בהחלט תיירותי ובכל זאת אולי כדאי להיכנס

מופע מחול ומוזיקה אירית מסורתית בדאבלין
צילום המועדון
Celtic Nights צילם: יונתן קורפל

בשקט בשקט אירלנד הופכת ליעד תיירותי משמעותי. ביקרתי שם פעם נוספת בתחילת הקיץ הנוכחי, ובתי המלון בעיר הבירה דאבלין, מכל הסוגים והמינים, היו פחות או יותר מלאים. כל התיירים שמגיעים לכאן שמעו משהו על הריקוד האירי והמוזיקה האירית, ובוודאי היו חפצים לטעום מהם, אלא שבנקודה זו יש בעיה קטנה. אמנם יש מופעים גדולים ונוצצים, כאלה שמגיעים גם לארצנו, לאולמות הגדולים ביותר. אבל זו הרי איננה המסורת האמיתית. אלו הן קבוצות גדולות של רקדנים שמאומנים יתר על המידה בריקוד אוטומטי, אחיד וכמעט רובוטי. לא בזה חפץ התייר המצוי, ובכל מקרה מופעים אלה אינם בהכרח זמינים באירלנד עצמה.

אפשרות אחרת היא אזור הפאבים הלוהט "טמפל בר", זה שאף תייר לא מרשה לעצמו להחמיץ. אלא ששם ישובים רק הרכבי נגינה, הצפיפות בעונת התיירות גדולה עד כדי חוסר נוחיות ברורה, הרעש מוגזם ובקיצור לא כיף. בעונת השיא האורחים המציפים את המקום הם תיירים. יש אזורים אחרים, קטנים יותר, שבהם יש פאבים המאוכלסים במקומיים. הרכבי המוזיקה דומים, לפעמים מתלווה אליהם זוג רקדנים בפינה זו או אחרת של הפאב, אבל זה לא ממש מופע. יותר בבחינת מוזיקת רקע.

בטיול הפעם ביקרתי במקום שנמנעתי ממנו בביקור הקודם משום שהוא, במוצהר, מקום בילוי לתיירים. אחרי שעתיים וחצי שיניתי את הדעה המוקדמת שגיבשתי על המקום. מדובר במופע ששמו "לילות קלטיים" (Celtic Nights), המתקיים שבעה ימים בשבוע במשך כל ימות השנה, בשעות הערב, במרתף גדול של מלון Arlington שנועד למטרה זו. המלון ממוקם ממש במרכז העיר, על גדות הנהר, ליד הגשר הידוע O’Connell. המקום מתפקד מדי ערב כבר יותר מעשרים שנה, וזו לדעתי עדות ברורה לכך שמדובר בניהול נכון.

שלא יהיה ספק, זהו מקום לתיירים, למקומיים אין מה לעשות כאן. האולם התת-קרקעי גדול ומכיל כמה מאות מקומות ישיבה. כל האורחים ישובים סביב שולחנות. חבילת האירוח המלאה כוללת ארוחת ערב בת שלוש מנות המוגשת לאורחים. הרעיון הוא לשלב אוכל, מוזיקה וצפייה במחול האירי המסורתי. כל החסרונות של אתר תיירותי ממוסחר תקפים כאן. אלא שיש גם כף זכות שהופכת את הערב לחוויה טובה עבור רוב המבקרים.

המרתף עצמו בנוי נכון והתפאורה הכללית בהחלט יוצרת אווירה נעימה ומתאימה למטרות הבילוי במקום. התאורה ומערכות השמע איכותיות. משך ההופעה לפחות שעתיים ללא כל הפסקות, משתדלים לתת לאורח תמורה. השירות יעיל. אפשר לשבת ולאכול, והכי חשוב לשתות אלכוהול, תוך כדי ההופעה. כמו כן, מכיוון שמדובר במועדון ולא באולם קונצרטים או תיאטרון, אפשר לשוחח עם החברים למסע ולשולחן תוך כדי ההופעה, וזה תענוג בפני עצמו. כך נוצרת אווירה חיובית בהחלט. על הבמה, שאותה רואים באופן סביר מכל שולחן, יושב הרכב נגנים בכלים מסורתיים, שגם משתמש בקולותיו בעת הצורך. בדרך כלל כחמישה נגנים, ומדי פעם מצטרפים אליהם זוגות רקדנים. ההופעה מקצועית אך לא ממושטרת ולא מלאכותית.

בקיצור, אפשר לבלות כאן ערב נחמד עם החברים למסע או עם בן-זוג. ערב בלתי מחייב שלאלכוהול תפקיד חשוב בו. ועצה חשובה ביותר למי שמעוניין. האוכל כאן איננו ברמה של מסעדת פאר. גם אין יותר מדי חלופות. מדובר בהאכלה של קבוצות גדולות על כל המתחייב מכך. אנחנו ויתרנו על רכישת החבילה הכוללת, והסתפקנו באפשרות – המעט מוסתרת בפרסומים – של רכישת זכות כניסה וישיבה ללא ארוחה. מחיר הכניסה שווה ערך לכ-25 שקלים, ולכך אפשר להוסיף כמה כוסות משקה ואולי גם מתאבנים נלווים במחירים סבירים, כמובן זולים מאשר בארצנו. אמנם אפשרות זו מותנית בכך שלא כל המקומות נתפסו על ידי מי שהתחייבו לחבילה השלמה, אבל אפילו בעונה הבוערת, בדרך כלל יש פה ושם מקומות פנויים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

  1. מאמרים כאלה בהחלט יכולים לעזור לתייר שלא נוסע בקבוצה או שנוסע בקבוצה מאורגנת אבל יש לו ערבים חופשיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך