תעמולה עממית עכשיו

מה שאסור למדינה מותר לוועדות עממיות
סמלי
יעקב מעוז - תעמולה עממית

במאמר שפרסמתי זה לא מכבר בבימה הנכבדת הזאת Jokopost, הצעתי להקים ועדות תעמולה ציוניות עממיות בישראל ובעולם. ההיגיון מאחורי ההצעה הזאת נסב על כמה צירים: 1. מדינת ישראל לבדה אינה מסוגלת לעמוד בפני כוחם של שני מיליארד מוסלמים שונאי ישראל; 2. מדינת ישראל נכשלת בהסברה וזקוקה לתוספת כוחות לא מדיניים ולשיטות חדשות; 3. הרשתות החברתיות מלאות בידיעות כזב ובתעמולה בריונית פלסטינית; 4. לוועדות תעמולה עממיות מותר לומר מה שלמדינה מתוקנת אסור; 5. זוהי דרך נוספת לקידום לכידות חברתית של ישראלים ויהודים מהארץ ומהעולם סביב מטרה נעלה אחת.

באותו מאמר הזכרתי כדוגמה את השקר של הנאצים-פלסטינים חמאס וג'יהאד כאילו ישראל הפציצה בית חולים וגרמה למותם של 500 חולים ואנשי צוות רפואי. על מדינת ישראל היה לבדוק ביסודיות מדעית מי אחראי לדבר. תהליך הבדיקה ארך זמן רב ויקר ובינתיים כל העולם חגג על השקר העלוב הזה. כתוצאה מכך רמת האנטי-ישראליות והאנטישמיות נסקה אל על. אילו היו ועדות תעמולה ציוניות עממיות מאורגנות ומיומנות ניתן היה להציף בחזרה את הרשתות החברתיות במידע, גם אם לא בדוק, הסותר את השקרים האופייניים לפלסטינים.

השאלה היא לא מה בדיוק קרה, אלא איך צריך לעצב את דעת הקהל העולמית. מלחמה חייבת להיעשות בין השאר באמצעות הטעיה, תחבולה, חצאי אמיתות ואף שקרים. מי שאינו מקבל זאת אינו חי במקום הנכון מבחינתו.

במוצאי השבת 13–14 באפריל 2024, חוותה ישראל מתקפת טילים בליסטיים וכלי טיס בלתי מאוישים במכפלות דמיוניות, שהאנושות לא ידעה כמותם עד כה. מנקודת מבט הסברתית, סִפקה לנו המתקפה חומר תעמולתי יוצא מגדר הרגיל, שלעניות דעתי לא נוצל כהלכה. שוב, מדינת ישראל אינה מסוגלת להסביר לעולם את מה שהוועדות העממיות מסוגלות. להלן שתי דוגמאות, שאני, כתועמלן מתנדב, משתמש בהן. שלטון החושך של האייתולות השיעיות באיראן מבקש לגייס את כל העולם האסלאמי סביב הרעיון של שחרור ירושלים ומסגד אל אקצא מידי הציונים. פלסטינים, ששהו על הר הבית, הפיצו בשכלותם מתוך שמחה לאיד תמונות של מתקפת הטילים הבליסטיים נגד אוכלוסייה אזרחית בירושלים. בתמונות נראים טילים איראניים ומיירטים ישראליים מעל כיפת הסלע המוזהבת. כל מה שעל ועדות התעמולה העממיות היה לעשות זה להפיץ את התמונות הפלסטיניות בחזרה ולהציף את הרשת תחת הכותרת "ישראל מגוננת על מסגד אל אקצא מפני מתקפת הטילים האיראנית". אין זה משנה להיכן בדיוק התכוונו האיראנים לשגר את הטילים. התמונה התעמולתית שווה מיליארד הסברות בדוקות, מדוקדקות ומלומדות של דובר צה"ל.

עניין אחר הוא הקורבנות המוסלמים, שחייהם קופחו במתקפה האיראנית נגד הציונים. אני יודע על שלושה הרוגים בירדן ועוד ילדה בדואית פצועה קשה בנגב. אני יכול לנחש שהיו עוד כאלה שאיננו יודעים עליהם. על פי אותו היגיון הטוען כי משחררי ירושלים כביכול פוגעים בנכסי האסלאם בירושלים, היה על הוועדות העממיות להעצים את רעיון הרג מוסלמים חפים מפשע על ידי מוסלמים איראנים מרושעים. הצפה של הרשת בתמונותיהם של הנפגעים המוסלמים והעצמה של האסונות הללו יכולות להוות משקל נגד של תעמולה אסלאמית אנטישמית בעולם. ערבים הורגים ערבים כל יום במספרים מפחידים ואין פוצה פה ומצפצף. מי שיחשוף את ערוותם של ארגוני הטרור ומדינות הטרור לאלתר ובשעת אמת יתרום באופן משמעותי להגנת ישראל בג'ונגל הרשתות החברתיות ובפוליטיקה הבין-לאומית.

ניתן היה להביא דוגמאות רבות נוספות "על זה הדרך". התעמולה האסלאמית, התעמולה הערבית וזו הפלסטינית מספקות לנו חומרים נפלאים לתעמולת נגד בזמן אמת. על מערך ההסברה להקים רשת עולמית של ועדות תעמולה שתדע לעשות את מה שהמדינה איננה מסוגלת. עלות ההקמה והתחזוקה של ועדות כאלה נופלת מאלפית העלות של ליל ההגנה מפני הטילים האיראניים אך שווה בערכה לניצחון הצבאי שעוד יושג בדרך זו או אחרת. מערך ההסברה הישראלי, נא להתעורר!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

7 תגובות

  1. הסברה היא מרכיב חשוב מאוד בשמירת האינטרסים הלאומיים. למה לעודד הקמת גופים ותנועות, ולא להשית זאת על המדינה. זה תפקידה. היא צריכה לארגן הכל. כולל את הגופים המתנדבים והבילוי פורמליים. אבל בראש ובראשונה את מערכת ההסברה הלאומית

  2. כוח התעמולה של המוסלמים נובע כמובן מהעובדה שהם מהגרים ומתנחלים בכמויות גדולות בהרבה מדינות מערביות. וכך קל להם להעלות את דעותיהם בפני האוכלוסיה המערבית המקורית.

  3. יש אצלנו במדינה ובעם היהודי כישרונות על. צריך רק לנהל את זה טוב ורציני וכולם ירתמו אפילו ללא תמורה

  4. לחזור ולהסביר לצפון האמריקאים ולמערב אירופאים כי אם יתנו למוסלמים להרים ראש בארצם, הקורבנות הבאים הם יהיו בעצמם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דו כיווני

לא לפחד מהפחד

היכרות עם מנגנון הדיסוננס הקוגניטיבי תוביל לצמיחה

דילוג לתוכן