פגישה אקראית בתל אביב

האגדה העירונית של נח סינדרל
תמונה של אבי
אבי גולדברג

לפני שבועות אחדים, כשהייתי בדרכי לאחים משה בשוק לוינסקי, נשמעה אזעקה בעקבות שיגור טילים מתוצרת חאן יונס, מיהרתי במורד המדרגות של תחנת הרכבת הקלה החדשה שבפינת הרחובות מקווה ישראל ויהודה הלוי. כשהגעתי לקומה התחתונה ראיתי את קלסתר פניו המוכר לי מימים ימימה של נח, מתווך הדירות הוותיק והצנוע בעִתות שאין בהן מגפה או מלחמה או תמרון. הפגישה האקראית שהחלה במפלס התחתון של תל אביב, נמשכה לה בקונדיטוריה בפינת אלנבי.

החלפנו חיבוקים וטפיחות על שכם, ממש כמו במפגש בין התאומים בני יצחק, יעקב הצולע לאחיו עשו השעיר, לאחר שובו של יעקב מארם, עשיר כקורח, נשוי לשתי נשים ועימו עוד שתי פילגשים. ומה האנלוגיה משובו של יעקב לארץ? באשר נח שב גם הוא לארץ עשיר כקורח.

וכך סיפר לי נח, לאחר שכילה שני קרואסונים ולגם קפה קרם, שאותם הזמין במבטא לא מוכר:

"חזרתי לפני ימים מפריז, אספר לך קורותיי, דברים כהווייתם, ללא כחל, ללא סרק… מיום עוזבי את הארץ בעת המגפה עד לשובי בעת מלחמה.

כידוע לך, ולכל בר-דעת ובר-מינן, הקורונה סילקה רבים וטובים מעולם זה, והם כבר אינם טרודים בענייני פרנסה, ולאלה שנותרו כאן, כמוני, נסתם הגולל על כל הקשור לתיווך דירות. הכול נעצר והעם יושב בדד בביתו, כפי שאמר עליו הנביא שאתונו הייתה חכמה ממנו: 'הן עם לבדד ישכון…'.

בקיצור, נאלצתי לעשות לביתי. עת השליח הגיע וקול הקטנועים נשמע בארץ, מדי בוקר עמסתי חבילות במכונית הסוזוקי הקטנה והעברתי אותן למזמינים ברחבי גוש דן.

הכתובת לחבילה האחרונה שהובלתי נטשטשה בשל הגשם שניתך עליה בדרכה מהמחסן לבגאז', ועל כן ניווט הוויז כמיטב הבנתו לרחוב הרוגי מלכות 23 במקום לרחוב עולי הגרדום 32.

הגברת שענתה לאינטרקום נשמעה חשדנית באשר לא הזמינה כלל את מכשיר הנינג'ה שאמור היה להקל על חייה, וגם ציינה שבכלל הפסיקה לבשל והיא מזמינה אוכל מוכן לביתה, אבל אם אני מתעקש, בבקשה היא תקבל את המתת בשמחה. עליתי לדירת הפנטהאוז, שם המתינה לי גברת בערך בת גילי. היא קיבלה אותי ואת הקאדו (המתנה) בסבר פנים יפות, ומכאן התפתחה אהבה גדולה בין נער שליח, סינדרל מזדקן, לנסיכה מבוגרת שהמיקוד הקבוע שלה הוא בכלל 16, כלומר תושבת רובע העשירים של פריז, והיא כאן בדירתה בתל אביב רק כדי לזכות בחיסונים שאינם ניתנים עדיין בפריז".

"והאדון", שאלתי, "כלומר הנסיך?"

"הא", אמר נח, "הוא כבר נמצא שנים מתחת לאבן מסותתת".

וכך, הנסיכה וסינדרל המאושר טסו להם אנגז'ה לרובע היפה בעולם, לדירה שמחדר השינה שלה מציץ השפיץ של האייפל ואת הפנורמה של הסלון מקשט שער ניצחון.

"נישאנו טוּט סְווֻיִט בעירייה של הרובע, וחתמתי על הסכם ממון בצרפתית, אף על פי שלא הבנתי על מה אני חותם וגם לא היה לי אכפת. מבחינתי יכולה הנסיכה לחיות לצידי לנצח ולהוביל אותי לקזינו בדוויל באביב, לשלג בקורשבל בחורף, ולחוף הים בקאן בקיץ. בסתיו אין יפה יותר מפריז.

לכן הצטערתי כשבישרו לי שהיא, הביז'ו שלי, החליקה על בננה בשלה שהושלכה בכניסה לבית האופנה בלנסיאגה, כשיצאה ממנו עמוסה בשקיות גדושות לרחוב סנט הונורה.

החלקה מעין זו עבור נסיכה במלוא שנותיה גורמת בהכרח לתוצאות פטאליות, כלומר נזק לקרקפת ולמדרכה פריזאית קשוחה. נחמה פורתא שאבתי מכך שהיא מתה כהרף עין, נפחה נשמתה מהר יותר משיגור טיל עזתי.

לאחר קריאת הקדיש הגיע זמן קריאת ההסכם שעליו חתמתי. הנוטריון שהכין את המסמך מלמל לעצמו שאני ממזר בר-מזל, שלא המתין הרבה ודי היה בבננה בשלה אחת כדי לסיים את הנישואין קצרי הימים שלו כדי לזכות בדירת מגורים בפריז ובדירה בפרוורי תל אביב".

המתווך לשעבר קם מהשולחן המרובב בפתיתי סהרונים, הותיר לי לשלם את החשבון כדי שלא יצטרך לפרוט חס וחלילה אחד משטרות מאה היורו שבהם גדש את כיסיו כשחזר מפריז.

ומה מוסר ההשכל מהפגישה האקראית הזו? אל תאמינו לכל ארחי פרחי שרוצה לשתות קפה ולבזבז זמנכם ומעותיכם, ולצורך כך מוכן אף להרחיק בדיותיו עד לעיר האורות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

5 תגובות

  1. שקרן ובדאי אינם זהים
    להבנתי יש משהו בבדאי בפנטזיונר כמו מינכהאוזן שמטרתו להרשים לעורר כבוד
    השקרן לרוב מעוות את האמת שבינו לבין מי שהוא נמצא עימו בקשר אישי או עסקי או חברתי
    שבת שלום
    אבי

  2. אני דוקא אהבתי, למרות שלכאורה מדובר באירוע שולי שבשוליים. ואולי דוקא בגלל זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של ניצה

חיזבאללה בע"מ

על הקשרים הפיננסיים של חיזבאללה

דילוג לתוכן