ישראל היא מרכז העולם?

מדורי חדשות החוץ עוסקים יותר מדי בחדשות הפנים
תמונה של קימל
פרופסור גיורא קימל

תוכנית הטלוויזיה היומית של גיא זוהר, "מהצד השני" (ערוץ 11), מנסה לעשות סדר בשטף הבלתי פוסק של אינפורמציה שאנו מקבלים מכל אמצעי התקשורת. באחת התוכניות היה דיון על כך שבמדורי הספורט מדווחים לא רק על ספורט, אלא גם על שלל אירועי האלימות ואי-הסדרים שפוקדים אותנו.

דבר דומה קורה בדיווחים בתוכניות שעוסקות במה שמתרחש בעולם. אני מתכוון בעיקר לשני מדורים: "סדר עולמי" בערוץ 12 ו"העולם היום" בערוץ 11. בשניהם משודרות המון חדשות מקומיות, ונוסף על כך גם חלק ניכר מהדיווח על המתרחש בעולם עוסק בעניינים שקשורים בישראל, כגון מה חושבים בעולם על הרפורמה המשפטית? מתי חיסון מסוים יגיע לישראל? וכד'. כאשר דיווחו על רעידת האדמה בטורקיה הראו בעיקר את העזרה של יחידת ההצלה של צה"ל.

יתירה מזו, כשיש אירוע חדשותי בולט בישראל שוכחים לגמרי את חדשות העולם, כך שלעיתים שני הערוצים מתפקדים כערוצי חדשות מקומיות בלבד, והאירועים בארץ דורסים את "הסדר העולמי" ואת "העולם היום". אם בעת שידור המדור מתבצע, לצערנו, פיגוע בתל-אביב, הקריין או הקריינית מפסיקים לאלתר את השידור על הנעשה בעולם ומשדרים את כל הדיווחים בזמן אמת, אף שבמקביל עוד שלושה ערוצי טלוויזיה אחרים מלווים את האירוע.

אני צופה בתוכניות האלה משום שמעניין אותי לדעת מה קורה בעולם כולו. על הנעשה בארץ יש די מדורים אחרים בכל הרשתות. מדוע המגישים כה להוטים להגיש את כל החדשות בארץ גם במדורים המוקצים לחדשות חוץ?

לסיום אציין עוד תופעה מרגיזה שרווחת בערוץ 12, אך קיימת גם בערוצים המקבילים. הזמן המוקצה לפרסומות הוא בלתי נסבל. מודיעים לנו על פרסומת קצרה, "רק דקה ואנו חוזרים", אבל אחרי דקה הקריין חוזר רק כדי לבשר לנו שידבר "על מה שקורה בארץ ובעולם",  אחרי הפרסומות שיימשכו 5 דקות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

8 תגובות

  1. כי משקל הפוליטיקה הפנימית גבוה יותר בעיני הישראלים. וכעת במלחמה זה כמובן עוד הרב ה יותר

  2. אכן ישראל הפכה כעת למרכז העולם, אבל לצערנו מסיבות אחרות

  3. חלק מהעם בדרוג נמוך, חלקו בדרוג גבוה
    ההנהגה כולה בדרוג נמוך מאוד

  4. מגיע לאזרחי ישראל שמנהיגיהם יובילו אותנו להיות מדינה מובילה ,במה שהיא מעניקה להם

  5. אנחנו בעצם אחת מחומות המגן של העולם הדמוקרטי
    אי בתוך סביבה אפלה שמאיימת על אירופה ואפילו על אינטרסים של אמריקה

  6. יש עוד עמים וארצות שפורעים רצחו או רוצחים בהם ואפילו בהיקף יותר גבוה. לעזרת המסכנים האלה לא נרתמות ארצות ומעצמות. זה מעיד על מקומנו החשוב בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן