נהלי חידוש ויזה לארה"ב

בתוקף מאז 2015
uhzv usdk trv"c
צילום: Istock

מי שמבקש להיכנס לארה"ב עם דרכון ישראלי, מוכרח לקבל ויזה לארה"ב. הליך קבלת ויזה כזו הוא מורכב יחסית, זאת משום ששילטונות ההגירה האמריקנים מוכרחים לנקוט אמצעים על מנת למנוע כניסה ממי שעלולים לנצל את ההזדמנות כדי להישאר ולהשתקע בארה"ב שלא כחוק (הגירה בלתי חוקית), ממי שעלולים להיות מעורבים בפעילות פלילית וכמובן גם ממי שעשויים להוות סכנה ביטחונית, עניין שחשיבותו קיבלה משנה תוקף לאחר פיגועי הטרור של ה-11 בספטמבר 2001.
קיימים סוגים רבים של ויזות לארה"ב. רוב בישראלים הנוסעים לארה"ב עושים זאת עם ויזת תייר – ויזה השייכת לקטגורית Non Immigrant Visa, ומכונה ויזה מסוג B1 או B2. ויזה כזו תוקפה 10 שנים והיא מוטבעת בדרכון לאחר סיום מוצלח של הליך הוצאת ויזה לארה"ב, הליך הכולל מילוי טפסים באנגלית, תשלום אגרה והגעה לשגרירות או לקונסוליה לראיון (מי שגילם מתחת ל- 14 או מעל- 80 פטורים מהגעה לראיון עם נציג מחלקת ההגירה האמריקנית).
חשוב לדעת שעבור מי שיש לו כבר ויזה לארה"ב אשר תוקפה עומד לפוג, מומלץ ביותר לדאוג מבעוד מועד לחידוש הויזה, זאת משום שנהלים חדשים שנכנסו לתוקפם ב- 23 לפברואר 2015 מאפשרים, בהתקיים תנאים מסויימים, הליך חידוש ויזה ללא צורך להגיע שוב לראיון. לפניכם סקירה שתסייע לכם להבין מה יתרונות חידוש ויזה שתוקפה טרם פג, ואיך אפשר לעשות זאת במהירות וביעילות מקסימליים.

אפשר למסור את המסמכים באמצעות דואר שליחים

כאמור, הליך הוצאת ויזה לארה"ב כולל הגעה לראיון בשגרירות בירושלים או בקונסוליה בתל אביב. חשוב לדעת שלמרות שהראיון עצמו אורך בדרך כלל דקות ספורות, כדאי לקחת בחשבון שתבלו מחוץ לשגרירות או הקונסוליה זמן ממושך עד שיגיע תורכם להיכנס. אתם תעברו בידוק ביטחוני קפדני, ואז, גם לאחר שתורשו להיכנס, תידרשו לעבור כמה תחנות (מסירת דרכונים, בדיקת הניירת שהבאתם איתכם ועוד). בכל תחנה במסלול תחכו בתור, ורק לאחר כל זאת תגיעו אל הראיון עצמו. נהלים חדשים של מחלקת ההגירה האמריקנית שנכנסו לתוקפם במהלך שנת 2015 מאפשרים לחדש ויזה לארה"ב מבלי שנדרשים להגיע לראיון בשגרירות או בקונסוליה – ולאור כל הכרוך בביצוע הראיון, ברור שמדובר ביתרון שכדאי לנצל.

תנאים לפטור מן הצורך בראיון בשגרירות או בקונסוליה

לפי הנהלים החדשים של מחלקת ההגירה האמריקנית, החל מחודש מרץ 2015 יכולים בעלי דרכון ישראלי לחדש ויזה לארה"ב ללא צורך להגיע שוב לראיון בשגרירות בירושלים או בקונסוליה בתל אביב, כל זאת בתנאי שהם עומדים בכמה תנאים.
לפניכם פירוט התנאים שכולם צריכים להתקיים כדי שתוכלו לחדש ויזה לארה"ב מבלי שתצטרכו להגיע לראיון:

  • המבקש לחדש ויזה לארה"ב חייב להיות תושב ישראל או אזרח ישראלי אשר אינו גר מעבר לגבולות הקו הירוק (בגדה המערבית, יהודה ושומרון, אזור עזה וכדומה).
  • הבקשה לחדש את הויזה לארה"ב הוגשה באותו מקום בו הוגשה הבקשה המקורית שאושרה. כך למשל אם הליך הוצאת הויזה שתוקפה עומד לפוג התנהל מול הקונסוליה בתל אביב, צריך להגיש את הבקשה לחידוש הויזה לקונסוליה בתל אביב (המסמכים ישלחו בדואר שליחים רשום אל הקונסוליה). לא ניתן ליהנות מפטור מראיון אם הליך הויזה המקורית (זו שמבקשים לחדש) בוצע בתל אביב, והטיפול בחידוש הויזה מבוצע מול שגרירות ארה"ב בירושלים.
  • ניתן ליהנות מפטור מצורך להגיע לראיון רק אם מבקשים לקבל שוב ויזה מאותו סוג של זו שתוקפה עומד לפוג. כאמור, רוב הישראלים המבקרים בארה"ב עושים זאת עם ויזת תייר מסוג B1 או B2. ויזה כזו מאפשרת שהייה של עד חצי שנה, במהלכה אסור לעבוד אבל מותר לקיים פגישות עסקים וגם אפשר לקבל טיפול רפואי. אם ויזה כזו מספיקה לכם, כדאי לבקש לחדש לויזה מאותו הסוג, וכך לאפשר ביצוע העברת המסמכים בדואר שליחים רשום ולחסוך את הזמן הרב שמבזבזים מי שנדרשים להגיע לראיון בשגרירות או בקונסוליה.
  • פטור מצורך להגיע לראיון יינתן רק למי שמבקשים לחדש ויזה שתוקפה טרם פג, או כזו שתופקה פג במהלך 12 החודשים האחרונים.
  • רק מי שכבר מלאו לו 14 כאשר הוציא את הויזה שתוקפה עומד לפוג יוכל ליהנות מפטור מראיון.
  • בויזה שתוקפה עומד לפוג אין הערות "Clearance received" או "Waiver of ineligibility 2012".
  • הויזה שמחדשים הונפקה לאחר ה-31 בדצמבר 2007.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יאיר

שירה

שיר