טיול עם ילדים בבירת הממלכה המאוחדת

מה אפשר לעשות עם ילדים בלונדון
שלד של דיונוזאור
מוזיאון ההיסטוריה של הטבע צילום: יונתן קורפל

בילדותנו אפילו לא חלמנו על נסיעה לחו"ל. כיום המצב השתנה לחלוטין. הורים מטיילים בכל קצוות תבל עם ילדיהם. לעיתים גם סבתא וסבא מבלים כך עם נכדיהם. יותר ויותר אירועים, ימי הולדת ובוודאי בר או בת מצווה נחגגים תוך כדי טיול בחו"ל.

נסיעה עם ילדים היא חוויה מאתגרת מאוד, שהרי ההשקעה הכספית הכרוכה בנסיעה שכזו תהיה מוצדקת אך ורק אם הילדים ייהנו מאוד, וכדי שזה יקרה צריך לחשוב מראש על בילויים ואתרים שיכולים לעניין את בני הגילאים הצעירים הללו.

מחוץ לגבולות ארצנו, העיר שבה ביקרתי יותר פעמים מאשר בכל עיר אחרת בעולם היא לונדון הנהדרת, וקודם כול בשל העובדה שבמשך כמה שנים ניהלתי שם חברה, מה שהצריך הרבה נסיעות לבירת הממלכה המאוחדת. הפעם נסענו לשם לחגוג עם אחד מנכדינו לקראת הגיעו לגיל בר המצווה. לראשונה הורדנו מרשימת היעדים את מועדוני הג'אז, הפאבים, מופעי התרבות הקלאסיים בשעות הלילה המאוחרות וכן הלאה. אשתף אתכם בניסיוננו זה שמתווסף למסקנות מטיול קודם בלונדון, שעשינו עם נכדתנו הבכורה לכבוד בת המצווה שלה לפני שנים אחדות. הרשימה יכולה לשמש לכם בסיס שעליו אפשר להוסיף וממנו אפשר לגרוע בהתאם לגיל הילד אופיו, ותחביביו.

 

אולפני חברת וורנר ברדרס

באתר זה צולמו סרטי הסדרה הפופולרית הארי פוטר, המקום מציג, ממחיש, מפאר ומרומם את הסרטים הכה האהובים על הילדים. ילד שראה את הסרטים, ואפשר הרי לשוב ולהיזכר בהם גם באינטרנט בטרם הטיול, ייהנה כאן מאוד. באתר הצילומים מוצגים דמויות, אביזרים, קטעים מצולמים, וניתנים הסברים על אודות סרטי הסדרה וקטעים נבחרים מהם. האולפנים ממוקמים מחוץ ללונדון במרחק של כשעה נסיעה. חלק גדול מהמבקרים מגיעים לכאן במסגרת טיול מאורגן שיוצא מהעיר, חשוב לציין כי יש להזמין מראש מקומות באינטרנט. מדובר בסיור שיגזול חלק גדול משעות היום הואיל ומלבד זמן הנסיעה, מוקצות לביקור בתצוגה כמה שעות. בשל העובדה שחלק מהמבקרים מסיימים את הביקור קודם לזמן שמוקצה, ובשל העובדה שבטיול המאורגן האמור אין מסת הסברים של המדריך, אפשר לשקול להגיע לכאן בדרכים אלטרנטיביות, ולא דווקא במסגרת המאורגנת האמורה.אולפני וורנר ברדרס

"העין של לונדון", או באנגלית London Eye

מדובר בגלגל ענק הניצב על גדות נהר התמזה החוצה את העיר. מיקום הגלגל מאפשר תצפית מאופק לאופק, כולל מבנים ומראות מפורסמים. מבנה הגלגל מעצים את החוויה המהנה שנמשכת כחצי שעה. חשוב להזמין מראש כרטיסים באינטרנט ליום ושעה מסוימים. אחרת, מבלי אפילו לדעת מדוע, אתם עלולים להיקלע לתור ארוך מדי שיפגום בהנאה ובתוכניות להמשך היום. כאשר אתם מצוידים מראש בכרטיסים מתוזמנים לשעה מסוימת, ההמתנה תסתכם בפרק זמן קצרצר. בצמוד לגלגל עצמו ישנן כמה אטרקציות משנה לילדים, שעשויות לעניין חלק מהם.

 

שיט בנהר התמזה

שיט מעניק, בדרך כלל, תחושה טובה של רוגע ושלווה, ומאפשר דרך טיול אחרת ולא שגרתית. חוויית השיט מתעצמת משום שמגיעים לאזורים מעניינים של העיר. יש בלונדון כמה קווי שיט המאפשרים טיולים מגוונים. אנחנו הסתפקנו בטיול התמציתי המתמקד באזור המרכזי ונמשך כשעה, שאחת מתחנותיו ממוקמת לרגלי ה"עין של לונדון". היתרון הוא בכך שאפשר לחבר בין שתי החוויות. יתרה מזאת, ניתן לקנות כרטיס המשלב את שתי החוויות הקצרות יחסית במחיר מוזל.

גשר לונדון

מוזיאונים

לונדון משופעת במוזיאונים ברמה גבוהה בכל נושא ובכל תחום. אנחנו ביקרנו עם המתוק שלנו בשני מוזיאונים שיעניינו את רוב הילדים. האחד הוא מוזיאון ההיסטוריה של הטבע. אפשר לראות, להתרשם וללמוד על נושאים שונים כמו רעידות אדמה, התפרצויות וולקניות, עופות לילה, דינוזאורים, וזו רק ההתחלה. השני הוא מוזיאון המדע. שם רואים חלליות, מטוסים, מנועים, אמצעי ראייה, וכן הלאה. בהתאם לסולם ההעדפות האישי ניתן לשלב, כמובן, עוד מוזיאונים מתוך המבחר העשיר.

 

מחזמר

בכל יום מימות השנה מוצגים בלונדון כמה וכמה מחזות זמר שנועדו מראש לילדים. מדובר במחזות שיהיו מובנים ומהנים לכל ילד גם אם איננו דובר אנגלית. כל מחזה שכזה מוצג במשך שנים ולכן אפשר לברור בקלות מחזמר אחד או שניים שיהיו מוצלחים מבחינתו של הילד, אנחנו לדוגמה בחרנו הפעם ב"מלך האריות". חשוב מאוד לרכוש כרטיסים מראש באינטרנט, אחרת אתם עלולים לא למצוא כרטיסים למועד מועדף עליכם, או לשלם מחיר יקר ומוגזם. לאלו שנרתעים מהזמנות באינטרנט, יש אפשרות לרכוש כרטיסים למופעים באמצעות סוכני הנסיעות המקומיים בארץ. מחזות זמר מוצגים בעיקר בשעות הערב המוקדמות, אך גם בשעות אחרי הצהריים.

 

טיול ברחבי העיר

לדעתי מדובר בטיול חובה שבמהלכו אפשר לבקר בכל המבנים, הרחובות והאתרים המעניינים שיש לעיר להציע. הדרך האופטימאלית היא באמצעות האוטובוס הדו-קומתי האופייני כל כך ללונדון. יש כמה וכמה אופציות. רובן מאפשרות עלייה וירידה במשך יממה או שתיים במגוון תחנות, במחיר קבוע מראש. מומלץ לרדת מהאוטובוס בכמה נקודות מפתח כגון הביג בן, מצודת לונדון, ארמון המלכה, שוק כזה או אחר וכן הלאה, ולבחון את האתרים מקרוב. תוך כדי הנסיעה אפשר להאזין באוזניות להסברים על המקומות שרואים בדרך. אם הילדים לא שולטים באנגלית, המבוגרים יכולים לתרגם להם את תמצית הדברים. זוהי גם ההזדמנות נוחה להרבה צילומי מזכרת מגוונים. על אופציות הסיור הזה, ועל מידת התאמתן למקום משכנכם בעיר, תוכלו ללמוד בדלפק הקבלה של כל מלון.

 

אומנות

נדמה לי כי רוב המטיילים, מבוגרים כמו גם ילדים, לא יבחרו להקדיש זמן רב בטיול לאומנות. אולם המבחר הגדול של מוסדות אומנות המציגים תערוכות מתחלפות מליגת-העל העולמית, הוא הזדמנות פז לילדים ולמלוויהם הבוגרים, לחוות לפחות תערוכה אחת, כזו שתדבר אליהם יותר. כזו שתפתח בפניהם צוהר אל עולם קסום שיכול לדבר אל כל אחד. מוסדות מכובדים כמו טייט, טייט מודרן, גלריית סאצ'י, אלברט וויקטוריה, והגלריה הלאומית, הם רק תחילתה של רשימה מפוארת. בלונדון מוצגות תפארת היצירות של מיטב אומני העולם.

 

שופינג

טיול לחו"ל איננו שלם ללא ההנאה שברכישת בגדים ומוצרים אחרים. הילדים של ימינו שולטים במותגים ובאופנות בצורה מפתיעה. אין להעלות על הדעת טיול בלונדון ללא שופינג. בחנויות אפשר למצוא את כל מגוון הפירמות והמותגים שמוכרים לכם, כמו גם כאלה שתופתעו לגלות לראשונה. לונדון, הכרך האדיר, משובץ באזורי קניות מרובים. כולם שמעו על רחוב אוקספורד. אולם יש כאן עוד אין-ספור חנויות ומרכזי קניות. המגוון בסגנונות ובמחירים מדהים והילדים אוהבים לקחת חלק בחגיגה.

 

מסעדות

בלונדון יש בערך עשרים אלף מסעדות! יש כאן מקבצים של מסעדות סיניות, הודיות, איטלקיות, יפניות, ערביות, אנגליות ועוד. אולם תוכלו למצוא כאן גם מסעדות רבות שמתמחות בבישול אופייני מאין-ספור ארצות אחרות. זוהי הזדמנות להעניק לילדים תחושת גיוון, בחינת הבדלים, והתנסות בתחום. אפשר לשתף אותם בניתוח האיכות וההעדפות האישיות. בטוחני כי הצברים שלנו יאהבו חוויה זו.

הנה לכם עד כה שלד של תוכנית לארבעה עד שבעה ימים בלונדון. תמיד אפשר להוסיף ולגוון, למשל משחקי כדורגל בחודשי העונה לחובבי הכדורגל, מוזיאון שעווה, דולפינריום, גן חיות, פארקים גדולים, פארקי שעשועים ולונה פארק, לגו-לנד, ועוד ועוד ועוד. לונדון היא יעד מעולה לילדים, מגוון האפשרויות אדיר, התחבורה משוכללת ונוחה. צריך רק כמובן לתכנן מראש להיערך כהלכה כדי למצות את המרב מכל השפע שהעיר הזאת מציעה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

9 תגובות

 1. בהתחלה לא מבינים איפה הראש
  מהמם שזה דוקא בצד ימין של התמונה

  1. החיה הזאת היא תוצאת האבולוציה ששינתה את הישראלים בתקופתה של מירי רגב.

 2. הכי תובעניים
  הכי לא מתפשרים
  הכי מצפים לתגובות מידיות וסיפוקים בזמן אמתי

 3. עצות מעניינות
  את הרוב אינני מכירה
  פשוט לא הייתי באתרים של ילדים
  בקרוב יהיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך