נאציזם פלסטיני

התארים הגרועים שרכשו הפלסטינים
היטלר והמופתי
המופתי הירושלמי עם הצורר הנאצי היטלר 1940 לשכת העיתונות הממשלתית

בין כל ים המילים הנשפכות בתקשורת סביב מלחמתה הצודקת של מדינת ישראל נגד הנאציזם הפלסטיני, מתחולל דיון קטן, אך רב משמעות, סביב התארים הגרועים שיש להדביק לחמאס. יש הגורסים "נאצים" ואחרים גורסים "דאעש". אף עם לא היה רוצה להתברך בתארים מקוללים שכאלה. הדיון נסוב על שני צירים: האחד, מה מבחינת התופעה דומה לאידיאולוגיה ולפשעים של קבוצת הטרור הפלסטינית חמאס. השני, מה יעיל יותר מבחינת ההסברה הישראלית כדי להכות את הפלסטינים בדעת הקהל העולמית. כידוע, דעת קהל עולמית, שכרגע ברובה משוחדת ומעניקה רוב אוטומטי לפלסטינים, עדיין חשובה ללגיטימציה של חורבן עזה על פושעיה בידי צה"ל.

מבחינת התופעה, פעולותיהם הנפשעות של הטרוריסטים הפלסטינים מעזה אכן דומות לפעולות דאעש ואף עולות עליהן. אינני מעוניין להעכיר את מצב רוחם של הקוראים היקרים ולפרט מהם המעשים האכזריים שהמוחות הפלסטינים החולים המציאו כדי להפגין את תמצית הגועל החייתי עלי אדמות; פשעי מלחמה, מעשי אונס המוניים ושיטתיים, התעללות, חטיפה, ביזה, רמייה וכל רפרטואר הרוע האנושי בריכוז שאין גבוה ממנו. אך מעבר למעשים קיימת גם האידיאולוגיה מבית היוצר של המדינה האסלאמית דאעש, שפלסטינים (לא כולם) אימצו בחום רב ואף הוסיפו עליה ברשעות מופלגת שאין כדוגמתה. האידיאולוגיה של דאעש גורסת שכל מי שאינו מוסלמי – לפי פרשנותם המעוותת של פושעי דאעש בלבד – נחשב כופר, וכופרים אחת דינם למות. מי שאמון על ההוצאה לפועל של גזר הדין מטעם אלוהי דאעש הם פושעי דאעש בעצמם. הפושעים הפלסטינים מאמינים באמונה שלמה שהאמת המוחלטת בשליטתם הבלעדית. אין אלוה מבלעדי אללה ואין אמת מבלעדי האמת הפלסטינית. גם הם סבורים שיש להשמיד את הכופרים וגם הם תאבים לכך שיצליחו למחוק את עם ישראל מארץ ישראל. האם אפשר לכנות את הפלסטינים של עזה "דאעש"? אפשר גם אפשר.

מבחינת האידיאולוגיה, אף שבני הגזע הנאצי מתעבים גם את המוסלמים האסייתיים והאפריקניים, יש דמיון רב בין שתי האידאולוגיות. כל רעיון של הכחדת זכר ישראל זכאי לתואר המפוקפק נאצי. הנאצים הגרמנים ביקשו להכחידנו ואילו הפלסטינים מבקשים להכחיד את כל היהודים שבין הנהר לים. הסוגיה השנייה שעולה בהקשר זה היא דה-הומניזציה של היהודים. עובדה ידועה היא שלפי אמונת האסלאם היהודים נחשבים בני הקופים והחזירים (أبناء القردة والخنازير). זהו רעיון הדומה ביותר לקשר שיצרו הנאצים בין חולדות ועכברים לבין יהודים. גרוע מכך, מי שמכיר את התרבות המוסלמית יודע כי אין לך חיה נתעבת יותר מהחזיר. כשם שהנאצים מסמלים את הרוע האולטימטיבי כך החזיר מסמל את התועבה האולטימטיבית, מבחינה תיאולוגית ומבחינת הטבע האנושי. כשם שיש לרדוף את כל מה שנחשב בעיני הנאצים והפלסטינים כתועבה, כמו הקהילה ההומוסקסואלית, כך יש לרדוף ולהרוג את החזירים היהודים.

נקודת החיבור שבין שתי האידיאולוגיות הנפשעות האלה באה לידי ביטוי מעשי ב-1941 בפגישה בין המופתי הנאצי פלסטיני חאג' אמין אל-חוסייני עם גדול הצוררים בתולדות האנושות אדולף היטלר. מיד לאחר הפגישה יצא המופתי הנאצי-פלסטיני אל המדינה הפיקטיבית עיראק, הסית את המקומיים, והתוצאה הייתה פוגרום ה"פַרְהוּד", שגבה מאות קורבנות יהודיים באכזריות הדומה מאוד לזו של הנאצים הפלסטינים מעזה. גם כאן אחסוך את הפרטים הנוראיים מהקוראים. האם אפשר לכנות את הפלסטינים הנפשעים של עזה "נאצים"? אפשר גם אפשר.

השאלה כעת היא מה יעיל יותר מבחינת ההסברה הישראלית. דאעש הוא סיפור טרי עדיין בתודעת העולם ויש לו השפעה גדולה למדי. סיפור הנאצים ישן יותר וייתכן שאינו מדבר לקהל הצעיר. אני טוען שעלינו ללמוד הסברה מהפלסטינים עצמם. הם הצליחו בכישרון פנומנלי להדביק לשם ישראל את הביטויים "פושעי מלחמה", "נאצים", "רצח עם", "אפרטהייד" ועוד. העדות הניצחת להצלחתם היא שכל העולם הערבי ורוב העולם המערבי אימץ את הקו ההסברתי הזה. אך הנאצים הפלסטינים מעזה העניקו לישראלים "מתנה" הסברתית (שהיינו מוותרים עליה לכתחילה). הם תיעדו את פשעיהם במצלמות הגוף לפני שחיילי צה"ל הרגו אותם. עתה קל לנו יותר להדביק להם בחזרה אותם תארים גרועים. זוהי לא נקמה הסברתית, אלא זוהי מלחמה על הלגיטימציה של הקיום היהודי בארץ ישראל בעיני כל העמים. במקום להתגונן ולהתנצל ולהסביר שאיננו כובשים ואיננו מקפחים ואיננו גזענים, עלינו לתקוף ולהוכיח לעולם כי רוב הפלסטינים נגועים באידיאולוגיה נאצית של האסלאם הרדיקלי. מי שמבקש להכחיד את ישראל ממולדתו הוא נאצי. מי שמכנה את היהודים קופים וחזירים הוא נאצי. מי שפולש, אונס, מתעלל בגופות, כורת ראשים, שורף משפחות, מתעד זאת, מפרסם תמונות ומתפאר בכך הוא פלסטיני נאצי, נקודה. ככל שנרבה להתבטא כך, ייטב.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

14 תגובות

 1. מאז שנכתב המאמר הזה, נמצא עותק של ספרו של אבי הצוררים מיין קמפף בערבית אצל מחבלי הפלסטינים הנאצים בעזה!

  1. לידיעת כולם, הספר מיין קמפ מופץ במצרים בכול חנויות הספרים, הספריות והאקדמיה מזה עשרות שנים, ולכן אין כלל להתפלא על כי נמצא גם בידי לוחם חמאס- סניף האחים המוסלמים ברצועה
   אוניברסיטת קהיר היא המובילה בהסתה אנטישמית ממוסדת. בין בוגריה כמעט כול ראשי ארגוני הטרור כולל
   הג'יהד האיסלמי, הPLO- ערפאת ועוזריו השונים שלא לדבר על אבו מאזן שהדוקטורט שלו הוא על שלילת השואה והוא הפרטנר הכי טוב של מדינת ישראל לשלום אמת..

   1. יפה דרשת. אכן כך. אבל הדוקטורט של אבו מאזן נכתב באוניברסיטת מוסקבה בהנחיית איש הKGB פרימקוב (ממוצא יהודי) שאח"כ עוד התמנה לשר חוץ. עוד – אם אבו מאזן הוא הפרטנר הכי טוב של מדינת ישראל, כפי שאתה כותב, הרי שמוטב לא להתעסק עם החברה האלה. יש לכסח אותם בכל הכוח ולהרגיע את המזה"ת לכמה שנים. עד להתפרצות הבאה. זה מה יש.

    1. אם כבר התחלתי אז אמשיך: ראשי ארגוני הטרור- השכלה רשימה חלקית
     -ג'ורג' חבש -החזית העממית לשחרור פלסטין- אונ' אמריקנית ביירות (רופא ילדי)
     אחמד ג'בריל- האקדמיה הצבאית מצרים
     אחמד יאסין- מייסד החמאס- אקדמיה אל זהאר קהיר,
     עזיז אל- רנטיסי,-מראשי החמאס- אוני אלכסנדריה מצרים
     מחמוד א- זהאר-חמאס- אוני קהיר
     יאסר ערפאת ראש פת"ח- אוני קהיר
     אחמד שוקרי- אש"פ,המכון למשפטים אוני האמריקנית למשפטים בירות, מכללה למשפטים- ירושלים
     מרואן ברגותי- פת"ח – אונ' ביר זית
     חמאס -איסמאיל הנייה- האוניברסיטה האיסלמית -עזה
     אבו מאזן מחמוד עבאס אש"פ- ב.א במשפטים אונ' דמשק, דוקטורט בהיסטוריה באונ' במוסקבה.
     דר' פתח שקאקי, הג'יהאד האיסלמי הפלסטיני, אוני' אל מנצור- קהיר
     מרבית ראשי מפלגת בל"ד- אקדמאים!

 2. התבטאות קשה אבל הפלסטינים הרוויחו אותה בחוסר כבוד

 3. אפשר לשלב: הפלסטינים הם דאעש נאצי.

  אגב, יש הרבה ראיות לתמיכת הפלסטינים בנאציזם, כולל הנפת דגלי גרמניה הנאצית (כולל במהומות על גדר המערכת סביב רצועת עזה ב-2018), ריסוס גרפיטי של צלבי קרס (כולל אחד בכפר הטרור חווארה כמה ימים אחרי טבח ה-7 באוקטובר), צריכה אובססיבית של הספר "מיין קאמפף" והתייחסות להיטלר כדמות מופת בעיתוני נוער של הרש"פ ואונר"א.

 4. לדעתי, מוטב היה לא לפרסם את המאמר הזה. ולפני שאנמק, הבהרה. הטבח המזעזע שביצע החמאס בעוטף עזה היה נורא ואיום וההשואה שלו לזועות של דאעש היא במקום וןצריך להדהד אותה. ועכשיו, לנימוקים:
  1. הכללה: בכל המאמר המחבר מתייחס ל"פלסטינים הנאצים", כלומר, כל הפלסטינים נאצים וכך צריך להציג אותם בעולם. זו הכללה מגונה, שהיא תמונת מראה של האנטישמים שמציגים את כל היהודים כאשמים בכיבוש ובפשעי המתנחלים בגדה. אי אפשר להתלונן על אנטישמיות מצד אחד ולהטיף לאני-פלסטיניות מהצג השני. זשה לא הגון וגם מזיק לגופו של עניין.
  2. זילות השואה: כבן לניצולי שואה, שרוב משפחתו משני הצדדים הושמדה ע"י הנאצים, אני מתנגד לשימוש שנעשה בשואה לצרכים פוליטיים. מדינת ישראל תובעת ובצדק רב, שהשואה תזכר בעולם כמעשה הזועה הגדול ביותר בתולדות האנושדות, שאינו בר השוואה לשום מעשה נורא אחר. מצד שני, הטלאי הצהוב של ארדן באו"ם וההצעה להשתמש בכינוי "פלסטינים נאצים" בתעמולה שלנן בעולם היא בדיוק זילות השואה. ההשואה של חמאס ותומכיהם לדאעש ותומכיהם היא נכונה ומספיקה. אני חושב גם שתעמולה כזו היא מזיקה, כי העולם, שאותו הרגלנו ליחודיות השואה, אינו מקבל את ההשואה לנאצים.
  ועוד דבר קטן. מה זה "הגזע הנאצי"? ואני חשבתי לתומי שרק הנאצים דגלו בתורת הגזע…

 5. נאה דרשת
  אסור רק לספק לעולם תירוצים שיביאו גם לקטלוג שלנו עם אותה כותרת

 6. להפיץ את התמונה הזאת עם הסבר בכל העולם ובכל האתרים. זה יעשה הכי טוב את העבודה

 7. כאשר המנהיגות שלנו מכנה את אויבינו (ובצדק) נאצים, שידעו שהם עצמם אשמים גם כן בכך שאיפשרו להם לצמוח

 8. העם היר את המנהיגים, והם מנחים והם ממנים את האחראים לטפל בבעיה. אז שהעם יבוא בטענות לעצמו ולא לסיפורים היסטוריים

 9. מאמרים כאלה חשובים. רוב רובם של האנשים בכל המדינות הנאורות בכלל לא יודעים על הקשר הממשי שהיה בין הפלסטינים לבין הנאצים בגרמניה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך