טיולים מאורגנים למזרח אירופה

על גדות הדנובה – בודפשט, פראג, ברטיסלבה
צילום של ברטיסלבה והדנובה
טירת ברטיסלבה he.wikipedia.org

זה מכבר הפך מזרח אירופה ליעד תיירותי בולט לתיירים הישראלים. בנסיעתם הבאה – בפסח או עוד לפניו – רובם יקדישו לאזור כשבוע ימים. בפרק זמן שכזה בחבל ארץ זה אני מעדיף לנסוע בטיול מאורגן, שהוא יעיל וההספק בו רב, לשלוש מדינות צמודות על גדות נהר הדנובה הנפלא והמיוחד. אני מתכוון להונגריה, צ'כיה וסלובקיה.

מדובר בשלוש ארצות שיש בהן הרבה לראות, לעשות, לקנות ולבלות. מה עוד צריך תייר בחופשה? בשלוש המדינות הללו יש גם מראות נוף וטבע ואזורים כפריים נהדרים. אולם קודם כול צריך להקדיש תשומת לב לשלוש ערי הבירה המיוחדות ומפורסמות: בודפשט, פראג וברטיסלבה. שלוש ערים יפות, מעניינות ומלאות תוכן. טיולים מאורגנים למזרח אירופה יכללו אותן כמובן. בשלוש הערים יש מוסדות תרבות, מוזיאונים וגלריות לאמנות, מוזיקה קלאסית ואופרה, מועדוני ג'אז, ברים, מסעדות, אתרים יהודיים ועוד. גם מוקדי שופינג יש בשפע במזרח אירופה. הנה לפניכם רשימה של כמה המלצות למה שאפשר לעשות ולראות בכל אחד משלושת המוקדים האמורים, אם כי הרשימה המלאה ארוכה הרבה יותר, שהרי האפשרויות שם מרובות מאוד.

בודפשט

יש בעיר מבנים ואתרים בולטים, מיוחדים ומפורסמים, למשל בניין הפרלמנט המרשים. אם לוח הזמנים צפוף, אפשר בהחלט להסתפק במבט מבחוץ. אפשר לשוט על הדנובה, ביום ובלילה. חוויה מרגיעה במיוחד. בכנסיית סנט סטפן המרשימה אפשר לעלות לכיפה ומשם לצפות על העיר. ארמון בודה, כנסיית מטיאש העתיקה ובאסטיון הדייגים שסביבה, גם הם אזור ביקורים ראוי. יש כאן שווקים מרשימים, כגון שוק האיכרים של יום ראשון, שם אפשר לקנות ולאכול, ושני שווקים דו-קומתיים של תוצרת טרייה – זה של להל וזה הנקרא "פאני אוטקה". יש גם מרחצאות ובריכות מחוממות, מוזיאונים, ובהם אחד המוקדש למדע ואחד שמתמקד בגיאולוגיה, וזאת רק התחלת הרשימה.

פראג

בין האתרים הבולטים כאן אפשר למנות את מצודת פראג, הכוללת קתדרלה, כנסיה, ארמון וטירה. מפורסם לא פחות הוא גשר קרל העתיק, גשר בסגנון גותי שנבנה על הנהר. כדאי לבקר גם בקתדרלת ויטוס הקדוש, שם שוכן כיום משרד האוצר המקומי. כמובן מעניין לבקר בעיר העתיקה, וקודם כול בכיכר המרכזית שם. יש כמה שווקים מעניינים, למשל מנפיסטו והאבל, יש כמה פארקי שעשועים ומים, גני חיות ואקווריום. ומה עוד? מוזיאונים מיוחדים, וביניהם אחד שמתמקד ברכבות ואחד שעוסק במוזיקה. וזה כאמור המבוא בלבד.

ברטיסלבה

ברטיסלבה קצת פחות מוכרת לישראלים, אבל דווקא משום כך תפתיע את המבקרים. טירת ברטיסלבה מרשימה, מקרינה היסטוריה וממנה מבט מדהים על העיר. טירת דווין על הריסותיה מעניינת קודם כול בשל המבט המיוחד על נהר הדנובה. חובבי קתדרלות ימצאו אותן גם כאן. אחת המפורסמות ביותר הנה זו של סנט מרטין. גם הגשר החדש מעל הדנובה מעניין ומיוחד. העיר העתיקה מרשימה, ונעים לשוטט בה. בין המוזיאונים המיוחדים יש אחד המוקדש לחלל. ואפשר להמשיך ולהמשיך.

אני מדגיש שמספר האטרקציות גדול לאין שיעור ממספר הדוגמאות שהבאתי, בין היתר בשל העובדה שאנו מדברים על טיולים מאורגנים, שצריכים להספיק ולתת לכם תמונה, חוויות והנאה משלוש מדינות. צריך להתמקד בעיקר ולצבור חוויה משולשת מכמה ארצות שיש בהן מן המשותף אך גם מן השונה, והצירוף הזה מיוחד ומדהים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

4 תגובות

  1. אבל הכי את בודפשט. יש בה תשתית תרבות ותיירות טובה ומגוונת

  2. כל היתר: נוף, מקומות מעניינים, תרבות , אוכל, בהחלט כן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך