האמת הערומה

משל השקרים והתחבולות
תמונה של קימל
פרופסור גיורא קימל

במאמר זה אני רוצה להראות איך מערימים על האמת בעזרת כל מיני טריקים וניצול הזדמנויות.

א' היה טייס בחיל האוויר. בשמיים הוא הפגין מיומנות וקור רוח מופתי, אך על הארץ הוא היה פרא אדם וחמום מוח. על הכביש הוא היה טס כחץ מקשת במהירות שמוגבלת אך ורק על ידי המכונית, והרמזורים היו עבורו המלצה בלבד. בפעם הראשונה שהוא נתפס נוסע במהירות 180 קמ"ש הוא ניסה להתחמק מגזר הדין על ידי בקשה להישפט בצבא. במשפט הוא טען שעבור טייס 180 קמ"ש זו מהירות נמוכה. השופט הצבאי בבסיס חיל האוויר זיכה אותו מנהיגה במהירות מופרזת אך קנס אותו בסכום גבוה בהרבה על טיסה בגובה נמוך.

כאשר הוא נתפס עובר באור אדום הוא טען בבית המשפט שבגלל אפקט דופלר הוא ראה את האור האדום כירוק. השופט היה במקרה מוסמך לפיזיקה לפני שעבר לתחום המשפט. הוא זיכה את א' מעבירת חציה ברמזור אדום אך חייב אותו בקנס עצום על נסיעה במהירות קרובה למהירות האור.

יום אחד, כשא' נסע במכוניתו בדרך לבסיס, חסמה את נתיב הנסיעה שלו בחורה צעירה. הוא הצליח לבלום בלי לדרוס אותה (כטייס היו לו תגובות מהירות והוא מעולם לא היה מעורב בתאונה). הבחורה אמרה לו שהיא מתחילה ללדת ושיסיע אותה מיד לבית החולים הקרוב ביותר. בלית ברירה הוא לקח אותה לבית חולים, ושם ביקשו ממנו למלא כל מיני טפסים ולחתום עליהם. הוא היה דחוק בזמן כי כבר איחר לעבודה, לכן הזדרז למלא את הטפסים, חתם עליהם בעצימת עיניים ונסע בחיפזון לבסיס. בערב, כאשר חזר הביתה לאשתו ולשני ילדיו, נכונה לו הפתעה. אשתו בישרה לו שהיא עומדת להתגרש ממנו כי הוא בוגד בה. איך ייתכן שהיא קיבלה טלפון מבית החולים שנולדה לו בת מגברת לא מוכרת? מיד הבין הטייס על איזה טפסים חתם בלי לקרוא. בית החולים הבין שהוא בן זוגה של היולדת ושהתינוקת שנולדה היא ממנו. כל ההסברים שהרעיף על אשתו לא הועילו. היא אמרה לו: "אתה גם נואף וגם שקרן. אני לא מאמינה לך ולא חשוב מה תעשה. אני נפרדת ממך".

א' אץ לבית חולים לתקן את הטעות. זה היה מאוחר ביום חמישי, 11:00 בלילה, ולא היה מישהו מוסמך לטפל בעניין. אמרו לו להגיע ביום ראשון. אך בגלל אילוצים בתפקידו כראש להק התאפשר לו להגיע רק ביום שלישי בבוקר. מנהל בית החולים אמר לו שהוא לא יכול לתקן מסמכים חתומים אך הוא יכול להגיש בקשה לבדיקת רקמות בתשלום. הפרוצדורה המנהלית ארכה חודשים. משום מה ביקשו ממנו לתת דגימות שלוש פעמים. בינתיים אשתו קיבלה מבית החולים העתקים מכל המסמכים שעליהם הוא חתם, ותיק הגירושין התקדם יפה. עוד חודש עבר עד שהגיע א' אל הרופא שימסור לו את תוצאות הבדיקה. וכך אמר לו הרופא: "יש לי בשורה טובה ובשורה רעה בשבילך." ליבו פעם בחוזקה. הוא חשש שהרופא יגיד לו: "בשורה טובה – אתה אבי התינוקת; בשורה רעה – תצטרך לשלם מזונות." אבל התשובה הייתה שונה לחלוטין. הרופא אמר: "בשורה טובה – אתה לא אבי התינוקת; בשורה רעה – אתה בכלל לא יכול להביא ילדים לעולם. יש לך פגם גנטי שגורם לעקרות. בגלל זה בדקנו אותך שלוש פעמים".

ואז נפל לו האסימון – אשתו ממילא רצתה להתגרש ממנו ולהתאחד עם המאהב שלה, שהוא מן הסתם האב הביולוגי של הילדים שהוא גידל באהבה. הוא הגיע הביתה שבור, וכשהראה לאשתו את התוצאות היא אמרה: "אתה רואה? אנחנו חייבים להתגרש."

הסכם הגירושין פטר את א' מתשלום מזונות לאשתו וילדיו, וממילא היא לא התכוונה להישאר גרושה זמן רב. היא פתחה חשבון בנק חדש ונשארה לגור בבית. ההסכם היה הוגן. החשבון השוטף חולק שווה בשווה וחשבון ההשקעות הועבר לא' כדי שיוכל לקנות דירה חדשה על תכולתה. בתחילה עבר א' להתגורר בבסיס, אך הוא נוכח שפרטיותו נפגעה, לכן עבר לגור בשכירות בבית קטן בפאתי העיר. הוא נאלץ לקנות ריהוט חדש ואת כל האביזרים, כגון טלוויזיה, מערכת שמע, מכונת כביסה, תנור בישול ואפייה ועוד. הפעם הוא גר במיקום נוח ולא היה צריך לעבור את כל העיר, עם הרמזורים והפקקים, בדרך לבסיס.

אבל הוא לא ידע שהבתים הבודדים בקצה העיר סובלים ממכת פריצות, והוא לא דאג למיגון ואפילו לא לביטוח. יום אחד חזר מוקדם מהבסיס וחזה בקבוצת רעולי פנים שמעמיסים את כל תכולת הבית שלו על משאית ענק. הוא היה מבסוט שתפס אותם בזמן, אך כאשר חייג 100 למשטרה, המוקדנית אמרה לו שכרגע אין ניידת פנויה. עדיין היה זמן והוא חייג שוב, אבל המוקדנית אמרה לו: "תפסיק לנדנד, אין לנו ניידת, תפנה לסוכן הביטוח שלך." (והרי לא היה לו סוכן). לאחר חמש דקות הוא חייג שוב. המוקדנית זיהתה אותו ובקוצר רוח אמרה לו להפסיק לנדנד, "אין ניידת!" אבל הוא ענה לה: "לא צריך ניידת. שלפתי את האקדח הצבאי שלי ונטרלתי את שלושת רעולי הפנים. זה היה קל כי הם היו מופתעים וזה היה כמו מטווח על ברווזים." "מה עשית?" צעקה המוקדנית, "הרגת אותם?" "אני לא יודע," ענה א'. "הם שוכבים בשקט. אני הולך להחזיר את הציוד לבית." וסגר את הטלפון. תוך שתי דקות הגיעו ארבע ניידות ושני אמבולנסים בהבהוב פנסים ובצפירות מחרישות אוזניים. הגנבים נבהלו והסגירו את עצמם. השוטרים פנו לא' וצעקו: "אמרת שירית בהם". "ואתם אמרתם שאין ניידת!" ענה א' לשוטרים המופתעים.

לאחר מכן שוב נתפס א' נוסע במהירות מופרזת. הפעם עלה במוחו רעיון גאוני. "אתה יודע מדוע אני ממהר?" הוא אמר לשוטר. "מה יש לך להגיד?" ענה השוטר. ואז א' סיפר לו את כל הסיפור עם אשתו, והוסיף שהרג את המאהב שלה, שגופתו בתא המטען ושהוא ממהר לנסוע למזבלה הקרובה ולהטמין שם את הגופה. השוטר, שלא ראה את עצמו מוסמך לטפל בנושאים שאינם קשורים באכיפת חוקי התנועה, לא היסס ופתח את מכשיר הקשר: "עצרתי רכב של רוצח עם גופה בתא המטען. נא לשלוח לי סיוע." תוך דקות הגיעו שלוש ניידות מהבהבות עם סירנות פועלות. השוטרים כיתרו את א' ופקדו עליו לפתוח את תא המטען. הוא עשה זאת, אבל כמובן לא הייתה שם שום גופה. "אתה אמרת שיש גופה בתא המטען," סינן הקצין הבכיר ביותר של התגבורת לשוטר התנועה. "עוד מעט הוא גם יטען שעברתי על המהירות המותרת," אמר א', וכמובן שוחרר ללא דו"ח.

והנמשל הוא: אם באום אל-חיראן לא היה מחבל, אז גם בבלפור לא הייתה שחיתות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

10 תגובות

  1. ושימו לב שרוב מנהיגי העולם כיום נוקטים בדרך הזאת. ומה מסכנים האנשים…..

    1. אדרבא, זה יכול להיות לגמרי ההיפף, לעיתים בהומור אתה משיג תוצאות טובות יותר כמו הסיפור הזה

    1. בהחלט דבר והיפוכו אלא אם כותב הסיפור התכוון שבאמת בבלפור לא הייתה השחיתות, כי הרי ברור שבאום אל-חיראן לא היה מחבל.

    2. אסביר את עצמי. הלא ברור ש א' עבר את המהירות ממותרת. אבל הוא יצא מזה כי הפך את השוטר לשקרן. כך בדיוק נוהג המנהיג המהולל שלנו במקרה של אום אל-חירן הוא הפך את הפרקליטות לשקרנית. היא קבעה שהארוע באום אל0חירן היה פיגוע אך זה לא נכון לכן היא שקרנית סדרתיית לכן כתב האישום נגדו הוא שקר רגיל של הפרקליטות. (הם תמיד משקרים).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

שאול אייזנברג

רומן שהצליח

ההצלחה של רובי קין בעונה הראשונה במכבי תל אביב

תמונה של שי

יום הדין

ישראל זקוקה לחזון מדיני אמיץ ולאסטרטגיה לאומית

תמונה של אבי

המתרץ

טיפולוגיה של שחקני ברידג' (5)

דילוג לתוכן