האדם הטרנס-אנושי

פרשת הדרכים האנושית המשמעותית ביותר בהיסטוריה
תמונה של דוד
עו"ד דוד סנדובסקי

במקביל לאובססיית חיסוני הקורונה, ישראל סוגדת ל"אלוהי הסייבר" ומכפיפה את עצמה אליו בהתמכרות הולכת וגוברת. הדבר מזכיר את פרשת הגולם מפראג: היהודים השליכו את יהבם על אותו גולם עד שזה השתגע והיה צורך לנטרלו. הסגידה לסייבר נעשית ללא פילטרים וללא מערכת איזונים, כמו היה הסייבר אל מהמכונה (דאוס אקס מכינה), שיפתור את כל בעיותיה של מדינת ישראל הריבונית. מובן שגישה זו אינה מציאותית בעולם עמוס בהאקרים (פצחנים), שמנהלים מלחמות עזות במרחב הסייבר. ישראל היא יעד מועדף על פצחני מדינות וצבאות רבים, ובראש וראשונה איראן על רקע צחצוח חרבות הדדי בינה לבין ישראל בנושא הגרעין.

למרות הקמת מערך סייבר לאומי משולב במשרד ראש ממשלת ישראל, הולכות מתקפות הסייבר ומתעצמות והתקלות בגינן הולכות ומתרבות. נדמה כי ההתמכרות לממד הטכנולוגי של הבינה המלאכותית מבקשת להחליף את ישותו המשולבת של האדם האנושי המאפשרת את קיום היומינט (מודיעין אנושי) המודיעיני שמפרש את מאסת מידע הסיגינט (מודיעין האותות). ישות אנושית משולבת זו מורכבת מהאינטליגנציה האנושית, מהקוגנציה האנושית, מהאסוציאטיביות האנושית, מתפיסת התופעות האנושיות ומהרגישות הקמאית המייחדת את האדם האנושי. אמירות שבעתיד תוכל הבינה המלאכותית הטכנולוגית להחליף את חיילי צה"ל גם במודיעין וגם בשדה הקרב הן בגדר איוולת גמורה.

השקעות מאסיביות מתוכננות להפוך את ישראל למדינת "נימבוס" סייברית בתשלובת מתוקשבת אזרחית-ביטחונית, שמבוססת על דיגיטליות בענן – גם תוכנית זו היא הבל ורעות רוח, כי אין תחליף לגורם האנושי ולרוח האדם האנושית הרב-ממדית, השכבתית והרשתית, ששונה מהותית מבינה מלאכותית בינארית-מטריקסית, המוגבלת במהותה. טיפוח האשליה שניתן יהיה ליצור אדם חד-ממדי טרנס-אנושי מושתל שבבי הפעלה הוא איוולת מוחלטת.

התפתחות האדם על כדור הארץ היא אבולוציונית, ולא נעשית בקפיצות דרך טכנולוגיות. התפתחות זו אינה ליניארית אלא ספירלית. האדם מעצם התפתחותו הספירלית והלא ליניארית הוא רב-ממדי ובעל תודעות משולבות פיזיות ואנרגטיות. בקודקוד ישות זו מצויה האנרגיה המנטלית, המאפשרת לאדם להתחבר לזרם התודעה הקוסמית ולאנרגיה האוניברסאלית דרך צ'קרת הכתר שמעל ראשו.

נושא הצ'קרות והמרידיאנים מזרימי אנרגיית החיים בגוף האדם מהווה את הבסיס לתורת הדיקור הסינית העתיקה במחטים לצורך פתיחת חסימות אנרגטיות במרידיאנים מובילי האנרגיה ממערכת הצ'אקרות בגוף האדם. חסימות אלה מגבילות את התפתחותו האבולוציונית הטבעית של האדם כיצור משולב פיזי ואנרגטי. המשטר הסיני המטריאליסטי הנוכחי מתכחש למורשתה התובנתית העתיקה וההיסטורית של סין כמעצמת תובנה תרבותית עמוקה עתיקה של שילוב חומר פיזי ורכיב אנרגטי במכלול אחד.

תהליך הקורונה מאיץ את תהליכי ההתעצמות של פרדיגמה אפוקליפטית משיחית, שמכילה שאיפה אנושית מטריאלית לקידום מפנה פרדיגמטי משולב ומעין אבולוציוני, שכולל פיזיולוגיה, תורשה, מנטליות ונפש. זאת במקביל לשינוי המואץ בטכנולוגיות מלאכותיות תוך שימוש בטכנולוגיות סייבר ודיגיטציה משולבות שהן בלתי אבולוציוניות להתפתחות האדם על פלנטת "ארץ". הכול תוך התכחשות לרכיב האנרגטי.

הדברים נגזרים מהגותם של פרופסורים שהם משיחי תיאולוגיה אפוקליפטית, פסיאודו-מדעית-אקדמית, המוצגת בתבנית ארכיטיפית מעין רליגיוזית של אחרית הימים, אשר תבוא לידי ביטוי בעידן החדש האפוקליפטי המעין חילוני, שהם חותרים אליו. בין הפרופסורים המשיחיים האלה ניתן למנות את ריי קורצוויל, את ההיסטוריון יובל נוח הררי הישראלי וכן את סטיבן פינקר. הניתוח האמור מבוסס בין היתר על מאמרו של יוחאי עתריה, "משיחים של העידן החדש" ("הארץ" 19.11.2021). אילון מאסק מתכתב חלקית עם הגישות המוזכרות בפסקה זו.

מהגישות שהוזכרו לעיל, המבוססות על יותר "חוק וסדר" ופחות על "זכויות אדם", מבצבצת אהדה לאוטוריטריות גוברת במדינות העולם במזרח ובמערב. זאת באמצעות חקיקות מסמיכות ורגולטיביות בקיצוניות של המדינות כלפי אזרחיהן. הכול בשילוב ליברטיניות דרוויניסטית דורסנית וקיצונית. הדבר קורה בין היתר גם בהשפעת מה שמכונה "ממשלה עולמית" וסדר עולמי אוטוריטרי חדש. מדובר בהתחזקות הרובד העל-מדינתי שבאה לידי ביטוי בכל תחומי החיים: בריאות, סביבה, אקלים, אנרגיה, אורבניזציה, חברה, שיטור, תרבות, חינוך, טכנולוגית תקשורת, תחבורה, כסף, אוכלוסייה, דמוגרפיה ועוד. הכול נסמך גם על אמתלות ותירוצי קורונה, שלא תמיד עומדים בדרישות ההיגיון ותחושות הבטן האינטואיטיביות של קהלי היעד שהססנותם וחששותיהם הולכים וגוברים, לרבות דירוג בני האדם לקבוצות ומעקב טכנולוגי צמוד אחריהם בעזרת מגוון טכנולוגיות.

קלאוס שוואב, יו"ר פורום דאבוס בשווייץ, שהוא גלובליסט ומהוגי הסדר העולמי החדש והממשלה העולמית, דן בספרו "עיצוב העתיד של המהפכה התעשייתית הרביעית" בטכנולוגיות שתאפשרנה לרשויות לחדור למרחב הפרטי של מוחנו כדי לקרוא את מחשבותינו ולהשפיע על התנהגותנו. הרבה מעבר להשפעת הסייבר הנוכחי כולל הסמארטפונים. גישה זו בונה על "טרנס-הומניזם" שיהפוך את בני האדם לחומר תורשתי, דיגיטלי טכנולוגי, כחלק מ"האיפוס הגדול" ויצירת "האדם הסינגולארי" (החד-ממדי) החדש.

לפי גישה בלתי הומניסטית זו, המהפכה התעשייתית הרביעית המתרחשת באופן אבולוציוני בזמננו, תביא למיזוג הזהות החומרית הפיזית, התורשתית (כולל ה-RNA), הדיגיטלית והביולוגית של בני האדם. בני האדם יהפכו יותר ויותר ל"אדם-מכונה". זהות כזו תושתת על שבבים קוראי מחשבות. האנשים יהפכו ליצורים היברידיים. דהיינו: "אדם-מכונה". המדינה תשלוט בהם ללא פילטרים. "החוק והסדר" ישגשגו, זכויות האדם יוחלשו, השלטון יהיה טכנוקרטי וריכוזי, ויוכל להורות לאנשים הצייתניים להוריד את רמת חייהם, להפחית את צריכת הדלק, להפחית את חירויותיהם האזרחיות, ולקבל בהבנה את הפחתת מקומות העבודה, שייהפכו לאוטומטיים ורובוטיים. הכול בנימוק של דאגה לאקלים ולאיכות הסביבה. התוצאה הצפויה מכך תהיה שחלק הולך וגדל של האנשים יהפכו לכאורה למיותרים. ונשאלת השאלה הרטורית האם גישות אלה לא מתכתבות עם האידיאולוגיות שרווחו במלחמת העולם השנייה ומוגרו בסופה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

9 תגובות

 1. אם כבר התחלת אז בוא נמשיך
  תמודד את התיאוריה שלך עם זו של ארתור קלארק "אודסיה בחלל"

 2. דוד סנדובסקי נכבדי,
  תודה על מאמר מעורר חשיבה אם כי בלתי ברור במידה מסוימת.
  אכיר לך תודה אם תבאר לנו מהי "צ'קרת הכתר הנמצאת מעל ראשו" כפי שכתבת.
  מהם ה"צ'קרות והמרידיאנים המפריעים לזרימת האנרגיה בגוף האדם"?

 3. אם כבר התחלת אז בוא נמשיך
  חווה דעתך על התזה של ארתור קלארק "אודסיה בחלל"

 4. כעת כשמתפתח האינטרנט של הדברים IOT יחברו אותנו באמצעותו בהרבה חיבורים אל אל מערכות ממוחשבות שונות ומשונות.

 5. קצת קיצוני וקונספירטיבי. אבל מעניין וחשוב ומעלה בראש מחשבות וסימני שאלה. לאנשים אינטליגנטים.

 6. על מה את מלין. פעם גרנו במערות, אכלנו עשבים, וחיינו מעט שנים. האדם מתפתח ועמו העולם. בכל התפתחות יש גם סכנות. יחליטו בני האדם מה הם רוצים, וכך יהיה. הכוח בידיהם.

 7. כבוד לנו לקרוא מאמרים כאלה שצריך לקרוא ואי אפשר ללמוד הכל עליהם מחצי כותרת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן