שלווה ברוכה ואוכל טוב

פנינים מחבל הבסקים – גבול צרפת-ספרד
צילום: אמנון אלבי

חזרנו משבוע של ביקור בחבל ארץ יפה מאוד, ירוק-ירוק, זרוע כפרים מקסימים, עם אוכל מעולה, ערים נעימות ותושבים בעלי סבר פנים יפות. על פניו, כלום לא יכול לערער את השלווה כאן. החדשות של היורו ליג חשובות הרבה יותר מאשר אירועים שוליים כמן הברקזיט או דאע"ש. התרשמנו כי התיירות כאן היא תיירות פנים של גילים מתקדמים, רובם ככולם באו לצעוד במסלולי ההליכה.

לבקשת כמה מחבריי אני מעלה כאן, בתמציתיות מרובה, רשמים מכמה מקומות שבהם נהנינו מאוד.

העיירה Saint-Jean-Pied-de-Port היא מקום טוב לגור בו: בתי מלון קטנים ושקטים, מהם יחידות נופש דוגמת Résidence Le Parc d’Arradoy Pierre & Vacances – שם גרנו. בעיירה יש מסעדה עטורת כוכבי מישלן במלון Hotel de pyrenees. מאחר שתמיד נראתה עגומה ושוממה העדפנו מסעדות אחרות, כולן מצוינות: La Diva, Café de al Paix, Cafe TTIPO. במקום גם חנות בגדים מצוינת ו"גלנטריה של פעם" – Maison Cavier.

מכפר זה יוצא ה-French Camino ("שביל ישראל" המקומי) המגיע עד Santigo במערב ספרד. אפשר להסתפק במסלולי הליכה בני שעות מספר, כולם מסומנים להפליא. למשל ליד הכנסייה של הכפר הקטן Irouleguy מתחיל מסלול רגלי מעגלי יפה. למתעצלים, ליד Sare תמצאו מיני רכבת שתעלה אתכם אל תצפית יפה מפסגת La Rhune.

כפר יפה נוסף הוא Saint-Étienne-de-Baïgorry, ובו מספר מפתיע של חנויות המציעות את הפלפל החריף האדום Piment rouge בכל הצורות, הייבושים והמעדנים. ובעיירה היפה Saint-Jean-de-Luz מחכים לכם חוף ים, רחובות יפים ומספר עצום של מסעדות המציעות Pinch Tapas. בעיירת החוף הדקדנטית משהו Biarritz ראינו בתים יפים המשמרים ניחוח עבר, חוף ים רחב וחנויות ריקות משחרות ללקוחות. יש גם ארמון מרשים מאוד – Hotel Eugene, אך לא הורשינו להיכנס.

בעיר Bilbao בקרו בעיקר כדי להתרשם ממוזיאון גוגנהיים. מבנה מרשים ביותר. אפילו עבודותיה הדיכאוניות של לואיז בורז'ואה לא הצליחו להרוס את החוויה. אפשר לחנות במרכז המסחרי Zarbieta. מסלול הליכה נעים ביותר מוביל מהמוזיאון לאורך הנהר עד לאזור העיר העתיקה. זה האחרון מאכזב משהו, למעט הכיכר המרכזית. החנויות משמימות, אך בתי הקפה מאירי פנים והאוכלוסייה נעימה.

העיר היפה ביותר היא San Sebastian או Donostoa. חוף ים כמו של ריו, פסל ישו בראש ההר, רחובות רחבים, עטורי גינון, סמטאות נהדרות עם חנויות מרנינות. נפלא. נהנינו מטעימות טאפאס בכמה מסעדות – הצלחה מלאה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

4 תגובות

  1. בלי להתגאות בלי להתנשא בלי להיות כאילו המומחה הגדול בעולם והעברת את האווירה ולמי שזה מתאים בטח הגדיל את הסיכוי שיסע כעת לשם אם עוד לא היה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך