"שיח – חדש" של צביעות עולמית

השפעת שבעה באוקטובר על העולם, על שכנינו ועלינו (2)
תמונה של אריה
ד"ר אריה איתמר

בספרו המונומנטלי (שגם הפך לסרט) "1984", מציג ג'ורג' אורוול שלטון טוטליטרי (השראה מהמשטר הסובייטי בזמנו), המייצר אמצעי פנטסטי להשתלת שקרים במוחם של האזרחים, שפה חדשה הקרויה "שִׂיחָדָש" (כלומר: שיח – חדש) שבה האמת והשקר מתחלפים זה בזה, הכול לפי צורכי הרגע של השלטון. כך מטשטש ההבדל בין אמת לשקר, וכך ניבא הסופר את מה שקורה היום.

החל ממכחישי השואה, עבור למכחישי זוועות המשטר הסובייטי וכלה במכחישי שבעה באוקטובר – כולם דומים במהותם, הם נעדרי אומץ ויושר אינטלקטואלי להתמודד עם עובדות הסותרות את השקפת עולמם; ולכך מתווספות אנטישמיות חבויה, הכחשת ההיסטוריה היהודית והקשר שלנו לארץ ישראל, ותיאורנו כ"קולוניאליסטים" שהתיישבו בארץ לא להם.

המכחישים הללו לפחות מתביישים במעשי הזוועה ש"גיבוריהם" ביצעו, אפשר לומר שיש בהם איזשהו זיק של אנושיות. אולם גרועים מהם לאין ערוך הם כל הסדיסטים, הרובוטים המלאכותיים, "האידיוטים המועילים" במערב, כמו גרטה טונברג, סוזן סרנדון (נשים שמצדיקות אונס!) ואחרים, החוגגים על טבח שבעה באוקטובר, והמתרצים את מעשי הזוועה בתירוצים כגון "אפרטהייד", "כיבוש", "המצור על עזה" ועוד מושגים התואמים להפליא את עקרון ה"שיחדש" של אורוול.

לאידיוטים המועילים הללו חברו למרבה הצער מדינות ריבוניות במערב כמו אירלנד, ספרד, בלגיה ולאחרונה גם סלובניה ואפילו איטליה – ידידת הימין הישראלי המתרפקת על מורשת מוסוליני – שהטילה איסור על מכירת נשק לישראל. התנהגותן השפלה של המדינות הנ"ל נובעת מתוך תקווה שהטרור יזכור להן את "חסד" נבזותן ויפסח עליהן. למרבה האירוניה, המדינות הנוצריות האלו מוכרות אותנו כמו שיהודה איש קריות מכר את ישו, ואפילו לא בעד שלושים שקל אלא בעד האשליה שהטרור לא ייגע בהן. מנהיגי המדינות הללו לא מבינים שמטרת הטרור המוסלמי היא השלטת השריעה בכל מקום שבו התאפשר למאמינים להגר.

לפני כתשעים שנה, כאשר הרפובליקה הספרדית דיממה למוות, הטילו עליה מדינות המערב אמברגו נשק והביאו לניצחון הפשיזם. האם קשה לדמיין מה היה קורה אם הרפובליקה הייתה מנצחת? אולי היטלר היה מהסס לתקוף? אולי הייתה נמנעת המלחמה הנוראה? היטלר, בנוסף על הסיוע לפרנקו, מימן עשרות ארגונים פציפיסטיים במערב שהטיפו לניטרליות כביכול ולאי-מעורבות ופגעו קשות במוטיבציה של עמי המערב להגן על חירותם. גם אז היה שימוש נרחב במושגים שקריים, במעין "שיחדש" שהיוו חלק מהתעמולה הנאצית במערב. על כן ראוי לנתח כמה ממושגי ה"שיחדש" העכשווי ולבחון מה מסתתר מאחוריהם ובהם: "אפרטהייד", "הכיבוש", "אסלאמופוביה" ועוד.

אתחיל במושג הנבזי מכולם: "המצור על עזה". אחד ההישגים הפנטסטיים של ארגוני הטרור, וחמאס בעיקר, הוא שכנוע רבים בעולם, כולל אידיוטים אומללים אצלנו, שישראל "הטילה מצור על עזה". איש מהם לא טרח לבדוק את פירושה המילולי של המילה "מצור" – אל מדינה, עיר או אזור הנמצאים תחת מצור, אין אפשרות להיכנס וגם אין אפשרות לצאת מהם. כך היה המצור על ירושלים בשנת 70 לספירה, במצור על גטו ורשה ובמצור על דיין-ביין-פו בווייטנאם.

ומה בעזה? ישראל אכן סגרה את גבולותיה היבשתיים, וגם את חופי עזה (את הצבועים למיניהם לא מעניין שמטרת הסגירה הייתה לצמצם כניסת מחבלים לארץ והכנסת רקטות ואמצעי לחימה אחרים לרצועה). אבל, 13 קילומטרים של הגבול הדרומי (הקרוי ציר פילדלפי), היו בשליטת אחיהם ללאום ולאמונה של העזתים – המצרים. ונניח שהיה "מצור", הרי מי שאשמים בכך הם המצרים, אך העולם נוסח אורוול בחר באשם האולטימטיבי – "ישראל", "היהודים". ומה עם "המצור" המצרי? האם הצליח לעצור את זרם הרקטות, את טונות אמצעי הלחימה, חומרי הנפץ, כלי הנשק, שזרמו ממצרים לעזה? העולם המערבי אטם את אוזניו ועצם את עיניו ובעזרת ה"שיחדש" הפכו שקר וכזב לאמת מוחלטת כביכול, עד כדי כך שכולם אומרים בטבעיות ש"המצור על עזה" גרם למחזורי האלימות ולירי הרקטות ולא להיפך. אכן, אחד מהישגיו הבולטים של ה"שיחדש".

מלבד "המצור על עזה" ראוי לבדוק עוד כמה שקרים: "ישראל מדינת אפרטהייד", כלומר שוללת את זכויותיהם, בעיקר הפוליטיות, של חלק מאזרחיה. אפילו הערבים אזרחי מדינת ישראל, שאומנם מתלוננים על אפליה (לעיתים בצדק) מכחישים את ההגדרה הזו. הרי לכל האזרחים, כולל הערבים, יש זכות הצבעה ואילו תושבי האוטונומיה הפלסטינית כלל אינם רוצים באזרחות ישראלית. אזרחי השטחים אינם תחת שלטון "אפרטהייד" אלא תחת "כיבוש".

לגבי שטחים אלו זו אכן הגדרה נכונה, ובלי קשר לטיעונים ההיסטוריים (של הימין המשיחי), שטחים אלו נכבשו במלחמה ויש בהם אוכלוסייה כבושה. אלא שלאוכלוסייה זו ניתנה שלוש פעמים האפשרות "להשתחרר מעול הכיבוש", לרבות הצעות נדיבות ביותר מבחינה טריטוריאלית: בפעם הראשונה בתקופת ממשלת רבין, כשהממשלה ורוב הציבור הסכימו למדינה פלסטינית ואילו מנהיגי הפלסטינים, בראשות ערפאת ובעידוד חמאס, חיסלו את הסיכוי להסכם עם האוטובוסים והפאבים המתפוצצים, תוך שימוש בשקרים בוטים. בפעם השנייה בשנת 2000, הצעותיו של ברק, לאותו הנוכל – ערפאת, ואותה תוצאה – דם ואש. ובפעם השלישית, בשנת 2007, הצעותיו של אולמרט, הפעם למכחיש השואה אבו מאזן שנקט טקטיקה מתוחכמת יותר: פשוט לא הגיב להצעות. מה הפלא שאחרי כאלו תגובות להצעות כל כך נדיבות הפך רוב הציבור היהודי למתנגד לכל יוזמות השלום?

מושג נוסף שראוי לדבר בו: "אסלאמופוביה", כביכול שנאת מוסלמים בעולם. ומהי האמת? המוני מוסלמים ברחו מארצותיהם שטופות מלחמות אזרחים (סוריה, אפגניסטן), רעב, דיכוי נשים, מחלות ופשע. הם הגיעו למדינות במערב והתקבלו בהן בזרועות פתוחות. אלא שרבים מהם, במקום להודות למארחים, החלו להיגרר אחרי מטיפים קיצוניים במסגדים שהטיפו לשנאה ולאלימות כלפי כל העולם הלא מוסלמי. אזרחים רבים בעולם הדמוקרטי הזדעזעו מהתופעה והחלו לחשוד בכל מוסלמי (ולא תמיד בצדק) ולראות בו ג'יהדיסט שרוצה להשתלט על מדינתם. העולם כולו נאלץ להתוודע לטאליבאן, בוקו-חראם, אל-קעידה, דאעש, עריפת ראשים, מטוסים מתפוצצים ועוד ועוד מעשי זוועה.

יסלחו כל הצבועים חסידי ה"פוליטיקלי קורקט", אולם יש אמת במשפט הנדוש: "לא כל המוסלמים הם טרוריסטים – אך כל הטרוריסטים הם מוסלמים". למרבה הפלא, אף שהעובדות כל כך ברורות, בעולם הדמוקרטי יש אהדה והבנה עצומות לטרוריסטים מוסלמים, עד כדי כך שטבח שבעה באוקטובר ומעשי הזוועות שהתחוללו בו זכו לא רק באדישות ובהכחשה, אלא להיפך – עוררו גל אנטישמי עולמי! אגב, במאמר מוסגר, גרוע מהעולם הדמוקרטי הוא זה הטוטליטרי: רוסיה האנטישמית פולשת למדינה שכנה, מצדדת בחמאס ומאשימה את ה…"כיבוש", וכנ"ל סין האימפריאליסטית שלוטשת עיניים לשכנותיה וביצעה טיהור אתני בטיבט.

בפרק הבא בסדרה אעסוק בפריחת הטרור במשך שישים שנה – הרקע לאירועי שבעה באוקטובר 2023.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

9 תגובות

 1. צריך להתחיל ולהתרגל לעובדה שרבים בעולם לא אוהבים אותנו. לא נצליח לשנות את דעתם. הם לא מהססים לתמוך ברוצחים. אין מה לעשות. חייבים ללכת בדרכנו

 2. תודה על עוד מאמר מצוין. ממש להכניסו כחומר קריאת חובה בחוגים הרלוונטיים באקדמיה.
  אגב – להטלת איסור באירופה על מכירת נשק לישראל אין משמעות מעשית. דווקא ישראל כיום היא אחת מיצואניות הנשק הגדולות בעולם. בשל השימוש הרב בתחמושת, כתוצאה משיטות לחימה שנועדו לחסוך בנפגעים, נוצר בזמן האחרון מחסור בסוגי חימוש מסוימים. ספקים בארה"ב שמחים למלא את מחסורינו בעניין זה. הם מרוויחים בשל כך כסף רב. לא לדאוג.

 3. האויבים שלנו רעים, פושעים, מנוולים, וכל היתר
  אבל כדי ליותר צודקים אנחנו צריכים להתנהג אחרת
  ואנחנו לא תמיד מתנהגים נכון

 4. הבעיה היא לא לשכנע את המשוכנעים
  אלא איך משכנעים את המשוכנעים של הצד השני

 5. מי שיותר מידי 'רודף שלום' בסוף גורם למלחמה.
  עיין ערך צ'מברליין.
  כל אלו שמדברים כעת על הפסקת אש.
  האם גם עם היטלר הסכמתם להידבר?

 6. אתה מופתע? משהו מכל זה על המוסלמים, ותומכיהם, ועלינו לא היה ידוע כל השנים? מה מפתיע אותך?

  1. מה בדיוק היה ידוע עלינו כל השנים? אתה משווה אותנו עם המוסלמים? לא ברור. אולי תסביר?

 7. לדעתי לרוב תושבי ארצות מערב אירופה, וצפון אמריקה, ואוסטרליה, וארצות כמו יפן ודרום קוריאה, אין סיבה לאהוד קיצוניים מוסלמים, ומהגרים כפויי טובה. אנחנו רק צריכים להוכיח במעשינו ודברינו שאנחנו לא כמוהם. ושהם האנטי ישראלים מסכנים את עתיד הארצות בהם הם בחרו לחיות

 8. למה לדעתך יקרה שמשכיל אירופאי ממדינה נאורה ישנא יהודים וישראלים ויאהב מוסלמים? לא קיבלתי הסבר טוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן