מה שהמוחים ויריב לוין לא מבינים

אשליות בשני הצדדים
תמונה של עוזי ברעם
עוזי ברעם

השבוע עצרה אותי בקרן רחוב אישה צעירה שהציגה עצמה כאחת המוחות המושבעות ונוכחת פעילה בכל ההפגנות.

היא לא אהבה מאמר שפרסמתי ב"הארץ" ובו הותרתי מקום למשא ומתן בבית הנשיא. המונולוג שלה היה קצר וקצבי, "אסור להפריע, קורה כאן משהו שלא ידענו מעולם, דור שלם מורד במציאות הקיימת. אנו דורשים לגנוז את כל ההצעות ולנהל מו"מ על חוקה לישראל". מדבריה היה ברור שהיא סבורה שבהינף ההפגנות ישונה הכול ויוחלף בטוב יותר.

שמעתי. לא נכנסתי לוויכוח אבל הייתי מופתע מהאשליה העצמית. לא אכחד שהייתי מרוצה מעוצמת אמונתה ולא רציתי לסדוק את אמונותיה.

בקוטב השני נמצא יריב לוין. הוא, כמו האישה שפגשתי, לא קורא נכון את המפה. ההפיכה השלטונית שהוא יזם בשילוב הטירוף המשיחי של שמחה רוטמן לא תתקיים.

הוא יכול היה להעביר את כל אלו בהבזק אחד מיד עם כינון הכנסת, אבל המחאה האדירה, דעת הקהל בארץ ובעיקר בעולם, עמדת נשיא ארצות הברית – כל אלה לא יאפשרו דבר מחלומותיו של לוין. הוא יכול לשדר לאנשי ימין עד מחר. נתניהו לא יכול לתת להפיכה שלוין יזם להצליח, כי הוא מסכן הרבה מאוד.

אינני אומר שממשלת 64 לא תיזום עוד דברים אבסורדיים. למה שיהיה צבא פרטי רק לבן גביר? מה עם סמוטריץ' ואמסלם? להם לא מגיע?

על כן המחאה תצטרך להופיע כל אימת שהסכנות גוברות. מומלץ ליריב לוין ולאישה הצעירה שפגשתי להיות ריאליים ולא הזויים. חבל על האכזבות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

16 תגובות

 1. עוזי ברעם טוען שלא תהיה הפיכה שלטונית כי נתניהו לא ייתן לזה לקרות. ייתכן. אך גם ייתכן שהמציאות תכתיב את המהלכים. ובמציאות המוטרפת של מה שמתרחש בארצנו הקטנטונת יכולים להיווצר מצבים שקשה לחזות אותם. יותר מידי בני אדם נעולים על הימין ויותר מידי בני אדם נעולים על הצד השני. עדיף לבדוק מה ניתן לעשות עכשיו ולא להמתין למה שחזוי.

 2. האישה הצעירה הזו לא מייצגת בהכרח את כל אנשי המחאה ומוביליה. אני משתתף פעיל במחאה ואני ריאליסט. נותן צ'אנס להדברות, גם לגופו של עניין וגם כטקטיקה, כדי שהצד שלנעו לט יואשם בכשלון המגעים, אבל אני לא נותו טיחפת אמון לא בנתניהו ול5א ביריב לוין ומניח שהצגעים לא יצלחו ועוד חוקים ויוזמות מטורפות יעלו ונצטרך להמשיך להלחם, כי לא תהיה ברירה.

 3. בקיצור, כל הצדדים לא ישיגו את כל מה שהם רוצים. כל צד צריך לוותר במשהו. צריך להתפשר. רק כך ימנע הרס המדינה. ואני חושב כמוך.

 4. גם אם תהיה הסכמה היא תהיה זמנית. הפיצוץ הגדול יגיע בשלב יותר מאוחר. והפיצוץ יהיה עוד יותר גדול.

  1. מה שכולם לא מבינים
   שאם כולם לא יהיו מוכנים להתפשר
   וימשיכו להתרברב
   כולנו נפסיד את המדינה

 5. עוזי.. אכן הקצוות רחוקות זו מזו והלוואי והיתה דרך לקצר את המרחק ואולי אפילו למצוא פיתרון. הלוואי והנשיא יצליח..

  כמו שנראה כרגע , לצערי , יהיה לך עוד הרבה רקע למאמרים טובים נוספים

 6. המפתח בכל הסוגיות בידי נתניהו. הוא נחלש ודווקא לכן הוא מסוכן יותר. הוא פועל כאדם נואש שעומד לאבד הכל. הוא עלול לפעול בכל צומת החלטות הכי גרוע שאפשר.

 7. אכן עידו העלית סוגייה פוליטית מענינת.האם נתניהו פועל כאדם נואש? אינני יודע.אבל מהכרותי אותו הוא מעוניין להותיר חותם של מורשת.הוא בא לקדנציה זו עם שתי שאיפות עיקריות.לבלום את אירן ולהרחיב את הסכמי אברהם.עד רגע זה נראה ששתי השאיפות הולכות בכיוון ההפוך .אין לו סיכוי להשיג זאת בלי תמיכת האמריקאים.מכאן שהוא לא יכול להרחיב את ממדי הקונפליקט.אמנם הוא מקווה לנשיא רפובליקאי אבל זה יקרה אם יקרה בשלהי 2024.
  לדעתי סיכוייו קטנו גם בדעת הקהל הישראלית וניתן לראות רק מסקרי ההתאמה לראש ממשלה.אינני חושב שאם יחליט לדחות את החקיקה בשנה יקרה משהו לממשלה לא רק לו אין חלופה גם להם אין.כל הנחותיי בנויות על ההנחה שנותר לנתניהו מוטיב רציונלי במחשבותיו

 8. את הקטע המסכם היית צריך לבנות יותר ברור ויותר חד. להסביר לאן אנו הולכים

 9. ונניח ששני הצדדים יבינו את המצב כפי שאתה רואה אותו, ,מה זה יעזור?

 10. מה שהמוחים לא מבינים, אינני יודעת
  לגבי יריב לוין יותר ויתר מתברר שהוא לא מבין כלום

 11. כעת אוכלים רק מרור והרבה
  חייבים לצאת מהסיחרור

 12. כל יום שעובר עוד מנהיגי ימין סבורים שניסיון המהפכה שלהם היה מוגזם. ומה שמפתיע שאותם אנשים כנראה בכלל לא מתכוונים להפסיק בביצוע המהפיכה

  1. לא תהיה מהפכה משפטית .היא שבקה חיים אולי רוטמן עדיין לא מבין את זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

פרה בשדה

חץ בענף רפת החלב

השפעת נזקי המבצע והחלטות האוצר על ענף רפת החלב

תמונה של נוח

לא רק מכות

מבט אל אירועים שבהם נהרגו ערבים

צילום של יוסי

גזירה משמים?

איך לרתום תהליכי שינוי שכבר קורים בחברה החרדית