תמצית הטוב

קונדיטוריה Levain Bakery בניו יורק
צילום: שמואל רוטקביץ

לקראת יום העצמאות מתעורר בנו רגש לאומני ישראלי חזק. התחושה הזאת פוקדת אותנו בעיקר בגולה. הפעם, בניו יורק, אנחנו מחליטים לחגוג את הישראליות שלנו בחומוסייה בשדרת אמסטרדם פינת רחוב 74.

בעודנו מתקרבים למקום, ממש מעבר לפינה, על רחוב 74 אני מבחין בחזית של קונדיטוריה קטנה שלפניה משתרך תור של 32 איש (ספרתי בדיוק) – נשים וגברים, צעירים ומבוגרים. כהרף עין שכחנו מהחומוס ומהסלט הישראלי קצוץ דק. רותי התנדבה לעמוד בתור. בארצו של הדוד סם כולם עומדים רגועים בטור עורפי, מקפידים על רווחים נאותים בין האחד לשני.

התור מתקדם לאטו, מה שמאפשר לי לשים לב לפרטים הקטנים. שלושת האנשים בסוף התור נראים לי מחייכים וסבלניים, אף שמדי פעם פורץ גל ריח משכר של קינמון ובצק אפוי מתוך המאפייה הקטנה, שמטריף אותי. אבל האנשים נשארים רגועים, רק אצלי הבטן כבר מקרקרת?

רותי יוצאת עם קופסת קרטון ובה תריסר עוגיות גדולות, פריכות למראה, עטורות בשבבי שוקולד. אחרי נגיסה אחת מהעוגייה כבר הרגשתי מרחף באוויר. מבחוץ היא פריכה, ובפנים מין רוך חמים נעים וטעים, ממש טעם גן עדן, מבלי להפריז. פרופורציה מושלמת בין המרכיבים בכמות ובטעם.

בקיצור, עוגיית שוקולד צ'יפס הטובה ביותר שטעמתי בחיי. אני לא ינוקא ואכלתי כבר הרבה עוגיות בימי חלדי, מה גם שקונדיטוריה הייתה המגרש הביתי שלי שנים כה רבות. הטעם המעולה של עוגיית השוקולד צ'יפס הצדיק את התור הארוך שהשתרך מול הקונדיטוריה. אני מתבייש לספר לכם כמה עוגיות נשארו בקופסה כשהגענו לדירה.

אז אם אתם בבירת עוגיות השוקולד צ'יפס, אני ממליץ בחום על המקום האמור. שווה בהחלט את מאמץ ההגעה לרחוב 74 וגם את ההמתנה בתור הארוך. נכון, אין זו מסעדת שף, ואין כוכבי מישלין, ובכל זאת כדאי מאוד התנסות בחוויה, לא תצטערו. יעשה לכם טוב על הנשמה.

שם המוסד: Levain Bakery.

הכתובת: 167 ווסט רחוב 74, פינת שדרת אמסטרדם.

תוכלו להתרשם גם מאתר האינטרנט של המאפייה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

6 תגובות

  1. וצלחת פלסטיק
    והמאמר כל כך ארוך ומשבח
    אולי יש בפנים איזה חומר טוב

  2. בן-אדם משתף אותכם בחוויה חיובית כל כך כדאי להנות גם מדברים קטנים

    1. ציניקנים מכובדים, לא ביקשתי שתטוסו במיוחד לניו יורק בשביל העוגיות, לא יעזור לכם אני בעל מקצוע עם ותק של עשרות שנים, זו עוגיית פתיתי השוקולד הטובה ביותר שאכלתי, אולי אתם מקנאים מכיוון שעדיין לא אכלתם מהעוגה, בעצם לא אכפת לי, בריאות ויום טוב לכולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך