השלב השני של המהפכה המשטרית כבר התחיל

התכנית המלאה של נתניהו, לוין וסמוטריץ'
תמונה של איתן
ד"ר איתן אדרס

ב-4.1.2023 הציג שר המשפטים יריב לוין את בליץ החקיקה והכריז כי זהו רק השלב הראשון בהפיכה שהוא מוביל. מטרתו היא "לחזק את הדמוקרטיה," כך אמר, ולא פירט את השלב הבא. נתניהו מחייך מאחור, רוטמן מסתער כרוטוויילר, סמוטריץ' חוכך ידיים בהנאה ומתכנן את המהלך הבא שלו על פי "תכנית ההכרעה" שפרסם ב-2017. שר האוצר משעבד את תקציב המדינה לקידום האפליה ופעולה נחרצת להרחבת ההתנחלויות, למימוש תכניתו.

גל החקיקה של ההפיכה המשפטית נבלם מעט וההתמקדות עכשיו היא בביטול עילת הסבירות ובשעבוד הוועדה למינוי שופטים – כדי שיוכלו למנות "שופטים משלנו". המשך בוא יבוא.

סמוטריץ' לא נח לרגע ולפני כחודש עצר את מימון שיפוץ "בית העצמאות" בשדרות רוטשילד בתל אביב, שם הכריז דוד בן-גוריון על הקמת המדינה היהודית והדמוקרטית. שם נחתמה מגילת העצמאות. לכאורה מהלך רגיל של האוצר, אך ב-19.9.2023 חשף למעשה עו"ד בומבך את שלב ב' בתכניתם של נתניהו, לוין וסמוטריץ' – ביטול מגילת העצמאות. מדוע? כי ערכיה היהודיים והדמוקרטיים המקובלים והמחייבים מפריעים להם במימוש תכניתם לשנות את מדינת ישראל ולהפוך אותה לאוטוקרטיה משיחית.

עו"ד אילן בומבך מייצג את ראש הממשלה נתניהו ואת שר המשפטים יריב לוין, כלומר כל אמירה שלו בבית המשפט נאמרת בשם לקוחותיו. שעות ספורות לאחר שזלזל בהליך כתיבת המגילה, בחותמיה ובמעמדה, התנצל כביכול. "הממשלה לא מתכוונת לבטל את הכרזת העצמאות או לשנות אותה," כך אמר – טיעון הזוי ומטופש.

רציתי לעדכן את בומבך ושולחיו – לאיש אין סמכות לשנות את הכרזת העצמאות. כל שינוי במגילה, שהיא תעודת הזהות החזונית של מדינת ישראל, יוצר מדינה אחרת שהיא לא מדינת ישראל. זה שלב ב' של התכנית הסופית של נתניהו, לוין, סמוטריץ' והבריון השכונתי שלהם, השר "לביטחון לאומי". תם החזון והרעיון הציוני. הסנונית הראשונה להפצת רעיון עוועים זה הייתה ח"כ קטי שטרית (ליכוד) בריאיון טלוויזיוני. אין זה אירוע מקרי אלא תחילת המהלך הבא. צפו להמשך המתקפה מכל השופרות והמסיתים.

לא בכדי גילו מחדש מיליוני אזרחי ישראל את מגילת העצמאות, שהיא הנורמה הבסיסית ונקודת המוצא של מדינת ישראל. בשנים 2021–2022 ביצע "מוסד שמואל נאמן" מחקר המציע להתייחס למגילת העצמאות כמייצגת את חזונה של המדינה. 79% מהחברה היהודית ו-72% מהחברה הערבית תומכים בכך. נתון זה ממחיש שאם רק ימשיכו חברי הממשלה בהפעלת שלב ב' הם ייתקלו במיליוני מוחים ברחובות. גם הרומן עם ערב הסעודית לא יעצור מחאה זו. רק אלוהים יודע אנה אנו באים.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

12 תגובות

 1. הבעיה היא שהמחאה לא מגובשת. מתחילה להתפורר. כל אחד חושב שיש לו מונופול על החוכמה. מתחילה לדעוך

 2. ההתפתחות הדמוגרפית ברורה
  התוצאה בטווח בינוני ידועה
  אז מה באמת ניתן לעשות?

 3. מגילת העצמאות, שאני בעד לראות בה מסמך מרכזי, לא ימנית מידי?
  היא מדברת על:
  חזון הנביאים, זה כולל את הר הבית, וגבולות מימי הזוהר של ישראל, ויותר מכך? .

  על יהדות ויהודית, שבע פעמים, ואף לא פעם אחת מזכירה אף דת אחרת.
  דמוקרטיה: לא מזכירה את המילה דמוקרטיה, ולא במקרה, כול כותביה והחתומים עליה
  ידעו שזה מסמך על אופן השליטה במדינה וידעו מצויין מה זה דמוקרטיה.

  אישור ברוב מיוחס: ביום שהמגילה נחתמה היו בישראל, הרבה מאד לא יהודים, לפחות שליש, ואולי בכלל אנחנו היינו שליש, אף אחד מהם לא חתום עליה.
  שיווין: מדובר רק על שיוויון דת, גזע ומין, מה עם שיוויון גורף, או לפחות שיוויון גיל, שיוויון בשרותי בריאות, שיוויון הזדמנות לפעול כחמולה או ארגון פשע…

 4. הכיוון יתברר עם חידוש מושב הכנסת
  אם תנופת ההפיכה תימשך, חייבים להגביר את המחאה

 5. עויינות לממשלה מכהנת ע"י חלק מהאזרחים, וגרעיני מרד ובדלנות, הם אנושיים.
  אבל צריך להזהר מתופעות מסויימות הנובעות מהן.
  לקרוא לאדם ועוד לשר, בשם של בעל חי ( רוטוויילר, שם גרמני לסוג של כלב ) זו דה-הומניזציה.
  והיא מסוכנת מדמגוגיה ומדמוניזציה. שכן היא מכשירה הריגה של אנשים כאילו היו בעל חי לא אנושי.וזה קרה יותר מידי במציאות.

  קידום האפליה, זו האשמה שחייב להיות מפורט בה, סוג האפליה הנידון.
  שיוויון כמו אפליה, הוא ערך שבלעדיו אין טבע ולכן גם אין אף חברה אנושית, פרט אולי לכת מזערית לתקופה של פחות מדור, שמתקיימת.
  ואכן מגילת העצמאות, קובעת שיוויון רק בנושים מוגדרים( דת גזע ומין).
  החל מהאפליה או אי שיוויון, בגין גיל, כולל למשל זכות ההצבעה ומספר השנים שאדם בחיים ומקבל קיצבה מהמדינה…, אפליה בין המוכשרים יותר להטיס מטוס לאלו עם עיוורון צבעים או נכים, אפליה בין אלו שמוכשרים, יותר למשוך בני זוג מהמין השני, לאלו שנאלצים להביא צאצאים מבני זוג פחות נחשקים. אפליה בין אלו במיליוניון העליון, שיודעים ליצור עושר כלכלי עצום עבור עצמם, ואלו שלא מתרוממים מעל למאיון העליון…

  דמוקרטיה יכולה לממש את העיקרון של שלטון העם, רק כאשר השופטים הם "שופטים משלנו" כול רעיון שלטון האזרחים, הוא שהם קובעים ומעדכנים גם את החוקים ורצוי גם חוקה, וגם את השופטים, ואפילו מקימים חבר מושבעים אקראי מקרב האזרחים.
  לא במקרה, מגילת העצמאות נכתבה ע"י
  מועצת העם של" אנשים משלנו", והעם היהודי בארץ ובעולם, פרט לאנטי ציונים, יצא במחולות לשבחה. ולא ע"י "שופטים שאינם משלנו" למשל השופטים הבריטים עם הספר הלבן, שמי יודע לאן היינו מגיעים אם הם היו קובעים אותה.

 6. הם כבר בשלב השני. הם לא יבטלו פורמלית. הם פשוט לא יתייחסו אליה, לא יכבדו את מה שכתוב בה, יהפכו אותה לחסרת משמעות.

 7. הניצנים של התיאוקרטיה מופיעים בחוק הלאום. משום מה כשנחקק חוק הלאום המחנה הליברלי במדינת ישראל נרדם בשמירה.

 8. את חושבת שלביבי אין תוכנית של ממש
  הוא מנהל מלחמת הישרדות
  הוא חושה מיום ליום משעה לשעה
  ומה שמדאיג את כולנו לא מעניין אותו

 9. הכרסום בדמוקרטיה נמשך כל יום ומיד אחרי חופשת הכנסת תהיה אפילו תנופה

 10. נקווה שאחרי המלחמה סיפור המהפכה החוקתית יגמר. חייבים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יגאל

חרקירי מודרני

הדרגים הפוליטי והביטחוני חייבים לקחת אחריות אמיתית

דילוג לתוכן