זיכרונות והחלטה שגויה

בעקבות הכוונה לסגור את גלי צה"ל
תמונה של שאול
שאול אייזנברג צילום: נחום עסיס he.wikipedia.org

מסוף שנות השמונים ועד תחילת שנות האלפיים הייתי איש מילואים בגלי צה"ל. בשנים הללו ביליתי בין חצות לשש בבוקר, לעיתים גם בשבתות וחגים, בחדר החדשות של התחנה הצבאית כעורך ומגיש חדשות. בשל תפקידיי האזרחיים באותה תקופה כיושב ראש הפועל תל אביב בכדורסל וקצין העיתונות של נבחרת ישראל בכדורגל נוטרלתי, בצדק, מתוכניות הספורט בתחנה מחשש לניגוד אינטרסים.

אודה ואומר שמילאתי את חובת שירות המילואים שלי ואף עשיתי בתחנה את המוטל עליי, אבל לא התחברתי במיוחד אל משפחת המשרתים בה – חיילים בחובה, אנשי מילואים ואזרחים עובדי צה"ל. עם זאת הרגשתי שותף לתחנה שעושה עיתונות טובה ורדיו טוב.

כעשרים שנה אני כבר לא שם מכיוון שגיל שירות המילואים מאחוריי, אבל התחנה הצבאית חרוטה עמוק בליבי, שכן למרות כל המגרעות בעצם קיומה של תחנת רדיו צבאית, יש לגלי צה"ל מעלות ויתרונות רבים.

גלי צה"ל היא חלק אינטגרלי בחיי התקשורת הישראלית, ויש לה מקום חשוב במיוחד בקרב הציבור הרחב. התחושה שחדירתם של שדרנים/פרשנים מעוררי מחלוקת לתחנה מובילה אותה לסוף דרכה, מעוררת סלידה. על ההחלטה לסגור את גלי צה"ל עוד יצטערו בעתיד.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

11 תגובות

 1. מר אייזנברג
  כיום, ומזה שנים רבות גלי צה"ל עושה פוליטיקה. חד וחלק – יש להרחיק מצה"ל כל שמץ של פוליטיקה. את גלי צה"ל היה צריך לסגור מזמן. שייקנו "ברדוגואים", או "רזי ברקאים", את הציוד של התחנה, יעסיקו את העובדים האזרחיים, וישדרו מה שהם רוצים. את צה"ל צריך לנקות ממכשלה זו.

 2. לפני שנים שמעתי אחד מכתבי גלי צהל הצעירים תוקףבנחרצות את החלטת שר החינוך באתם ימים גדעון סער 0אם אינני טועה) שהחליט שהטיול השנתי של תלמידי תיכון יהיה בירושלים!. לא הבנתי מה לגלי צהל להעביר ביקורת על שר החינוך ועוד בעניין זה. המצב הזה לא השתפר- אדרבא- ככול שהכתב הצבאי היה תוקפן יותר כלפי הממסד המדיני- כך עלתה הפופולאריות שלו כי החיילים הצעירים הבינו שהדרך להתקדם אחרי השחרור בתקשורת הישראלית תלוטיה במידת התקיפות בה הם צביעים את דעתם הפוליטית

  הנוסטלגיה חשובה וגם יש לציין שגדלו כתבים טובים בתחנה -אבל זה לא עניין לצבא ההגנה לישראל-
  זה צריך היה להיפסק כבר מזמן!!.

 3. החלטה לא הוגנת ועצובה היסטורית ! השקט הכללי בהחלט לא מובן לי !! אם ביבי היה סוגר את השידור הצבאי. ההפגנות היו מרעידות את המדינה

 4. החלטה אומללה לסגור את גלי צה״ל. אם ביבי היה סוגר, המדינה הייתה רועדת.

 5. קשה להאמין שסוגרים נדבך כזה חשוב מעולם התקשורת.העם גדל עם התחנה הצבאית הזאת ולא סוגרים מוסד חשוב שכזה.בכייה לדורות.חלק מההויי של כולנו.חבל.

  1. לא חייבים לסגור, אפשר להפעיל את התחנה ברוחה הצעיר מיחוץ לצהל במימון פרטי במגזר האזרחי, ועובדי התחנה יהיו חיילים שהתשתחררו משירות לאומי. מה רע?

 6. ברגע שהתחילו לשבץ בכירים מהימין פתאום דעות פוליטיות זה פסול. ומה היה כל השנים?

 7. צריך לזכור שפרט לזמן נהיגה ברכב, אף אחד לא מקשיב לרדיו. לכן הרוב לא מייחסים חשיבות לגלי צה"ל.

 8. לדור שלנו היותר צעיר זה לא הפסד גדול. התוכן של התחנה לא מדבר אלינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך