היום זו ישראל ומחר – המערב

עלינו להתגייס כולנו למלחמת הסברה למען מדינת ישראל
תמונה של דבי
דבי קאופמן

העולם נגדנו. זאת עובדה. כבר שנים שהעולם לא אוהב את ישראל, לא אוהב ישראלים, לא אוהב ציונים, והיום, כנראה יותר מתמיד. מדד האנטישמיות הולך וצובר תאוצה ונדמה שאין הסברה ישראלית, ואם יש – היא לא עובדת.

כבר חודש, מאז החלה המלחמה, נרתמתי באופן אישי להגנה על המולדת. הדרך שלי לסייע היא הסברה. להגיב לעולם ולהסביר לו שישראל היא הנפגעת, היא המותקפת; ישראל היא לא זו שהתחילה במלחמה ושלישראל יש זכות להגן על עצמה, על אחת כמה וכמה כשמדובר בטרור.

כמעט 24/7 אני עוסקת בכך, ועדיין, זה לא עוזר. מדד השנאה גובר מדי יום, למרות המסרים הברורים למדי שאנחנו משדרים לעולם. אז איפה טעינו?

התשובה פשוטה: אנחנו מיעוט. היהודים הם מיעוט, ובעולם של רשתות חברתיות כשהדרך לרוב תועמלני עוברת גם בבוטים במימון איראני, לא פשוט להילחם. עם זאת, אל לנו לומר נואש.

לו רק היינו מתאחדים סביב מסרים אחידים, לו היינו משננים את העובדה שחמאס הוא דאעש, ואף חמור ממנו, אולי היינו מצליחים לשנות קצת את דעת הקהל העולמית.

לו היינו מצליחים לחדד את הנקודה שהיום זו ישראל ומחר זה המערב, להתריע שגם באחד מפירי המטרו בצרפת או הסאבווי בלונדון עלולה לצוץ מנהרת חמאס, אולי אז העולם היה מבין. ואולי צריך להקרין את סרט הזוועות מהטבח הנורא ב-7 באוקטובר בכל מוסד אקדמי, בכל בית חולים ובכל כיכר מרכזית?

אבל לפני שהמדינה תחליט להקרין את סרט הזוועות לכל העולם, להלן המסרים המרכזיים שעשויים לשרת כל אחד ואחת מכם במלחמת ההסברה שהיא לא פחות חשובה מהמלחמה עצמה.

HAMAS IS ISIS – אין הבדל בין חמאס לדאעש. יש לתאר את מאורעות ה-7 באוקטובר, ולהדגיש כי המתקפה היא פשע מלחמה ופשע נגד האנושות.

THE WEST IS NEXT – ישראל היא קו ההגנה של המערב כולו. אם ישראל לא תנצח ותכריע את חמאס, המאורעות הללו יחזרו על עצמם בכל מקום (מוצע לציין את המקום שבו נמצאים/מולו מתראיינים). מלחמתה של ישראל בחמאס היא מלחמתו של העולם החופשי בפונדמנטליזם האסלאמיסטי החותר להשמידו.

BRING THEM HOME – קריאה לשחרור מיידי וללא תנאים של כל החטופים, ללא יוצא מן הכלל.

HAMAS IS RESPONSIBLE – האחריות על האירועים כולם – הטבח, המלחמה שבעקבותיו וגם הסבל של תושבי רצועת עזה – מוטלת כולה על חמאס.

FREE GAZA FROM HAMAS – חמאס הוא האויב הגדול ביותר של העם הפלסטיני. רצועת עזה נשלטת על ידי ארגון טרור, ואלה המעוניינים לסייע לתושבי הרצועה חייבים לפעול לשחרור הרצועה עצמה משלטונו של  חמאס.

IRAN – איראן ניצבת בלב הבעיה. היא נושאת באחריות ליכולותיו של חמאס – אותו מימנה, חימשה ואימנה – וכפועל יוצא גם למעשיו. איראן פועלת באותה צורה גם מצפון (חיזבאללה, סוריה ולבנון) ומדרום (תימן).

FIGHT MASSACRE DENIAL – בעוד דם הנרצחים טרם יבש, ובעוד החטופים מוחזקים בעזה, ישנם כבר כאלה – פעילים פרו-פלסטינים, תומכי טרור, פעילים אנטישמים – המנסים להכחיש את המאורעות המתועדים היטב וליצור נרטיב שקרי חלופי. הכחשת המאורעות תוביל בהכרח לחזרה עליהם. יש להילחם במכחישי הטבח כמו במכחישי שואה.

HAMAS LIES – חמאס הוא ארגון טרור רצחני, גרוע מדאעש. אין שום היגיון או סיבה לתת אמון באף טענה, נתון או הכרזה היוצאים ממנו או מאלה הנתונים למרותו. מי שלא היסס לרצוח תינוקות בוודאי אינו מרגיש מחויב לערכים של אמת וצדק.

THE WORLD STANDS WITH US – העולם החופשי איתן בתמיכתו בישראל, כפי שהיה במאבק נגד דאעש.

יחד ננצח – העם בישראל חזק ומאוחד הן במאבק נגד חמאס והן בדרישה לשחרור החטופים, שהם שני צדדים של אותו המטבע.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

12 תגובות

 1. כל הכבוד! קבלי ח"ח הן על ההתגייסות האישית להסברה והן על המאמר פה שמציג את הבעיה ומציע פתרון. אני בהחלט מסכים שצריך להקרין את סרטי הזוועות של חמאס בכל מקום אפשרי, כולל בכל בירות העולם (הן של מדינות ידידותיות והן של מדינות עוינות לישראל), כולל על קירות האו"ם מבחוץ ומבפנים, כדי שכולם יראו ולא יוכלו לעצום עין (כמו שהעולם עשה בשואה).

 2. את תושבי מערב אירופה זה מאוד מדאיג. אפשר לשווק להם את המסר בהצלחה.

 3. איך אפשר בכלל לחשוב על מסר אחיד ומתואם
  היום למשל ביבי, וגלאנט, וגנץ נשאו דברים לאומה. כל אחד לחוד ובנפרד ולא הצליחו ליצור הסכמה להופיע יחדיו למרות שממילא לא אמרו כלום.

 4. הכי חשוב להגיע למנהיגים, מעצבי דעה, מפורסמים. יש להם השפעה בהפצת דעות, אבל חשוב יותר שהם גם קובעים בקשר לפעולות שהמדינות שלהם עושות

 5. תיראו מה קרה בלוס אנג'לס בהוליווד? ותבינו כמה אנחנו מאחור בהסברה

 6. אין ספקשכעת מנהיגי מדינות המערב מבינים את הסכנה שטמונה במהגרים מוסלמים, והם יתמכו בנו יותר

 7. אלא שארצות המערב לא מוקפות בארצות מוסלמיות. לכן אין מה להשוות

 8. עם כל הכבוד, אזרחים אפילו חכמים לא יכולים להתמודד מול הסברות לאומיות. בקבוצות קטנות ולא מסונכרנות קשה לעמוד מול גופים גדולים מתואמים ומלאים במשאבים

 9. צריך לרסס גרפיטי על קירות משרדי האו"ם, הצלב האדום, כל ארגוני "זכויות האדם", הקמפוסים הפרוגרסיביים וכלי התקשורת האנטי-ישראליים (BBC, ניו יורק טיימס, הגארדיאן) בעולם:
  IF YOU TOLERATE THIS, YOUR CHILDREN WILL BE NEXT
  #HAMASisISIS
  (בחרתי את זה על #TheWestIsNext כדי שיבינו שמדובר על הזוועות והפשעים נגד האנושות שביצע חמאס)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן