המיליונרים החדשים יגיעו בזכות עמדות טעינה חשמליות

הצמיחה בתחום המכוניות החשמליות צפויה לעלות ולעלות
מכונית בהטענה
צילום: Ivan Radic flickr

תאמינו או לא, אבל הצמיחה בייצור כלי רכב חשמליים בעולם עדיין נחשבת למדודה וצנועה. אלה הנעים בכבישי ישראל ורואים לפתע מספר גדול של מכוניות "טסלה" מודל 3 שנדמה כאילו פלשו לכאן מכוכב אחר ונחתו בחשכת הלילה, יכולים לקבל את הרושם שהמהפכה החשמלית הגיעה לשיאה, אבל המציאות רחוקה מכך מרחק רב. מדי יום עולות על כבישי ישראל כמה עשרות מכוניות חשמליות חדשות, והטפטוף שהיה בעבר כבר הפך לקילוח דק. אמנם עדיין אין בו מספיק כדי לשנות את פני השוק ואת פני המשק בישראל, אך לא ניתן להתעלם מהפלישה החשמלית, שתלך ותתגבר במהלך השנה ובעיקר בשנה הבאה עם הגעתם של עוד ועוד דגמים שאינם שייכים רק לעולמות היוקרה. המחיר של החשמליות ילך וירד ככל שנתקדם.

שרת התחבורה החדשה הגברת מרב מיכאלי הצהירה לאחרונה כי היא שואפת שכל המכוניות המיובאות לישראל תהיינה חשמליות ולא מזהמות את הסביבה, והיעד שהיא הציבה לכך הוא שנת 2050. זהו יעד ריאלי הרבה יותר מהיעד הקודם שהוצב על ידי השר לשעבר יובל שטייניץ, שרצה לראות את זה קורה עוד קודם לכן, אבל מגפת קורונה ובעיות גלובליות תעשייתיות אחרות הכניסו כמה מקלות בגלגלי המכונית החשמלית ויצרו עיכובים בלתי צפויים.

אחת הסוגיות המשמעותיות ביותר היא עמדות הטעינה וייצור האנרגיה החשמלית הנדרשת עבור המטענים למכוניות שתהיינה כאן, שם ובכל מקום בעולם. אין ספק כי המשך התפשטות המכונית החשמלית, בעולם המערבי בעיקר, תלויה בהתקדמות ובפתרונות יצירתיים של תחום עמדות הטעינה והתשתית החשמלית של כל עיר, מדינה ויבשת, בדיוק כשם שאין אפשרות לקיים תשתית תחבורה ללא תחנות דלק בפריסה רחבה.

נכון לימים אלה אין עדיין זרם אחד של מכוניות חשמליות עם טכנולוגיה אחידה לאספקת אנרגיה, והעולם עדיין לא מצא את הכיוון המוחלט בין מארזי סוללות או תאי דלק מימניים. ובכל זאת, דומה שמתגבשת חזית בכל מה שקשור לתקני עמדות הטעינה ולמערכות האלקטרוניקה שמזהות את המכונית והמטען ומחברות בין הצרכן ליצרן. אפליקציות שונות ורבות צצות כפטריות אחרי הגשם, ומטרתן לאתר עמדות בדרכים, לאפשר "תדלוק" בכל מקום ללא הגבלת שיוך לחברה כזאת או אחרת וגם לזהות עמדות מהירות יותר ואפילו בתעריפים נמוכים יחסית לעמדות אחרות. הזרם העיקרי של תעשיית הרכב הוא ליייצר מכוניות עם מארזי סוללות ולא עם מימן, ולכן הדו"ח שפורסם לאחרונה בנושא על ידי "מטיקולוס ריסרץ’" משקף במידה רבה את המציאות – הדו"ח מראה כי בקצב הגידול הנוכחי של מכוניות חשמליות, ב-2028 יגיע שוק עמדות הטעינה להיקף של למעלה מ-105 מיליארד דולר. זהו סכום דמיוני ששום חברת אנרגיה לא תוכל להתעלם ממנו, מעבר לעובדה שאותם מאות אלפי מטענים ישרתו את הנהגים ויחליפו את תחנות הדלק שחברות האנרגיה העולמיות מחזיקות כיום.

גם אם יש לכם סכום הכסף הדרוש להקים תחנות טעינה ציבוריות בתשלום ולהפוך את הדבר החדש הזה למקור הכנסה עם כסף חדש וגדול – כאמור, כ-105 מיליארד דולר – זה לא מספיק. טובי אנשי העסקים ובעלי הממון מתנפצים על הסלעים של חופי הרגולציה ורובם חסרי אונים לנוכח קצב התזוזה המסורבל של התשתית הלאומית בכל מדינה, כולל כאן אצלנו בישראל. גם הקמת עמדת טעינה ביתית בבניין מגורים היא סיפור לא פשוט, אפילו אם היא מחוברת לארון החשמל שלכם, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעמדות מרובות-אפשרויות לטעינה בו-זמנית של כמה כלי רכב בעת ובעונה אחת, כמו שתחנת דלק יכולה לטפל בכמות גדולה של כלי רכב באמצעות המשאבות הרבות שלה. מה עוד גם שבתחנות דלק כל מכונית עוצרת לפרק זמן של כמה דקות ולא יותר, ובמקרה של החשמל מדובר בעצירות לפרקי זמן ארוכים יותר. עדיין אין טכנולוגיה זמינה וזולה שתאפשר עצירות מהירות וטעינה מלאה בתוך דקות.

קצב הגידול הגבוה ביותר של מכוניות חשמליות, וכפועל יוצא של טכנולוגיה חדשה ועמדות טעינה מתקדמות, נמצא במזרח אסיה, קרי סין, יפן, קוריאה ואחרות. האזור העולמי המתפתח השני בעוצמתו הוא כמובן באירופה ולמרבה ההפתעה גם במזרח התיכון, שישראל היא חלק חשוב בתוכו. השוק הישראלי מושפע ברובו משוק הרכב והתעשייה באירופה ושם נמצאות בראש הרשימה חמש מדינות – צרפת, בריטניה, גרמניה, נורווגיה והולנד. ככל שיתמשכו הפיתוחים והגידול בשוק המכוניות החשמליות באירופה, כך תעמיק השפעתו על המשק הישראלי, שכבר היום מנסה לחפש פתרונות יצירתיים לתחום הרכב, הן משיקולים של ניהול משק האנרגיה הן מהזווית העסקית-כלכלית, שכן אנשי עסקים רבים מבינים שהכסף הגדול הבא נמצא שם.

ההשפעה על מקצועות חופשיים במשק הישראלי תתרחש בתוך 20 שנה מהיום. לא מדובר רק במרכזי שירות, מוסכים ויבוא של מערכות למכוניות חשמליות ולעמדות טעינה. מקצועות מסוימים ייעלמו כלא היו ולצידם יצמחו מקצועות חדשים עם ביקוש שיא לתחום החשמל התעשייתי והביתי. חברות מכשירי הטעינה יגייסו אלפי טכנאים והנדסאים מתחום החשמל להקמת מערכות הרשת לטעינה ולתחזוקה, בדיוק כמו שקרה כאשר מכשירי החשמל הביתיים הפכו לחשמליים והביאו פריחה מטורפת במקצועות התחזוקה הביתית. בד בבד יקומו כאן מעבדות רבות לטיפול בעמדות הביתיות, חברות הייטק ויזמים ישקיעו בניהול אישי של אנרגיה דרך טלפונים חכמים, ופתרונות של לוחות סולאריים יצמחו אף הם, כי האזרחים לא יאהבו לשלם מיסים על חשמל מהרשת ויעדיפו חשמל ישיר מהשמש.

לסיום, אנו עומדים לראות את היעלמותם של מקצועות מסוימים כאשר תחנות הדלק תחלפנה את האופי שלהן ומכליות הדלק לא יהיו שם, המשאבות ייעלמו, התחרות תהיה על מחיר קוט"ש מהיר/רגיל. ועל כל סוללה מלאה נקבל קפה ומאפה חינם, כי זה לעולם לא ישתנה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

  1. צריך לפתוח באקדמיה התמחות כזאת ויבואו הרבה סטודנטים. תחום עם עתיד. מסכים איתך.

  2. זה יקרה אבל הרבה יותר לאט. יש יותר מידי בעלי אינטרסים חזקים שיאיטו את התהליך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יורם

40, 32 ו-26

אחרי שנת הקורונה – תובנות לגבי המגזר הערבי באקדמיה