נתניהו, תראה מה עשיתָ

זעקה כלפי ראש הממשלה
תמונה של יצחק
ד"ר יצחק קאופמן

בעת האחרונה אני שב ומהרהר באפיזודה שהפעימה אותי בספרו של יורם עשת-אלקלעי "אדם הולך הביתה" (הוצאת "כתר", 2010). רסיסי פגז ארטילריה מצרי שהתפוצץ בסמוך למחבר במלחמת יום הכיפורים, ביקעו את גולגולתו כקליפת ביצה, פיזרו לכל עבר חלקים נרחבים ממוחו, ריסקו את ידו וננעצו בריאותיו. הוא נשאר בחיים, כנגד כל הסיכויים והניבויים, ועבר טיפולים רפואיים קשים וממושכים. מסלול השיקום האין-סופי כלל לימוד מחדש של הליכה, קריאה, כתיבה, חשבון, התמצאות במרחב ויכולות קוגניטיביות ומוטוריות נוספות.

כמה חודשים לאחר המלחמה, בעת שהיה מאושפז במחלקת השיקום לפגועי מוח בבית חולים, הגיעה ראשת הממשלה דאז גולדה מאיר לבקר את פצועי המלחמה. ההכנות לביקור החשוב החלו כמה ימים קודם לכן וכללו צחצוח כל פריט במחלקה. אפילו הלבוש של המאושפזים נבדק בקפידה. בשיא ההתרגשות הגיעה ראש הממשלה כשהיא מלווה בראש המחלקה ובפמליה גדולה רבת חליפות ודרגות. כשהתקרבה אל מיטות הפצועים כדי לשוחח איתם, הופרו לפתע האיפוק והסדר. כמה פצועים פגועי מוח התחילו לגלות סימני אי-שקט ולנוע בעצבנות. האחיות ניסו להרגיעם אך מאמציהן עלו בתוהו וכמה מהפצועים החלו להשתולל בזעקות נוראיות. ראש הממשלה החישה את צעדיה. כשהגיעה למיטתו של עשת עמד מנהל המחלקה להציגו בפניה, אך עשת הקדים אותו והטיח בגולדה בצריחה "תראי מה עשית!". שום שריר לא נע בפניה, כתפיה שחו והיא מיהרה לעזוב את המחלקה מבלי לומר מילה.

לאור המשבר המשטרי, הביטחוני, הכלכלי והחברתי שבו נמצאת המדינה אני מפנה זעקה לבנימין נתניהו – "תראה מה עשיתָ!"

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

8 תגובות

 1. ואתה מצפה שמה שלא עשתה גולדה יעשה ביבי. הרי הוא סבור שכל מה שהוא עושה זההכי נכון וטוב בעולם, ובכלל לא משנה אם אלה העובדות

  1. לפחות לוגית וכמותית, כלומר מציאותית עובדתית: אחריות למוות ופציעות אנושות של עשרות אלפי חיילים יהודיים,( שנגרמו במלחמה תחת ראש ממשלה כמו גולדה, ואכ"ח תחת רבין ופרס באוסלו, תוך שליטה פחות מ4 שנים).
   שונה מהותית, ואינה אפילו דומה לסדר הגודל של מספר הקרבנות היהודיים, תחת בנימין נתניהו.
   כן, חיי אדם, של יהודים, ושל חיילים יהודיים בפרט, הם אחריות עיקרית של ראש ממשלת ישראל, ונתניהו מצויין, במבחן התוצאה, בלשמור עליהם.
   אגב הוא גם שומר על אדמת וים המדינה.

 2. נתניהו לא עשה רע
  לא הוא בחר את עצמו
  המצביעים שבחרו בו אשמים

 3. אכן
  פה לא מדובר על מכה קשה, ממנה אפשר להחלים
  פה אולי מדובר על התפרקות

 4. תראו איך תוך פרק זמן קצר ממשלת נתניהו הנוכחית פתרה את כל הבעיות והפכה את חיינו לגן עדן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך