית. כך אני אוהב מועדוני ג'אז. חלק גדול מהקהל הוא מקומי. הצוות מצומצם. השירות בסדר. חדרי השירותים סבירים. קל למצוא את המקום. ההופעה נמשכת ברציפות כשעה, ויש בערב-לילה שכזה שניים עד שלושה סבבים. אחרי כל סבב יש הפסקה כמובן, וגם אפשר לצאת מהמקום ולהיכנס חזרה בכל עת שתחפצו.

לסיכום, מועדון Strampen הנו מקום מומלץ לביקור, גם למי שאיננו חובב מושבע של ג'אז. כדאי להיכנס למועדון ולו לשעה קלה. מומלץ להצטייד שם בכוס משקה ולהחליף דברים עם מי חבריכם לבילוי, באווירה נינוחה. לפני ואחרי הבילוי במועדון מומלץ להסתובב במוסדות הבילוי המגוונים הנמצאים בשכנות מיידית, ולהשלים שם את החסר במידת הצורך. המועדון ממוקם באי הקטן והיפה שבו שוכנת העיר העתיקה של שטוקהולם, שאפשר לחצות אותו בדקות הליכה מעטות לכל כיוון.

הכתובת: רחוב Stora 7

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

6 תגובות

  1. וכל מי שנוסע למקומות השונים
    בוואי מחפש ומוצא מידע בגוגל
    ומוצא גם את המידע הזה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך