חוויית תיירות מיוחדת במינה

טיול מאורגן בלפלנד
מזחלות כלבים
מזחלות שלג בלפלנד, צילום: חביבה רוטשילד

כולנו אוהבים לטייל בעולם, להגיע למקומות חדשים, להכיר תרבויות אחרות ולחוות חוויות שתישארנה איתנו לעד. אולם כל אחד צריך לבחור את דרך הטיול המתאימה לו. כאשר בוחרים יעד יש לשקול תחילה את היתרונות והחסרונות של כל אופציית טיול קיימת, שכן יש הבדל למשל בין טיול מאורגן לרומניה, לבין נסיעה לאותו יעד באופן פרטי, או עם מדריך אישי, או במסגרת חבילת נופש. לכל אחד מאיתנו מתאים סגנון טיול אחר, בהתחשב ביכולות ההתמצאות, השליטה בשפות רלוונטיות, התקציב, ההדגשים המועדפים עלינו, וכן הלאה.

עד כאן טוב ויפה, אולם כאשר מדובר בלפלנד, חבל ארץ בסקנדינביה אשר בצפון אירופה הרחוקה, האפשרויות התאורטיות הופכות בעצם לאפשרות מומלצת אחת, זו של הטיולים המאורגנים. זאת בשל אתגרי מזג האוויר, הבילויים המיוחדים, פרטי הציוד המיוחד הנדרשים, הקושי בתנועה ללא מסגרת מונחה, וכן הלאה.

טיולים מאורגנים ללפלנד מתאפיינים במזג אוויר חורפי וקר ברמות חריגות. נקודות השיא בטיול מתרחשות בטבע לנוכח נופים מדהימים וכל כך שונים ממה שאנחנו רגילים לראות ביום יום שלנו, או אפילו בטיולינו בארצות רבות בעולם. הטיול ללפלנד הוא אוסף מיוחד של אטרקציות בטמפרטורות נמוכות.

בטיולים המאורגנים השונים מוצע מגוון של חוויות מרגשות: שיט על שוברות שלג; מסע מזחלות רתומות לאיילי הצפון; מזחלות שנמשכות על ידי כלבי אסקי; מפלים קפואים; נסיעה על אופנועי שלג; גן חיות המוקדש לחיות הצפון; ביקור בחוות איילים; החלקה על נהרות קפואים; סיור בפארק חיות בר; שחייה במים קפואים לבושים בחליפות תרמיות; ביקור במבנים מקרח; וזוהי כמובן איננה הרשימה המלאה של המבחר הפוטנציאלי.

לטיול שכזה נדרשים בדרך כלל 6–7 ימים. בפרק זמן זה תוכלו למצות את החוויה מבלי להשתעמם לרגע. כיום יוצאים מהארץ טיולים מאורגנים ללפלנד במגוון מתכונות: יש טיולים לציבור הרחב, יש כאלה שנועדו למשפחות – הורים וילדיהם שנוסעים לחוויה משותפת, ובלפלנד זה טבעי יותר מאשר ברוב המקומות, קבוצות מאורגנות לטיולי בר/בת מצווה עם ההורים או עם סבות וסבים. לחובבי האקסטרים יש באופן טבעי גם טיולים שנועדו לספורט אתגרי. יש כמובן גם טיולים מאורגנים לשומרי מסורת. בקיצור, אם לפלנד מסקרנת אתכם, תמצאו ללא בעיה את הטיול המאורגן המתאים לכם ביותר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך