המחיר נמוך – השירות ברמה לא גבוהה

ניסיון ראשון עם טיסות זולות
commons.wikimedia.org

עונת נסיעות הקיץ נסתיימה, אולם כבר בקרוב תחל תקופת החגים שגם בה המוני בית ישראל יוצאים לחוות ולבלות בארצות הים. תופעת הטיסות המוזלות (Low Cost) מסייעת לשבור עוד שיאים של כל הזמנים בנפח הטיסות. הטיסות מן הקטגוריה הזאת מתרבות, וברובן ככולן אין מושב ריק.

נזדמן לנו להתנסות בפעם הראשונה בטיסה מן הסוג הזה, ולעמוד על יתרונותיה וחסרונותיה. הטיסה הייתה ללונדון ובחזרה. החברה שבה בחרנו לטוס הייתה EasyJet האנגלית. מובן שישנם הבדלים בין חברות התעופה ובין היעדים הסופיים. אולם גם מן המשותף יש בין כל הטיסות המוזלות של החברות המתמחות בכך. ליקטתי עוד מידע מאנשים אחרים וכן ממקורות אינטרנטיים.

היתרון הברור של הטיסות האמורות הנו, כמובן, המחיר. החיסכון יכול להגיע לשיעור של עשרות אחוזים. בטיסה שלנו – 30%–40%. תלוי ביחס בין הביקוש וההיצע בתקופה המסוימת ובמועד רכישת הכרטיסים. מעניין לציין שטיסות זולות מקבילות שאינן יוצאות מישראל או נוחתות בה, בדרך כלל עולות אפילו פחות מאשר טיסות שקשורות לארצנו.

רשימת החסרונות מורכבת יותר. נחלק אותם לשתי קטגוריות. קודם כול העלויות הנוספות למחיר הראשוני, שמקזזות חלק מהחיסכון לכאורה במחיר. בקשר לתוספות המחיר, ראוי להזכיר את הארוחה. בטיסות הזולות אין מגישים ארוחות חינם. עבור כל כוס קפה או כריך אתה נדרש לשלם. אולם יש לזכור כי לא מדובר בסכומי עתק. אנשים שמשלמים במזנוני שדה התעופה סכומים מופקעים ומוגזמים בלי להניד עפעף, רוטנים ונאנחים כאשר מסתבר להם שהמזון הפשוט במטוס עולה כסף. בכל מקרה זוהי הוצאה נוספת, ומי שרוצה לנטרלה בהבאת אוכל מהבית, מוסיף לעצמו טרחה.

בעיה גדולה עוד יותר קשורה במטען האישי. בטיסה מן הסוג האמור מותר להביא רק מזוודה קטנה אחת בלבד, שמידותיה נקובות. מזוודה זו עליך לשאת אל תוך המטוס. מזוודות בגודל הקונבנציונלי, המוכר כל כך מן הטיסות הרגילות, כרוכות בתשלום של 150–200 ₪ לכל יחידה לכל כיוון. והנה לכם עוד הוצאה.

ועוד הוצאה מצפה לכם בשדה הנחיתה. הטיסות הזולות נוחתות במקרים רבים בשדות תעופה מרוחקים יותר מהעיר. בטיסות ללונדון מדובר בשדה של לוטון. המרחק ממרכז העיר בערך כפול מהמרחק בשדה התעופה היתרו. אם משתמשים במונית, הפרשי העלות האבסולוטיים נכבדים. שאטלים סדירים אין, בשל המרחק ובשל שעות הנחיתה המאוחרות. אפשר לנצל את האפשרות של הזמנת שאטל באתרי התיירות הגדולים, ובכל זאת המחיר כפול לעומת האפשרות המקבילה בשדות התעופה האחרים.

חלק ניכר מהטיסות הללו ממריא בשעות מאוחרות לאירופה ויוצא משם מוקדם יחסית. לכן יש לשלם עוד שני ימי מלון יקרים בלי אפשרות לנצלם לבילוי ולטיול בארץ היעד.

קטגוריית החסרונות השנייה נעוצה בשירותים הפחותים הנלווים למחיר הזול של הטיסה. אתה מתייצב לטיסה בנתב"ג בטרמינל 1, ומשם מוסע לטרמינל 3. אין דרך אחרת. פירוש הדבר מעט טרחה וזמן נוסף שעליך להשקיע טרום הטיסה. נראה גם שמקרים של אי עמידה בלו"ז שכיחים יחסית בטיסות המוזלות. בטיסה עצמה אין שום תכניות בידור כמו סרטים ומשחקים. הואיל ואתה אמור להעלות את המזוודות עמך למטוס, עליך להעבירה בדיקה ביטחונית בשדה ההמראה בחו"ל. לכן אריזות קוסמטיקה גדולות מעבר לתקן המינימום לא תוכלנה לעלות עמך למטוס. חשוב לשים לב לכך כדי להימנע מעוגמת הנפש שתזומן לך אם תיאלץ להיפרד מבושם יקר או ממוצר דומה באריזה אסורה.

לסיכום, ככל שסכום של כמה מאות דולרים (תלוי בחברת התעופה וביעד) חשוב בעיניך יותר, ככל שהנוחיות בטיסה חשובה לך פחות וככל שאתה יכול לנסוע ולחזור כשאתה נושא תכולה קטנה (גם אחרי השופינג החיוני בחו"ל) – כך גדל הסיכוי שתהיה מרוצה מהחלופה של הטיסות המוזלות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

8 תגובות

  1. השתכנעתי שלא להתקרב לטיסות מן הסוג הזה. אין ארוחות חינם ואין טיסות חינם. המרוץ אחר הזול יקר מידי.

  2. למה להסתבך בשביל כסף קטן? זה לא הפרש של מאות דולרים כמו שכתבת.

  3. אנשים מאושרים מזה שהם חוסכים 150$ לטיסה, כאשר בחשבון הסופי הכולל בתי מלון, רכב שכור, ארוחות, בילויים וכמובן קניות בחו"ל (והתנפלות על הדיוטי פרי) זה בטל בששים.
    אם היו לנו מחירים כמו באירופה שהרבה פעמים נאמדים בעשרות בודדות שליורו, ההתייחסות כמובן אחרת.

  4. איך תסבירו את העובדה שטיסות הלאוקוסט צומחות בארץ בקצב מהיר ביותר?

    1. כי יש אנדים שמאה חמישים דולר זה סכום שכגאי להתאמץ בשבילו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך