ההצגה המפוספסת בהאג

ההזדמנות שלנו בבית הדין לעיוות הצדק
מאזני צדק נוטים
מֹאזְנֵי צֶדֶק יִהְיֶה לָכֶם (ויקרא יט, לו). מְקוֹם הַצֶּדֶק שָׁמָּה הָרָשַׁע (קהלת ג, טז).

כמי שצפה בכמה סבבים של השחתת המשפט הבין-לאומי במסווה של צדק (ICJ), אין לי ציפיות גדולות משופטים שרובם מעוותים את הדין במודע ובמכוון. בתיאטרון האבסורד הבין-לאומי הזה אין דרמה ואין הפתעות גדולות. המחזה נכתב במעמד של צד אחד וההטיה לטובתו גזורה וחתומה מראש בחותמת רֶשַׁע וּפֶשַׁע. ספק רב אם למאמצים האינטלקטואליים המבריקים של צוות ההגנה הישראלי הייתה יכולה להיות השפעה על ראש כנופיית השופטים מארץ הַחִזְבְּ-זְבַּאלֵה, הלבנוני נוואף סלאם (نواف נעלֵה, כביכול), או לחלופין על שופטים אחרים מטעם רוסיה בראשות הקצב ממוסקבה או סומליה האסלאמית המדורגת מספר אחת במדד השחיתות העולמי. כל הבובות האלה חייבים למלא את שליחות מנהיגי המדינות אשר שלחו אותם והם רחוקים מכל הבעת עמדה מקצועית עצמאית. כך למשל, הצדקת היחידה בסדום של הצדק הבין-לאומי, השופטת מאוגנדה, שפסקה לטובת ישראל, זכתה להתנערות פומבית של ממשלתה. הנציג הישראלי פרופ' אהרון ברק כינה את בית המשפט הזה בית משפט של "דעת קהל". הוא שופט שלא על פי אמות מידה של צדק משפטי אלא על פי אספסוף תומכי הנאצים פלסטינים חמאס-ג'יהאד שברחובות העולם המערבי. מבחינת ישראל, המשחק מכור מראש, והצוות הישראלי המחונן יכול לכל היותר לצמצם נזקים בשולי הדברים, לא יותר מזה.

ההסברה הישראלית המקרטעת איננה מסוגלת לעמוד, כמותית ואיכותית, בפני צונמי הפרופגנדה של תומכי הנאצים פלסטינים חמאס-ג'יהאד. שני מיליארד מוסלמים שונאי ישראל ועוד שניים או שלושה אחרים של תומכיהם בעולם המערבי ובעולם השלישי אינם מותירים סיכוי ואפילו קטן לשכנע את העולם שהצדק איתנו. אבל נוכחותנו בבית הדין לעיוות הצדק בהאג מקנה לנו הזדמנות פז לשטוח בפני העולם את האמת שלנו. כל העולם מרותק לדיונים בבית הדין ובאורח פלא גם מדינת ישראל זוכה לרגעי מסך הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב. את השעות היקרות האלה אנחנו מחמיצים ככל שהדבר נוגע להסברה ישראלית. במקרה זה קהל היעד של הדוברים המבריקים שלנו איננו השופטים, האנוסים על ידי שולחיהם, אלא דעת הקהל העולמית ובעיקר המערבית ליברלית. מוסדות בין-לאומיים אינם שופטים באמצעות צדק עיוור אלא באמצעות התחשבות במוקדי הכוח. שיקולים זרים הם נר לרגלי הצדק המגוחך שלהם. אם הצוות הישראלי מסוגל להשפיע על דעת הקהל העולמית הרי שזו תשפיע על בית הדין הנוטה להחליף את צבעיו כזיקית המתאימה את צבעי הסוואתה לסביבה.

אם כן, כיצד משפיעים על דעת הקהל העולמית כאשר אנחנו יושבים על ספסל הנאשמים? באותה המידה שצדק צריך גם להיעשות וגם להיראות, מפגן יחסי הציבור שלנו צריך בעיקר להיראות. כך למשל, אם התובעת היא מדינה הנשלטת על ידי אפריקנים, עלינו לשלב בצוות שלנו ישראלים אפריקנים. אם ראש כנופיית השופטים ועוד אחרים הינם מוסלמים, עלינו לשלב בצוות הישראלי מוסלמים. אם העולם היה צופה בפרקליטה ישראלית יוצאת אתיופיה או בפרקליט ישראלי ערבי, כבר היו נראים הדברים אחרת. אם בצוות ההגנה הישראלי תשולב פרקליטה שמשפחתה נפגעה באסון שמחת תורה, אם קרוביה נרצחו או נחטפו, אם בתה נאנסה וגופתה הושחתה, או שתינוקותיה חטופים כעת, אוזני כל העולם יהיו קשובות לדברים שהיא אומרת; ואין זה משנה מהם טיעוניה המשפטיים. את הטיעונים המשפטיים יכתבו טובי הכותבים מן הארץ ומן העולם ואילו תפקידיהם של השחקנים הישראלים בהצגה המכורה מראש הוא לקרוא את הדברים המקצועיים אך גם להראות, בעיקר לעולם המערבי, את טבעה הפלורליסטי והדמוקרטי של החברה הישראלית. עם כל הכבוד ליכולותיו המדהימות של פרופסור יהודי בריטי חבוש בפאה נוכרית מגולגלת, להופעתו אין כל השפעה, לא על השופטים ולא על דעת הקהל העולמית. אדרבא, שונאי ישראל יתייגו אותו כעורך דין היהודי הממולח שמצליח להציל פושעים משורת הדין (ממש כמו בסטראוטיפ ההוליוודי). כדי שניראה כמו הצד הנפגע ולא הצד הפוגע, עלינו להציג את עצמנו בתיאטרון השקרים הזה כעממיים וכפגיעים. עלינו לזכור תמיד ולהזכיר לכל העולם שאנו מיעוט יהודי דמוקרטי רב-תרבותי בתוך אוקיינוס אסלאמי אנטישמי במזרח התיכון ובכלל המעמיד אותנו בסכנת הכחדה ממשית.

בשיטת ההצגה התיאטרלית צריך לפעול גם מול הוצאת צווי מעצר נגד ראש ממשלת ישראל ונגד שר הביטחון שלנו על ידי בית הדין הפלילי (ICC). איננו יכולים לצפות למשפט צדק כאשר התובע מטעם בית הדין הפלילי הוא כרים אסד אחמד ח'אן (خان ולא קאן). העולם מבין זאת כך: מוסלמי תובע את ראשי מדינת היהודים. אין זה משנה אם הוא בא בידיים נקיות או לא. להערכתי ידיו דָּמִים מָלֵאוּ והוא הופך כעת לשותף עם האויב הנאצי פלסטיני חמאס-ג'יהאד ולא הייתי פוסל אפשרות של תביעה נגדו בבית משפט ישראלי או אמריקני. ההצגה שלפיה הוא כביכול מבקש צווי מעצר נגד ראשי ארגוני הטרור הנאצים פלסטינים, האונסים נערות יהודיות בשם אללה ומוחמד שליחו, היא רק מראית עין שקרית שאין לה תוחלת. גם הוא יודע שהוא כעת פרוטגוניסט בהצגת הרשע שנועדה להסית את העולם המערבי נגד העם היושב בציון. גם כאן עלינו להעמיד חומת הגנה תעמולתית שתכלול פרקליטים ישראלים אפריקנים, ישראלים ערבים וישראלים נפגעי רצח העם וחִנגת האונס שביצעו הנאצים פלסטינים חמאס-ג'יהאד. אם לצד תמונתו של כרים המוסלמי האנטישמי תופיע בעיתונים תמונתה של פרקליטה ערביה ישראלית (אני מאמין שיש כזאת) עטוית חיג'אב וברקע דגל ישראל, כל מילות הכתבה, לכאן או לכאן, תהיינה מיותרות. כל העיתונות תבקש לראיין את הפרקליטה המופלאה הזאת ומדינת ישראל שוב תרוויח רגעי מסך מְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים. עולם השקר הערבי והמערבי מאלץ אותנו לעדכן את תוכנת התעמולה שלנו. תעמולה נקנית בתחבולה, כִּי בְתַחְבֻּלוֹת תַּעֲשֶׂה לְּךָ מִלְחָמָה. עִם נָבָר תִּתְבָּרָר וְעִם עִקֵּשׁ תִּתְפַּתָּל.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

10 תגובות

 1. אתה צודק בכל
  אבל צעד ראשון, שיהיה הכי יעיל בהפחתת התעמולה נגדנו, צריך להיות בתימת הפה של כמה נבחרים מהקואליציה שמשמיעים דברים שהם הנשק הטוב ביותר בידי אויביינו

  1. יש לנו שתי חזיתות במלחמה הזאת, האמת אויבינו והשנייה אחינו, וזה מצער אותי עד מאוד!

   1. עם אוייבינו אנחנו מוכנים להגיע להסדר
    בינינו לבין עצמנו לא מוותרים על כלום, רק מקצינים

  2. בדיוק כך. השרים הקיצוניים עושים זאת ממש בכוונה. וראש הממשלה מוסיף משלו

 2. אי אפשר לשכנע את כולם. מוסלמים ושונאי יהודים לא נצליח לשכנע. יש להתמקד באוכלוסיות נאורות במדינות מתקדמות, ולדבר אליהם בלי הצגות. להציג את האמת. והרי אנחנו באמת צודקים.
  אני כמו רבים חושב שהרוב של האוכלוסיות האלה תומכים בנו ולא בפראי האדם סביב החמאס והחיזבאללה

 3. היכן המקצוענים שלנו? למה ממנים בתפקידי ביצוע לפי קשרים פוליטיים ולא לפי כשרונות?

 4. זאת מערכה ראשונה. אם נפיק לקחים ונשתפר, אפשר לתקן. אם לא נזדרז לפעול חכם, נשקע עוד יותר עמוק בביצה.

 5. פעם חשבתי שאנחנו חכמים ומתקדמים ומבריקים. מסתבר שזה לא המצב

 6. למה לא להגיד:
  למנות שר הסברה ראוי
  למנות מנכ"ל ראוי למשרד ההסברה
  למנות מנהלי יחידות ראויים: הפגנות, שלטי חוצות, טלוויזיה, רשתות חברתיות, וכן הלאה
  והבעיה תפתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ציור מבט מאחור

צ'אקרות

תרגול תודעה, גוף ונפש

תמונה של צחי

הגדול מכולם

על דינוזאורים, לווייתנים ופטריות ענק

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

דילוג לתוכן