מוזיקה שמיימית

איך ניתן להאזין ליצירה של בטהובן בגובה 35,000 רגל?
תמונה של אילן
אילן הייט

לפני שנים רבות היו בשימוש חברת "אל על" רק מטוסים מדגם אחד: הבואינג 707.

בתא הטייס המרווח של ה-707 היו כיסאות לחמישה אנשי צוות אוויר: הקברניט, הקצין הראשון, מהנדס הטייס, הנווט והאלחוטן. היו שם בקוקפיט אפילו שני שולחנות.

עם הזמן פחת הצורך באיושם של חלק מאותם מושבים. מדוע?

מקצוע האלחוטן במטוסים נעלם כאשר אמצעי התקשורת התפתחו ולא היה צורך עוד בתקשורת "מורס" המיושנת בערוצי הרדיו "HF" לטווחים ארוכים.

מקצוע הנווט במטוסים הלך ונעלם אף הוא, עם התפתחות מערכות הניווט הלווייניות המשוכללות וה-GPS. כבר לא היה צורך אפילו בנקב שבתקרת תא הטייס, שדרכו הוכנס מכשיר ה"סקסטנט" לצפייה בכוכבים לצורכי ניווט "אסטרו".

מקצוע מהנדס הטיס הלך ונעלם גם הוא, כשהשליטה במערכות המטוס השונות, כמו הדלק, ההידראוליקה, החשמל, הדיחוס/המיזוג וכיו"ב, עברה לאוטומציה ולמחשבים.

כתוצאה מכך, תא הטייס במטוסים חדישים יותר צומצם בגודלו ובמספר המושבים בו. מספיק להיכנס לרגע לתא של ה-737 העכשווי כדי לראות ולהתרשם כמה הוא קטן יחסית למטוסי העבר. ברוח הדברים לא רחוק היום שבו יוצאו מהקוקפיט גם הטייסים… (ברצינות: כבר בודקים וחוקרים את האפשרות הזאת, אם כי במטוסי מטען ולא במטוסי נוסעים – עד כה!)

אך אז, באותם ימים של ראשית השינוי, ה-707 עדיין טס בנתיבי אל על כשבתא הטייס מושבים בלתי מאוישים באנשי צוות.

הסיפור הזה הוא על השימוש המיוחד שעשיתי בכיסאות הריקים שבתא הטייס במטוס ה-707 הוותיק, שבו טסתי כקברניט בחברת אל על.

יום אחד, בהיותי בביתי, קיבלתי בקשה מיוחדת בטלפון: הדובר הציג את עצמו כאיש אוניברסיטת תל אביב, מהפקולטה למוזיקולוגיה. הוא אמר כי בירר עם אל על וידוע לו שלמחרת היום אני מוצב לטיסה מתל אביב למרסיי שבצרפת.

האיש עדכן אותי כי בטיסתי זו אמורים לצאת למרסיי חברי התזמורת הסימפונית של הפקולטה למוזיקולוגיה. הם היו בדרכם לתחרות תזמורות בין-לאומית שתיערך בצרפת. הבעיה שלהם, כך הסביר, היא האכסון של כלי המיתר – הכינורות, הוויולות והצ'לו – במהלך הטיסה. הוא יודע – ובצדק – כי בתאי המטען של המטוס שוררים תנאים של יובש רב וטמפרטורות נמוכות במהלך הטיסה. תנאים אלה עלולים להזיק לכלים היקרים והעדינים ולעוות אותם.

מכיוון שבטיסה המתוכננת היו הרבה מקומות פנויים בתא הנוסעים, הוא ביקש את אישור החברה ולאחר מכן גם את אישורי, כקברניט, להבאת הכלים לתא הנוסעים הממוזג יותר, ולהחזיקם קשורים ומאובטחים על מושבים ריקים.

בדקתי ונתתי את אישורי להבאתם לתא הנוסעים.

אך אז הוספתי עוד תנאי אחד: במהלך הטיסה, כאשר נהיה ברום השיוט בדרך למרסיי ועומס העבודה בתא הטייס יקטן, אני מבקש ששלושה נגנים, אחד עם כינור, אחד עם ויולה ואחד עם צ'לו, יבואו לקוקפיט וינגנו שם להנאתם ולהנאתנו…

וכך היה: שלושה נגנים מהתזמורת נכנסו לפי הזמנתי לתא הטייסים, התיישבו על הכיסאות הבלתי מאוישים, ובמשך כשעה (עם הפסקות קצרות, לטיפול בניהול הטיסה השוטף) הם ניגנו, בקוקפיט של ה-707 בגובה 35,000 רגל מעל הים התיכון, שלישיות לכלי מיתר של בטהובן.

למיטב ידיעתי, זה מקרה יחיד ומיוחד בעולם התעופה – או שאולי אני טועה והיו עוד כאלה?

היו ימים!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

2 תגובות

  1. למה לא לאמץ את הרעיון ולעשות מופעים בטיסות? אנחנו משלמים כל כך הרבה. מגיע לנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן