למען מדינת ישראל אחרת

ארגוני זכויות אדם או ארגוני טרור
תמונה של דניאל
עו"ד דניאל חקלאי תמונה: ערוץ 12, בתכנית חמש עם רפי רשף

סיפור כמשל:

בזמנו הכריזה דרום אפריקה של משטר האפרטהייד על מספר ארגוני זכויות אדם שנאבקו למען זכויות השחורים כעל ארגוני טרור ללא שום ראיה. מדינות אירופה הדמוקרטיות החליטו לדחות את ההכרזה המופרכת, אך זו נותרה בעינה. הארגונים הללו פנו למשרד ההגנה של דרום אפריקה וביקשו לערוך שימוע כדי להפריך את הטענות הרודניות נגדם. הם היו מיוצגים בידי עורכי דין לבנים שהתמחו בזכויות אדם ואזרח. מספר ימים לפני הדיון בשימוע קיבלו עורכי הדין הלבנים מכתבים מאיימים ממשרד ההגנה של דרום אפריקה שבהם הועלתה האפשרות שהם עוברים על החוק בכך שהם מקבלים שכר טרחה מארגוני טרור ואף נטען שעליהם לייצג את הארגונים הללו רק לאחר קבלת אישור מטעם משרד ההגנה.

והנה הנמשל:

במציאות לעורכי הדין האלו קוראים מיכאל ספרד, ג'וואד בולוס ואביגדור פלדמן. הם מייצגים חלק מארגוני זכויות האדם בגדה שעליהם הכריז שר הביטחון גנץ כעל ארגוני טרור. מספר ימים לפני הדיון בבקשת הארגונים הללו לבטל את ההכרזה, נשלחו מכתבים בנוסח דלעיל לעורכי הדין הישראלים שמייצגים אותם. זה קרה לאחרונה ולדעתי מדובר במעשה חמור מאין כמוהו.

גם אני מבועת מהמחשבה על שובו של נתניהו בראש גוש פולחן האישיות. גם אני מבין שלא תקום כאן בקרוב ממשלה שתהיה מחויבת למשטר דמוקרטי שמעגן את זכויות האדם והאזרח במסגרת חוקתית, שתסיים את השלטון הצבאי ומשטר האפליה הממוסד בגדה, שתניח תשתית למדינת רווחה, שתתמודד עם מחירי הדיור הבלתי נסבלים, שתבצע רפורמה שוויונית בתחום הקצאת הקרקעות, שתבצר זכויות עובדות ועובדים, שתבלום את קריסת מערכות החינוך והרווחה, שתחולל מהפכה מבריאה במשטרת ישראל, שתפעל להסדרת חייהם של האזרחים שגרים בכפרים הבלתי מוכרים בנגב, שתצמצם את הפערים הבלתי נסבלים בחברה, שתפעל ברצינות לשוויון אזרחי של האזרחים הערבים, שתטיל מס על ירושות עתק ועל הון גדול, שתפחית מס על עבודה, שתפחית את מס ערך מוסף הבלתי נסבל, שתחולל שינוי עמוק במערך המיסוי כדי להפוך אותו מרגרסיבי לפרוגרסיבי, שתניח תשתית ליוזמה חופשית אמיתית של אזרחי המדינה ללא שעבוד לטייקונים, שתסיר את המצור מרצועת עזה, שתפריד בין דת למדינה ותקבע שוויון אזרחי מוחלט לנשים וללהט"בים. 

גם אני מבין שלא תקום כאן ממשלה שתתמקד בהשקעה עצומה בפריפריה החברתית-כלכלית, שתבצר את שלטון החוק ללא צדקנות תוך איזון ראוי בין זכויות חשודים ונאשמים למלחמה בפשיעה החמורה שיוצרת גיהינום בחיי אזרחים רבים ובמיוחד בקרב הציבור הערבי, שתבטל חוקי פטור ממיסוי לטייקונים כדוגמת חוק מילצ'ן המכעיס, שתנתק כל קשר בין הון לשלטון ותפעל ברצינות למען אזרחיה. אני מבין שמבחינות רבות עדיפה ממשלה בראשות לפיד על פני ממשלת בלהות בראשות מי שלא יעביר תקציב כדי להימנע מרוטציה, ירסק את השירות הציבורי, ימנה שומרי סף מטעם, יחריב את שאריות שלטון החוק הדמוקרטי ויעביר את המשטר הישראלי למודל סמכותני נורא במקביל להעמקת המשטר הצבאי בגדה.

אבל לכל הפחות – וזה המינימום שבמינימום – הגוש שמתנגד לפולחן האישיות בראשות מי שדרדר אותנו עד הלום אמור להימנע ממעשים קשים ומפגיעות בלתי נסבלות בזכויות אדם של מיליוני פלסטינים משוללי ריבונות, אזרחות וזכויות אזרח. ודאי שעליו להימנע מכל ניסיון להלך אימים על ארגוני זכויות אדם שחושפים את ערוות המשטר בגדה ועל עורכי דין ישראלים שמייצגים אותם.

אני ואחרים תומכים בכם, מיכאל ספרד וג'וואד בולוס ואביגדור פלדמן. תומכים בכל עורכת דין ישראלית, יהודייה או ערביה, שנאבקת למען זכויות האדם בכלל, למען זכויות האדם של מיליוני הפלסטינים שכפופים לשלטון צבאי מפלה ולמען הצלת חלק מצלמנו האנושי כישראלים. אנחנו תומכים בכם ובארגוני זכויות האדם שמנסים להיאבק למען ילדים, ילדות, נערים, נערות, נשים, גברים וקשישים משוללי זכויות אזרח רק מפני שנולדו פלסטינים ולא יהודים. תומכים בכל מי שנאבק למען מדינת ישראל אחרת. בלי עליונות יהודית. בלי שלטון צבאי. בלי פגיעה אנושה בזכויות אדם ובלי שלילה שיטתית של אזרחות ושל זכויות אזרח.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

19 תגובות

 1. בראבו. אז אתה עוד אחד מהם. בלי עליונות יהודית. בלי שלטון צבאי. יאללה בלגן. שיהרגו עוד כמה יהודים. בלי עליונות יהודית – נהדר. שתהיה עליונות ערבית כמו בערים הערביות ואז יהרגו כל יום עוד נשים שרוצות להתגרש. אתה נגד אפרטהייד. כל הכבוד. אתה לא מבין שהאפרטהייד כאן מכוון על ידי מוסלמים נגד היהודים? אתה לא שומע שהאיראנים רוצים לחסל את מדינת ישראל? אתה לא מבין מי עומד מאחורי "ארגוני הזכויות" ומדוע? יש לך מזל גדול שאתה חי בישראל. כאן חופש הדיבור ובכלל החופש האישי של כל אזרח מאפשרים לך לטעון את מה שטענת. הסובלנות שלנו מאפשרת גם לאזרחים מכובדים כמוך לשטוח את טענותיך. שיבושם לך ושרק לא תיקלע לאיזה פעולת טרור ושחס וחלילה לא תיפול שערה מזקנך.

  1. אינני יודע דניאל אם אני מסכים אתך לאורך כל דעותיך.אבל אני אתך בהחשבת ארגוני זכויות הפרט כארגונים לגיטימיים. יש לציין שהמדינה עברה מהפך לא פשוט.שלום עכשיו בצלם ושוברים שתיקה הם מעבר לקו האדום.אם תרצו ועוצמה יהודית הם חלק מההסכמה החדשה.ישראל שהייתה חלוצית ודמוקרטית זקוקה עכשיו לפורום קוהלת של הגרועים בשמרנים בארצות הברית?.מציע לך לא לענות לשואל על סכנת אירן ומוכונותינו כדאי שיפנה דבריו לאלוף יצחק בריק שעומד ומתריע והוא כותב באתר זה

 2. מאמר אמיץ. אני מוריד בפניכם את הכובע ותומך בכל ליבי.
  אני מניח שתחתוף לא מעט נאצות גם כאן – עוכר ישראל, בוגד וכו'. אתה כבר רגיל…

