זה רק מטען

לקראת עונת הטיסות – טיפים באשר למטען שלכם
רישום של מזוודה
תמונה: Frizabela commons.wikimedia.org

הקיץ הגיע, החופש הגדול כבר התחיל והנה שוב נפתחת לה עונת הנסיעות. תכנון נסיעה לחו"ל, בעיקר זו המשפחתית, כרוך בהתרגשות ובהכנות רבות. מלבד בחירת היעד, הזמנת טיסות ובתי מלון, הכנת תוכנית לכל אחד מן הימים, חשוב להקדיש מחשבה גם לעניין המטען שכל אחד מן הנוסעים לוקח עמו לחופשה.

כדי שכל מה שכרוך במטען לא יעיב על החופשה שלכם, אשמח לצייד אתכם ב-10 טיפים מועילים:
1. בעת הזמנת הטיסה בִּדקו בדיוק מה משקל המטען המותר, והקפידו לקחת לטיסה מטען שמשקלו בהתאם להנחיות חברת התעופה שבה אתם טסים. כך תימנעו מתשלום מיותר בשדה התעופה.
2. רשמו לפניכם את שם חברת התעופה, בעיקר כאשר מדובר ביעדי נופש, וכן את שם הנציג שלה בארץ או הסיטונאי שאחראי על הטיסה. כך תחסכו זמן יקר בעתות לחץ אם תתקלו בבעיה.
3. לצד הביטוח הרפואי שכולנו מקפידים לעשות, חשוב מאוד לבטח גם את המטען לכל תקופת השהייה בחו"ל. אני ממליץ להוסיף עוד יום לביטוח, כך שאם יהיו עיכובים תהיו מכוסים מבחינת הביטוח. העלות ליום היא שולית בין 2–3 דולר.
4. אם הגעתם ליעדכם והמטען לא הגיע, אל תילחצו, גשו לדלפק "אבדות ומציאות" בשדה התעופה. מלאו בקשה והקפידו לקחת העתק. שִמרו עליו למקרה שהבקשה המקורית אבדה.
5. בקשו מחברת התעופה סכום ראשוני לקניית מצרכים וציוד חיוני, לפחות לשלושת הימים הראשונים – זוהי בדרך כלל תקופת הזמן שעוברת עד שמרבית המזוודות ה"אובדות" מגיעות. לרוב מדובר על הוצאות ראשונות של כ-200 דולר.
6. יש לשמור על הקבלות כדי לקבל החזר מחברת הביטוח או מחברת התעופה.
7.אם בכל זאת לא הסתדרתם או אם הייתה בעיה כלשהי עם חברת התעופה, זִכרו שהביטוח יכסה את הוצאות המטען בגובה המצוין בפוליסת הביטוח, הממוצע הוא כ-1500 דולר לאדם.
8.אל תעשו "באלגן" בשדה התעופה, אתם עלולים להילקח למעצר עד שתירגעו. זִכרו שזה רק מטען, ולכן אני ממליץ להתנהג ברוגע, בכבוד ובאדיבות מול הנציגים בשדה התעופה בחו"ל – הם לא אשמים באובדן המטען.
9. כשישוב אליכם המטען ש"אבד", בדרך כלל תוך מקסימום 72 שעות, הקפידו לפתוח את המזוודה ולוודא שכל מה שארזתם אכן נמצא שם. רק אז תחתמו על שחרור המטען וקבלתו, ותמיד תעשו זאת בנוכחות עד נוסף.
10.היו אופטימיים וזכרו, רק 1 ל-100 אלף מזוודות אובדות בדרך. אז סטטיסטית זאת לא תהיה המזוודה שלכם.

חופשה נעימה וחזרה הביתה בשלום!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

5 תגובות

 1. לקחת מזוודה גדולה כמעט ריקה
  את הקניות עושים בחול
  חצי מחיר
  מבחר גדול
  מותגים שאין אצלנו

  1. בהחלט רעיון טוב שרבים משתמשים בו בעיקר בטיסות לסין ותאילנד…

   1. ורשה, במקומות שלא מפרסמים….בקניוני זלוטה וארקדיה- כדאי לחפש מבצעים, ויש מחירים משעשעים בסופרפרם במיוחד, בתמרוקים…

 2. יש מקרי גניבות ואז אתה לא יודע ויוצא הביתה ואחרכך כשאתה מגלה זה כבר סיפור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יורם

הידד למשתמט!

הכנסת אישרה את החלת דין הרציפות על חוק הגיוס

דילוג לתוכן