ביטוח רפואי לחו"ל

העדיפו כיסוי גמיש שניתן להתאמה אישית
טרמינל נתב"ג
נתב"ג צילום: מוני שפיר

למה ואיך כדאי לעשות ביטוח רפואי לחו"ל

ישראל מבורכת במערכת בריאות ציבורית מן הטובות בעולם, על כל הביקורת שהיא סופגת מבית בגלל בעיות מהותיות כאלה אחרות (צפיפות בבתי חולים, שכר המתמחים, עיסוק ברפואה פרטית על חשבון הקופה הציבורית וכו'). אנו חיים במדינה בה כל תושב נהנה מכיסוי ביטוח בריאות ממלכתי המבטיח שבמקרה הצורך נוכל לקבל טיפול רפואי איכותי כמעט ללא תשלום, כולל אשפוז, ניתוח, בדיקות הדמיה יקרות, תרופות במחיר מסובסד ועוד. אולי קשה להאמין אבל במדינות רבות רק מי שיכול לשלם (בין אם מכיסו או בזכות פוליסת ביטוח בריאות שרכש) יכול לקבל טיפול רפואי טוב. מי שיוצאים את גבולות הארץ, לטיול או לנסיעות עבודה, חשוב מאוד שיזכרו שהכיסוי הנ"ל, שלמדנו לקחת כמובן מאליו, אינו תופס בחו"ל. אם נזדקק לטיפול רפואי במהלך שהייה במדינה כלשהי שאינה ישראל נצטרך לממן אותו בעצמנו. בדיקות, טיפולים, אשפוז, ניתוחים ותרופות הם יקרים הרבה יותר ממה שרובנו חושבים, כדי שנדע שבמקרה הצורך נוכל לקבל כל סיוע רפואי לו נזדקק יש לדאוג שנהיה מכוסים בביטוח נסיעות מתאים, כזה הנותן מענה לכל צרה שלא תבוא.

רכשו פוליסה המתאימה לצרכיכם

פוליסות ביטוח בריאות לחו"ל יכולות להיות שונות מאוד זו מזו. חשוב מאוד לוודא שהפוליסה בה בוחרים מעניקה כיסוי מספק. כך למשל חשוב לבדוק מה תקרת הכיסוי (הסכום המרבי שניתן לקבל), כיצד מבוצע התשלום (האם ישירות לגורם המטפל או שאנו משלמים ואז תובעים את חברת הביטוח), לכמה זמן תקף הביטוח (מה קורה למשל אם כתוצאה מאשפוז נדחית החזרה לארץ), האם הפוליסה מכסה גם מקרים של תאונות (ואיזה) או רק בעיות בריאות שבוחרות לצוץ דווקא כשאנו רחוקים מהבית. מי שיש להם רקע של בעיה רפואית כזו או אחרת חשוב שיידעו את חברת הביטוח ויוודאו שהכיסוי כולל סיבוכים אפשריים. מי שנוסעים למדינות בהן איכות הטיפול הרפואי שניתן לקבל מוטלת בספק מומלץ שידאגו שפוליסת ביטוח הבריאות לחו"ל שלהם כוללת הטסה לארץ במקרה הצורך. חשוב מאוד לוודא שלא יהיו חסמים בירוקרטים שיעכבו קבלת טיפול רפואי שהרי לעיתים קרובות דחיית טיפול עלולה להרע מאוד את המצב.

העדיפו כיסוי גמיש שניתן להתאמה אישית

בעולם בו הטכנולוגיה מאפשרת איסוף נתונים ולקיחה בחשבון של שלל משתנים ישנן חברות ביטוח שהשכילו לפתח מוצרים המקלים עלינו ומאפשרים לנו לתפור לעצמנו כיסוי ביטוח רפואי לחו"ל הנותן מענה מיטבי לצרכים הייחודיים שלנו ובדיוק באופן המועדף עלינו. כך למשל ניתן לרכוש כרטיס חכם המאפשר עדכון הפוליסה לאור צרכים משתנים (למשל הארכת השהייה, בחירה להתנסות בספורט אתגרי וכד'). מומלץ לנצל אפשרויות מתקדמות להגדרת תנאי הפוליסה ושליטה בה, ביטוח בריאות לחו"ל שכזה מעניק לנו שקט נפשי ומאפשר לנו ליהנות מן השהייה מחוץ לגבולות הארץ תוך שאנו יודעים שיש באפשרותנו להתמודד עם כל אתגר בריאותי מן הסוג העלול לפקוד כל אחד מאיתנו ללא התראה מוקדמת. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עוזי

אובדן רגש הבושה

המנהיגים כיום מתנהלים בעולם פוליטי חסר בושה

דילוג לתוכן