  1. לנח שמיר,
   כתבת בתגובתך למאמר של עו"ד דניאל חקלאי – אני ואחרים תומכים בכם, דהיינו בכל מי שנאבק למען מדינת ישראל אחרת, בלי עליונות יהודית.
   דברים ברורים שאי אפשר לטעות באשר לפשרם. אפשר להסכים או לא להסכים אתך. השאלה הנשאלת היא, בהנחה שדבריך יתגשמו, איזו מין מדינה תהיה לנו כאן? איך ומי ינהלו אותה? מה יהיה גורל היהודים כאן? תתפתח מלחמת אזרחים? אולי עוד שואה קטנה?

   1. ליצחק:
    ההנחה שלך ששוויון מלא יביא בהכרח לדברים איומים, עד שואה קטנה היא חסרת ביסוס ומהווה תירוץ טוב להמשך אי שוויון ואפרטהייד. שיטת ההפחדה עובדת טוב בהרבה תחומים.

   2. ליצחק: הפחדה חסרת בסיס כנימוק לאפליה וחוסר שוויון היא שיטה מצויינת. כדאי שתנמק מדוע שוויון מלא יביא למלחמת אזרחים ואפילו לשואה.

 3. זכויות הפרט כן
  זכויות האדם כן
  יש קשה כנגד המתנגדים לקיומה של מדינת ישראל כן

  1. למגיב נ.
   לא ברור מה אתה רוצה לומר בשורה השלישית של תגובתך. אולי נכנסו שתי טעויות קולמוס: "יש קשה"? "מדינת ישראל כן"? אנא בטובך הסבר.

 4. ממשל לנמשל
  יצא לי פעם לבקר בבית כלא והיה מזעזע, בני אדם שנלקח מהם החופש, כלואים בתאים צפופים, מכתיבים להם את סדר היום מהנץ החמה ועד צאת הנשמה, נאסר עליהם להיפגש אם יקיריהם, שוטרים חמושים מקיפים אותם, פעם ביום מאפשרים להם לנשום אויר בחצר למשך שעה- פשוט נורא. ללא ספק ניטלו מהם זכויות אדם אלמנטריות, ועוד בחסות מדינה, והלב נכמר.
  אבל- כשהרמתי קול צעקה ומחאה, ואף גייסתי את דעת הקהל העולמית את ה CNN והניו יורק – טיימס, ובעיקר את האו"ם על מוסדותיו האמונים על "זכויות אדם" נגד היחס המחפיר הזה, קיבלתי תשובות מטרידות: דע לך אמרו לי, שהאנשים הכלואים כאן נמצאו רוצחים, אנסים, שודדים, סחטנים, וידיהם טבולות במעשי התנכלות לבני אדם אחרים, כולל פיצוץ אוטובוסים ומסעדות על נוסעיהם ואורחיהם, ירי טילים ורקטות ללא אבחנה על אוכלוסייה שלווה, מציתים את השדות, שוחטים גברים, נשים וילדים, וגרוע מכך מבטיחים להמשיך לעשות זאת בעתיד כי יש להם מחלוקת על זכויות נדל"ן מסוימות והם מעדיפים לפתור את המחלוקת באלימות רצחנית חרף כול המאמצים לפייס אותם ולהגיע לפשרה ששני הצדדים יכולים לחיות איתה- אלא שהם שטופי- מוח ואינם מוכנים לשום דבר אחר מלבד כיבוד "זכויות אדם" שלהם כפי הדוקטרינה אותה רכשו בבתי הספר שלהם החל מגיל שלוש, תוך התעלמות מזכויות האדם של האחרים.
  תחילה ניסו לחלק את השטח בין הטוענים לזכות עליו- אך הם דחו ויזמו שלוש מלחמות חורמה לחיסולו של הצד השני לסכסוך- הפסידו, והמשיכו בטרור רצחני. הציגו להם במהלך עשרים ושניים השנים האחרונות לפחות שלוש תכניות לפתרון הסכסוך על 97% מהשטח שבמחלוקת ופיצוי שווה ערך על היתרה- הכול נדחה כלאחר יד כי הם רוצים הכול!! ויותר מכך. אילו קיבלו את ההצעה הראשונה – כבר מזמן היו מחוץ ל"כלא" הווירטואלי שהם אחראים לכך במו ידיהם, מעשיהם וכוונותיהם, כי מסתבר ש"הכלא" מאפשר להם חיים ולימודים, פרנסתם וכבודם אינה נפגעת, מלבד דבר אחד- החופש להמשיך לרצוח!!
  ולסיום- כבר למדנו שישנם לא מעט עורכי דין החיים היטב מעיסוקם בהגנה על "הזכויות" חרף מודעותם הברורה לנסיבות העניין, והעובדה ששחרור מרצחים מביא איתו רצח חפים מפשע תמימים. אבל זה לא בתחום אחריותם, ומצפונם לא ניזוק מכך כמלוא הנימה.
  הערה חשובה – אין לראות במשל הזה כול ניסיון לשייך חלילה וחס את כול עורכי הדין העסוקים בתחום "הזכויות" (בעיקר במימון זר) למתואר כאן, והפרשנות העלולה להתלוות לנמשל- היא על אחריותם האישית בלבד.

 5. אנחנו אנשים דמוקרטיים ולכן למרות שאני חושב הפוך ממך בתפישת העולם שלי, אין לי בעיה עם זה שיש לך דעות אחרות, זכותך לחשוב אחרת. מזל שרטב העם לא חושב כמוך. ואני אפילו מכבד אותך בשל העובדה שאתה מוכן לעסור לאנשים

 6. להסדרה כזאת יש שני צדדים. גם אם צד אחד ירצה, זה לא אפשרי למימוש בלי השיתוף של הצד השני. ובמקרה שלנו שני הצדדים לא ממש רוצים

 7. מדינת ישראל לעא תהיה אחרת כל עוד יש לנו כל כך הרבה מפלגות, מנהיגים שצומחים בזכות שנאה שהם זורים, ועם שתומך בלאומנים, דתיים, מתלהמים, לא מציאותיים

 8. תמיד חשבתי שמלחמה למען הצדק לשמו גם אם היא חסרת סיכוי היא חשובה. אני מתחיל לחשוב שפעולות חסרות סיכוי, או אמונה בסיכוי כאשר אין סיכוי, זאת תופעה שלילית

  1. אם עושים מלחמה חסרת סיכוי למען הצדק – הרי שבכך גורמים נזק גדול מאד לצדק. תמיד יהיה לצדק יותר טוב אם טיפשים לא ילחמו למענו.
   מה זאת אומרת "אמונה בסיכוי כאשר אין סיכוי"? איך קובעים אם יש סיכוי או אין סיכוי? הרי עצם המונח סיכוי טומן בחובו את האקסיומה שבני האדם יוצרים סיכוי. ללא יוזמה של בני אדם אף פעם לא ייווצר סיכוי. התופעה השלילית ביותר היא כשנכנעים ומחליטים שאין סיכוי דווקא כאשר הוא נדרש.
   נ. הנכבד, תגיד לנו: כמה פעמים אמרו שלמדינת ישראל אין סיכוי? ומה שקרה הוא בדיוק ההפך.

 9. אין תנועה, אין מפלגה, אין התאחדות בכיוון השינוי, ולכן המדינה תמשיך להתדרדר

  1. לעופר צוק
   נכון שיש כרגע במדינה "פלופ" פוליטי. אבל המדינה לא התדרדרה עד היום. היא מתקדמת, מתפתחת והופכת לאייקון בינלאומי.

 10. התמונה שלך לא מוצלחת. זועמת. שים תמונות רגועות. זאת המלצתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ציור מבט מאחור

צ'אקרות

תרגול תודעה, גוף ונפש

תמונה של צחי

הגדול מכולם

על דינוזאורים, לווייתנים ופטריות ענק

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

דילוג לתוכן