מחלה ישנה עם תירוצים וחולים חדשים

האנטישמיות חוזרת בשינוי אדרת
תמונה של דודי
ד"ר דודי אילת

החל מאירועי 7.10 הולך וגובר גל אנטי-ישראלי ואנטי-יהודי חוצה יבשות, השוטף בגוונים שונים מדינות רבות בעולם.

מבחינה תקשורתית, מסגור אירועי 7.10 מציג שוב את הצד הפלסטיני כקורבן ואת ישראל כתוקפן, וזאת בניגוד מוחלט לעובדות יבשות המצביעות על מעשי הרצח, האונס והשריפה שנעשו בידי ארגון חמאס על רקע דתי ולאומי כסיבה לפרוץ המלחמה.

תגובתה הקשה של ישראל כלפי עזה אינה נידונה בהקשר הרלוונטי ואין התייחסות לעובדה שמדובר במלחמה באויב חסר כל מעצורים מוסריים, שהחטופים שהוא מחזיק עלולים למות או מתים בפועל בכל יום שעובר.

לא ניתן להבין את גילויי האנטי-ישראליות הפושים בעולם אלא אם חוזרים ושבים לשורשי האנטישמיות. מחלה חברתית עתיקה זו התבטאה במשך השנים בתסמינים רבים.

בעבר היהודים היו אלו ששותים את דם הילדים הנוצרים ומכינים מהם את היין לפסח, אחר כך היהודים היו השולטים בכלכלה העולמית, מלווים בריבית ומרמים את הנוצרי ה"תמים". השיח האנטישמי לווה בתיאורים גרפיים מעוותים ועידוד מעשי לפגיעה ולרצח יהודים כגורם שלילי שיש לפגוע בו ולהשמידו.

השינוי לאורך ההיסטוריה התבטא רק בתירוצים הנחוצים לאנטישמי כדי לפגוע או להכשיר פגיעה ביהודים. כיום הקורבן הפלסטיני העזתי הוא שהחליף את שליטת היהודים בכלכלה העולמית ואת דם הילדים הנוצרים.

נכון, במלחמה הנוכחית נפגעים גם אזרחים לא מעורבים וגם ילדים, וברחבי עזה שוררים הרס וכאוס. אולם ההרס נוצר כתגובה ישראלית לארגון טרור שהפך את עזה, על מנהרותיה ומחילותיה הממולכדות, לבסיס הטרור הגדול בעולם שתכליתו – השמדת מדינת ישראל, וזאת בתפקודו כזרוע המקומית של איראן, החותרת לכך בגלוי.

אין פירוש הדבר שצה"ל וממשלת ישראל לא צריכים להיזהר מללקות בעיוורון מוסרי, אך אם כבר מדברים על מונח זה – עיוורון מוסרי מתרחש קודם כול ולפני הכול במדיניות ובאוכלוסיות התוקפות את ישראל וממסגרות אותה בדיון הציבורי כתוקפן הלא מוסרי. האנטישמיות, המחלה החברתית העתיקה, מרימה ראש שוב, וכוללת בורות וחוסר היכרות עם היסטוריית הסכסוך המדמם באזורנו. ההבדל הפעם הוא שכיום יש למחלה זו תירוצים אחרים והרבה חולים חדשים.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

14 תגובות

 1. אני בטוחה שרוב הצרפתים, האנגלים, הגרמנים האמריקנים, הקנדים, ועוד ועוד, אלה המקוריים ולא המהגרים, מעדיפים אותנו ותומכים בנו מול המהגרים ובמיוחד המוסלמים

  1. תודה שרי
   מעדיפים זה טוב אבל אם הם בדרך כלל שותקים זה לא עוזר.
   על מנת שרוע יתרחש צריך מספיק הרבה אנשים טובים שמסתכלים ולא פועלים….

 2. צודק דודי יקר. עם זה, הפעולות של המתנחלים הקיצוניים בשטחים הורסים כל חלקה טובה, מדרדרים את שמה של ישראל ברבים ובכך הם נותנים הצדקה לכאורה לאנטישמים המתועבים.

  1. תודה על תגובתך ישראל.
   כל עוד מדינת ישראל לא תגדיר את גבולותיה סופית על בסיס בטחוני ואסטרטגי ויהיה חיכוך מתמיד בין אוכלוסיית המתיישבים ביש"ע לבין הפלשתינים יימשך החיכוך והוא מצמיח אנשי קיצון מכל צד ובמיקרה שלנו גם נותן תידוק לכאורה לאנטישמים שהיו ,קיימים ויהיו

  1. שלום נון
   אנחנו מחקרים וקורות טעויות
   מה לגבי העיוורון המוסרי של הטרור?
   מה לגבי העיוורון המוסרי וההכחשה של מתנגדי ישראל?

 3. אל לנו לתת לעולם תירוצים להשוות אותנו לטרוריסטים. הם גם לא צריכים להוות לנו קנה מידה להתנהגות.

  1. שלום דרורה
   תודה על תגובתך
   לפחות מבחינת האנטשימים התירוץ הוא שלישראל אסור להגן על עצמה….

  1. תודה חזי
   אכן יש לנו
   השאלה קודם כל איך אנחנו מטפלים בבעיות הפנימיות שלנו

 4. איך מתמודדים עם הבעיה הזאת שרודפת אחרינו כל כך הרבה שנים?

  1. תודה על תגובתך שחר
   אטישמיות הייתה ישנה ותהייה אבל כשאין מערכת הסברה מסודרת ומקצועית מצד המדינה שכוללת מקצועינים שעובדים על חשיפת פשעי החמאס,התיכנון ,הביצוע ,הכסף הקטארי והאינרני והכל בסרטונים מתועדים בשפות שונות ,אזי מצבנו רע בהרבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ציור מבט מאחור

צ'אקרות

תרגול תודעה, גוף ונפש

תמונה של צחי

הגדול מכולם

על דינוזאורים, לווייתנים ופטריות ענק

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

דילוג לתוכן