קפה אופנתי

GLOCKENSPIEL בלב מינכן
GLOCKENSPIEL קפה במינכן

מזון הנו מרכיב שעליו אי אפשר לוותר. בתי אוכל לסוגיהם הם זירה טובה להכיר מקרוב את אנשי המקום, טעמיהם ואורחותיהם. אשר על כן אני משתדל להקדיש חלק ממשאבי הזמן והכסף בטיוליי בחו"ל לחלק זה, שיכול, מעבר לעניין ולסיפוק הסקרנות, לנפק גם הנאות ישירות.

לבה של העיר הגדולה והעשירה מינכן הוא כיכר שנקראת מריאנפלאץ (Marienplatz), שהוקמה לפני קרוב לשמונה מאות שנים כדי לשמש שוק. במרכז הלב ממוקם כיום בית העירייה בנוסח הישן והמצועצע, ובו שעון שמשמיע מנגינה מדי יום בשעה 11:00 ויוצר סביבו תנועת תיירים המונית מכל קצוות תבל. המקום הומה מאוד בכל שעות היום, בין היתר משום שאליו מחוברים המדרחובים הגדולים של הקניות. מסביב לכיכר ניצבים בניינים, ובאחד מהם, הממוקם ממש מול בניין העירייה, מצוי בית האוכל שלו יוקדש הפעם המדור: GLOCKENSPIEL – שמו של כלי נגינה הדומה לקסילופון, והכוונה המדויקת היא למנגנון המנגן המפורסם שאותו הזכרתי לעיל.

הבניין מאכלס משרדים שונים, אולם בקומתו החמישית ממוקם המוסד שבעליו מגדירים אותו באופן רשמי: קפה-מסעדה-בר. אתר TripAdvisor מדרג אותו בערך במקום המאה מתוך כשלושת אלפי מוסדות האוכל בכרך מינכן, עם ציון ממוצע של 4 מתוך 5. בפייסבוק, גוגל ו-Foursquare הוא זוכה לציון דומה. המקום פתוח משעת בוקר ועד אחרי חצות, וזה יתרון חשוב. זהו בהחלט מקום אופנתי ומוכר.

תפריט היינות במקום מגוון בהחלט, גם באגף הבירה אפשרויות טובות. תפריט המזון מתמקד בארוחות לא כבדות במיוחד. המגוון מוגבל יחסית. חלק מהמנות בסגנון מקומי, האחרות אירופיות, למשל מהמטבח האיטלקי, בפרשנות מקומית. הבישול נע בין בינוני לטוב. ההגשה איננה מוקפדת במיוחד. מבחינתי מדובר בהחלט בקפה, ולא במסעדה בעלת יכולות גסטרונומיות מיוחדות.

שני גורמים מביאים אותי להמליץ בפניכם על ביקור במקום. קודם כול המיקום. הנוף העירוני הנשקף מבחוץ ייחודי ומעניין. תורמת לא פחות האווירה. אין זה מקום עממי. אוכלוסיית האורחים חיובית ומשלבת תיירים ומקומיים. המיקום והאורחים גם יחד יוצרים אווירה טובה שהיא בעיניי פרמטר חיוני כדי לקטלג מקום כמומלץ. העיצוב מוסיף לאווירה. המושבים נוחים.

בשל יתרונותיו של המקום יש ביקוש רב בשעות השיא, הרגשה של דחיסות מסוימת, והכי גרוע: השירות טוב פחות מהמצופה. המלצרים פועלים תחת לחץ גדול מדי. זו בעיה שעם ניהול נכון ניתן לפתור בקלות יחסית, אולם זה המצב שאותו חווינו, אף שלא מעט אורחים כבר התריעו על הבעיה בעבר. המחירים ישראליים – גבוהים, אך לא בלתי נסבלים.

לסיכום, אם אתם באזור לב העיר, אני ממליץ ללכת פעם אחת לסעוד במקום חיובי זה.

GLOCKENSPIEL קפה במינכן 1

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

7 תגובות

  1. אתה כותב על דברים טובים מכל הבחינות, גם לנשמה. לא רק רוע ופוליטיקה ומחבלים.

  2. זה נסבל – " יש ביקוש רב בשעות השיא, הרגשה של דחיסות מסוימת, והכי גרוע: השירות טוב פחות מהמצופה. המלצרים פועלים תחת לחץ גדול מדי. זו בעיה שעם ניהול נכון ניתן לפתור בקלות יחסית, אולם זה המצב שאותו חווינו, אף שלא מעט אורחים כבר התריעו על הבעיה בעבר. המחירים ישראליים – גבוהים,"

  3. לא תאמינו. הייתי שם. מבכימה למאמר. בעיני השירות היה די טוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יאיר

שירה

שיר