"ואף על פי כן נוע ינוע"

אלגוריה על החיים במדינת ישראל
צילום של אבי רוזנטל
אבי רוזנטל

כל מה שנכתב כאן הוא פרי דמיוני הקודח. דבר כזה לא יכול להתרחש במדינת ישראל או בכל מדינה דמוקרטית אחרת.

באפריל 2021 עבר בכנסת בקריאה שלישית חוק כדור הארץ. זה היה חודשיים לאחר אישורי החוק לייעול עבודת בתי המשפט. למי שאינו זוכר, על פי החוק, סדר הדיונים בכתבי אישום על עבירות פליליות של "צווארון לבן" ייקבע על פי האות הראשונה בשמו הפרטי של הנאשם.

בהתחלה מי ששמו מתחיל באות תי"ו ובסוף מי ששמו הפרטי מתחיל באות אל"ף. טענות יו"ר האופוזיציה שמדובר בחוק אישי נדחו בזעם על ידי שר בכיר בליכוד. השר אמר שהוא מכיר שני אנשי שמאל: אביגיל ואבידן שירוויחו מהחוק הזה ולכן זה חוק הוגן.

חוק כדור הארץ קובע שהשמש מסתובבת סביב כדור הארץ. לפני שהחוק עבר הסבירה חברת כנסת מהליכוד מדוע תתמוך בחוק: "אנחנו מפלגה דמוקרטית, ולכן אנחנו עושים את מה שראש המפלגה אומר". מ"כחול לבן" נמסר, שבימים קשים אלה של מגפת הקורונה ושל המשבר הכלכלי החמור ביותר בתולדות מדינת ישראל, עלינו לאחד כוחות על מנת למגר את הנגיף ולהציל את הכלכלה, לפיכך המפלגה תתמוך בחוק.

השרים וחברי הכנסת החרדים סירבו להסביר לתקשורת מדוע הם תומכים בחוק. כתב זריז גילה, שתמורת התמיכה בחוק הובטחה להם תוספת תקציב ל"עולם התורה".

אחרי שהתקבל החוק אמר ראש הממשלה: "אנחנו אנשי הליכוד, שקופחנו במשך שנים רבות, מבינים טוב מכולם את כאבו של כדור הארץ שקופח גם הוא במשך שנים על ידי האליטות של הגלקסיה ובמיוחד על ידי הגברת הזוהרת של הגלקסיה: השמש".

שבועיים אחרי שהחוק אושר, הובא לדין העבריין הראשון. שוטרי משטרת העיר רחובות דפקו באישון לילה על דלתו של פרופסור לפיזיקה ממכון ויצמן. הוא הואשם שבהרצאתו טען שכדור הארץ מסתובב סביב השמש. הפרופסור הוסיף ואמר על כדור הארץ: "אף על פי כן נוע ינוע".

אחת מהסטודנטיות חזרה לביתה אחרי ההרצאה וסיפרה למשפחתה את שאמר הפרופסור. אביה, חבר מרכז הליכוד, מיהר להתייצב במשטרת רחובות והגיש תלונה נגד המרצה לפיזיקה.

לאחר שהעבריין נעצר, אמר ראש הממשלה שכולם חייבים לכבד את החוק. במיוחד פרופסורים באוניברסיטה ושופטים בבתי המשפט.

נותרה לי רק שאלה אחת קטנה: האם באמת ראש הממשלה מאמין שהשמש סובבת סביב כדור הארץ או שמא התכוון לבדוק את גבולות הציות?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

  1. היום כבר אין חוקים. יש הנחיות. מי שפועל בניגוד להנחיות חייב לשלם קנס. ראש המבשלה מבשל הנחיות למשל, "הנחיתי את השמש יחד עם כל כהכוכבים והגלקסיות להקיף את כדור הארץ שלנו הקפה אחת ל 24 שעות. כפי שידוע לי זה שיא עולמי כי ברוב המדינות לוקח לשמש שנה שלמה להקיף את כדור ארצם."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

מייצג כסאות

רות הישראלית

תובנות אקטואליות מקריאה ישראלית במגילת רות

מהי שחיתות?

הגיגים על מה שמתרחש אצלנו בצמרת ההנהגה

מדביר מועך חרק

הדברת נמלים

למה כדאי לעשות את זה בצורה מקצועית?