איפה הסימטריה?

דאגה ואכזבה מההתפרצות האלימה של ערביי ישראל
תמונה של ניצה
ד"ר ניצה דורי

במאורעות תרפ"ט פרצו עשרות ערבים לביתו של הרוקח גרשון בן ציון בחברון. במשך שנים העניק בן ציון טיפול ותרופות חינם למאות ערבים, ואף כלל לא היה ציוני, אולם עובדה זו לא הועילה לו. בן ציון נרצח באכזריות. לא לפני שהפורעים, צמאי הדם, בחלקם אולי הוא אפילו טיפל, עקרו את עיניו. הם גם לא חסו על בני ביתו, ואנסו ורצחו את בתו ואת אשתו. אלפי פורעים פשטו על בתי היהודים וביצעו מסע שוד, אונס ורצח. הדם שטף את סמטאות חברון. המראות היו מטלטלים באכזריותם. הבריטים צפו בזוועה ולא נקפו אצבע. הזעקה של תרפ"ט היא אותה זעקה של תשפ"א: "אללה אכבר".

עורך ה"ארץ" פרסם את תמונות ילדי ההרוגים בעזה והסיר את תמונות שני הילדים הישראלים שנהרגו במבצע "שומר החומות". קורא "הארץ", הנאור, מוכן לקנות את כל תירוצי האפליה, ההדרה וההזנחה, והכול כדי להציב לעצמו סימטריה חסרת אחיזה במציאות. מוזר, אלפיים שנה היהודים היו מיעוט מוכה באירופה ובמזרח, ובכל זאת, לא נרשם אפילו פוגרום אחד שהם ביצעו בשכניהם. להפך. לא הייתה הזדמנות שהגויים החמיצו לפוגרום במיעוט היהודי.

בדיון בוועדת הפנים בשנת 2013 אמר ח"כ אחמד טיבי על עליית היהודים להר הבית בחגים: "הצלבנים עברו, הבריטים עברו וגם הכיבוש הישראלי יעבור". עבור הערבים, ויתור על ההר ישמש הוכחה ניצחת לקיומנו כאן כחולות נודדים. "המקדש המדומה" כך מכנים הפלסטינים את בית המקדש. הם מבינים את משמעותה של ירושלים עבורנו: בלי ירושלים אין זהות יהודית, ובלי זהות יהודית אין ארץ ישראל. וכבר אמר המשורר אורי צבי גרינברג: "השולט בהר שולט בארץ".

התנהלות זו של ערביי ישראל, הופכת אותם מרוב דומם למען חיים משותפים, לרוב פעיל למען פגיעה ביהודים. תושבים ערבים בעכו, מצד אחד עובדים עם בעלי בתי מלון וצימרים השוכנים בתוך העיר ומצד שני ביום פקודה חלקם השתתפו בשריפת אותם מקומות. בעלי חנויות ערבים, הקוראים קריאות שלום לבעלי עסקים יהודים ומקבלים את לקוחותיהם היהודים בסבר פנים יפות, הופכים בן רגע לחיות טרף המתנפלות על עוברי אורח ופוצעות אותם קשה. בבתי הספר המעורבים שבהם לומדים בכיף מחמוד ויוני, יהודית ופטימה, והכול לכאורה יופי טופי, יש המורידים פתאום את המסכה מעל פניהם. כמה מאכזב. כמה עצוב.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

9 תגובות

 1. פתאום גילינו שהעיניים שלנו היו עצומות. מסתבר שיש לנו בעיה חמורה ביותר שבכלל לא הבחנו בה.

  1. הן לא היו עצומות. יותר גרוע. ביודעין טמנו את רכשנו בחול.

 2. אכן הפתעה לרעה. אכן מאכזב. אבל איך פותרים את הבעיה?

 3. מסכים עם דברייך – מכזב וכואב ולא מקובל בשום אופן.
  ועדיין אנחנו צריכים להסתכל פנימה ולבדוק את עצמנו וגם אצלנו יש פוגרומיסטים וגזענים ומות לערבים.
  הסיבה שאנחנו צריכים להסתכל פנימה היא בראש ובראשונה ערכית וגם כי הכוח אצלנו אנחנו השולטים ואנחנו המדירים.
  ושוב אין כל הצדקה להתנהגות ערביי ישראל ויותר גרוע אין כל הצדקה להתנהלותההנהגה של ערביי ישראל.יתר עלכן זה גם לא חכם מנקודת מבטם.

 4. האמת שאני לא רואה פתרון ריאלי. כולם מתימרים מלתת תשובה, כי אין להם תשובה.

 5. את לגמרי צודקת כאלה לא לשכוח את האלימות המפתיעה של יהודים כלפי ערבים.

 6. שכחת הרבה דברים
  רצח במערת המכפלה, שרפו משפחה בביתה, גם ילדים גם נשים
  אין סימטריה אבל את שוכחת או משכיחה את הקיצונים האלימים גם בצד היהודי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של ניצה

חיזבאללה בע"מ

על הקשרים הפיננסיים של חיזבאללה

דילוג לתוכן