בקיץ

חזון אפוקליפטי לנוכח ההפיכה המשפטית
צילום של אבי
אבי גולדברג

בקיץ היו הענבים מלאים וצהובים. הזמורות גדלו פרא, שריגים עמוסי אשכולות שלא נבצרו כרעו תחת משקלם. כשקרבתי, נראו הענבים כאשכי כלב כנעני, העוללות שנשרכו על הקרקע האפירו כזנבו.

איש לא היה בסביבה, הדרך למושב נותקה כבר לפני חודשיים.

נכנסתי למכונית והתחלתי בנסיעה לכיוון העיר. הרדיו השמיע מנגינות חסידיות ופרצי חדשות בישרו על ההתקדמות במשא ומתן בין ממלכת יהודה לרפובליקה של צפון קפריסין בדבר שיפוץ אתרי מחנות המעפילים ליד פמגוסטה, והתאמתם למחנות מעבר ללהט"בים שיעזבו מרצונם. צעיר חמוש ברובה גליל סימן לי בתנועת יד לעבור. היה חם. כשהתרחקתי משם, הסרתי את הכיפה הסרוגה שחיממה את ראשי.

הרדיו שידר בתחנת "קול יהודה", שהייתה פעם גלי צה"ל, הודעות קצרות: "שר האוצר בישר כי התקציב הלאומי יאוזן השנה בזכות יישום המלצות המטה החדש במשרדו. יהיו קיצוצים משמעותיים בפנסיות. תשלומי הפנסיות לשופטי בתי המשפט לשעבר יבוטלו לחלוטין והם ימשיכו לקבל קצבאות במסגרת הביטוח הלאומי. בעלות המשכורות של דייני הסנהדרין יישא משרד הדת".

"גם הפנסיות לעובדי המנגנון הממשלתי לשעבר, ליוצאי צבא ההגנה לישראל ולארגוני הנכים", הודיע הקריין, "יאוזנו משמעותית. הסכומים יועברו לקרן משמרות היהדות המתפרצת". הקריין הדגיש כי יש צורך להכשיר את יחידות העילית הללו, שרק לפני שנה התעמתו עם שוטרים והבעירו חנויות לא כשרות, לעבודות שיטור וביטחון. עתה הם היו כבר במדי שוטרים שחורים וענדו על שרוולם השמאלי את אות היחידה, הדגל הצהוב ומנורת הקנים. הנס של יהודה.

אנשי יחידת העורף של "משמרות היהדות המתפרצת" היו מתנדבים. גברים עבדקנים חסונים, ששבתו מלימודיהם למשך שלושה חודשים, הם ניצבו בפתחי המרכולים, שמרו על הסדר החדש, הבטיחו שקניית מצרכים בפומבי תיערך רק על ידי גברים. לנשים לא הותר להסתובב בינתיים במרחב הציבורי "עד שהמצב הביטחוני יתייצב".

שר החוץ בישר כי השיחות עם השלטון בבודפשט הניבו שיתוף פעולה פורה, והסכם לחילופי תרבות ומורשת לאומית נחתם בארמון הנשיא.

ראש הממשלה הצעיר של יהודה, חזר הבוקר למתחם המבוצר של הממשלה בחברון. בשיחות עם מיופה הכוח האמריקאי החדש שבא לביקור לאחר סגירת השגרירות האמריקאית, סוכם על מתן סיוע להטסת יהודים חסידים מברוקלין וקליטתם ביהודה.

ראש הממשלה הקודם, שמשפטו הופסק עם הקמת הסנהדרין, עבר עם בני משפחתו לארצות הברית כראש הקתדרה להיסטוריה של מדינת ישראל, במכון בברמינגהם אלבמה.

הקריין הודיע שזו מהדורת החדשות האחרונה לשבוע זה, ושידורי רדיו יהודה יתחדשו ביום ראשון בבוקר.

כשהגעתי לעיר היו הרחובות נטושים לקראת השבת. תנועת כלי רכב נאסרה החל מהשעה חמש אחר הצהריים עד לצאת השבת. עכשיו, כששטחי השומרון והגליל התחתון אוחדו ליחידה פוליטית אחת – פלסטין, וזכו להכרה בינלאומית, שקטו הרוחות. גם בדרום, לאחר שפונתה מצפה רמון ולבדווים ניתנה אוטונומיה, חזר השקט לשרור. כלי הרכב המשוריינים של משמרות השבת נותרו בכיכרות ובצומתי הדרכים עד למוצאי השבת, והקפידו ממקומם שאיש לא יעבור על ההוראות שאסרו שימוש בחשמל או בכלי רכב עד צאת השבת.

משאיות עמוסות פועלים מצפון קוריאה חלפו בדרכן אל מחנות השהייה שלהם מחוץ לעיר, הם ישובו לעבודתם ביום ראשון. ממשלת צפון קוריאה הסכימה לקבל את שכרם במטבע שקל דיגיטלי ברשת האפלה.

ירושלים שקטה אף היא תחת סמכויותיה של מיליציית שכירי החרב וגנרהרוסית. באביב הוטסו חיילי המיליציה במטוסי טופולוב ישנים לשדה התעופה עטרות, כדי להגן על רכוש הכנסייה הרוסית בירושלים. מאז הורחבו סמכויות המיליציה והיא הוכרה על ידי האו"ם ככוח שיטור בינלאומי. שמה הוחלף לכוח מסדר הצלב הפרבוסלבי. העלייה להר הבית והגישה לכותל המערבי נחסמו בפני מוסלמים ויהודים. פוטין הבהיר חד-משמעית, שהפרה ולו הקטנה ביותר של הסטטוס קוו החדש, תגרור פיצוץ הר הבית והכותל המערבי, כפי שרוסקה קייב.

פרקתי את ארגז הענבים שבצרתי, את היין שאפיק אשמור עד שאצליח לעזוב. את מבצע ההטסה הגדול באביב "סיעור מוחות" שמימנו מיקרוסופט, מטא וגוגל, להטסת אלפי תל אביבים לקליפורניה, החמצתי. עכשיו אני ממתין להפלגת ליל מהמרינה הנטושה בהרצליה שארגנו חברי הקהילה הישראלית בברלין, המקימים את תחנת השידור החופשית כנען רונדפונקט ואת ספריית המדינה ע"ש תאודור הרצל.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

5 תגובות

  1. אכן ביצה, אך היא נמצאת כאן ואמחנו מדשדשים בה ,נרצה בכך או לא
    עצימת עיניים לא תביא נרקיסים שיפרחו בה.
    נקווה לטוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן