סידרו לנו חופשה באבו-דאבי

מחשבות (ציניות) בעקבות ההסכם עם איחוד האמירויות
צילום של אבי
אבי גולדברג

14 באוגוסט הוא יום היסטורי, היום שבו פרץ השלום! אף שכל כך הרבה פעמים כבר הכריזו על "תאריך היסטורי", עדיין יום זה הוא יחיד ומיוחד. שלום עם איחוד האמירויות, מי היה מאמין שישראל תזכה להישג מרשים כזה! לחתום הסכם שלום עם אויבים יכולה כל אומה, אבל לחתום הסכם שלום עם ידידים – זו כבר גאונות מדינית. הסכנה לקיומו של עמישראל חלפה, טוב לא בדיוק, עדיין ימשיכו להפריח לכיוונם של תושבי הדרום בלוני תבערה-נשק מתוחכם שאפילו צה"ל אינו יכול לו, וחיזבאללה ממשיך להפוך את לבנון למחסן נשק אחד ענק, והמיליציות האירניות יושבות בסוריה, ובכל זאת יש לשמוח.

אני שמח במיוחד, כי בתאריך זה, 14 באוגוסט, התגייסתי לפני שנים לצה"ל, ומעתה זה יהיה יום היסטורי שבו יחגגו כולם, וחברי הכנסת יעמדו דום, ודגלים יונפו, וכבר לא אזדקק לזיכרוני העלוב על מנת לזכור את יום הגיוס שלי. לא שאני רוצה לזכור אותו, את יום הגיוס, כי הצטרפתי לצבא שהונחה על ידי ממשלה סמולנית לכבוש את סיני, הגדה ורמת הגולן, ולפלוש למצרים ולהתקרב לדמשק לאחר שהאויבים רצו לתת מכת נגד ביום כיפור. אבל כל זה נמחק. היום יש ממשלות ימין חזקות, רודפות שלום, שהחזירו את סיני, שאינן מיישבות את בקעת הירדן, שפינו את גוש קטיף, שוויתרו לערבים בחברון עיר האבות, שאינן מתירות ליהודים לעלות להר הבית, הו ימים מאושרים של ימין!

איילת שקד מהימין התל-אביבי-פינת-רעננה מחמיצה פנים, בשבילה זה לא ביג דיל, "כל החברים שלה מההיי טק כבר היו שם בדובאי". אני לא מבין מה לא טוב לה? שגם "עמך" יבקר שם? היא כועסת על שלא החילו ריבונות באיו"ש? מה היא רוצה, לרשום את כל הבתים והמגרשים של הערבים בטאבו של ישראל כדי שמחיריהם יגיעו למחירי הדירות ברעננה? היא לא מבינה שביבי הוא גאון, ממשיך דרכו של בגין. בגין ניהל מו"מ לשלום כל כך מבריק עם המצרים והתעקש להחזיר בכבוד של פולני, כל שעל, גם את שארם א-שיח', גם את הנפט באבו רודס ללא הסכם חכירה לכמה עשרות שנים. ואחרי שהכול הסתיים עמד על קוצו של יוד, הזכיר למצרים ששכחו לקחת את טאבה, איש יקר זכרו לברכה.

הו זמנים טובים! יש לנו שגרירות אמריקאית בירושלים, ולפלסטינים נותר רק הר הבית. יש לנו אבטלה, וכל כך הרבה משפחות מאושרות יכולות ללכת לים בקיץ בכל ימות השבוע, כי ממילא לא ירגישו שזה על חשבון העבודה.

אבל גם זה ייגמר, לא לדאוג, ירום הודו הנחה את עובדי הכור למיקרוביולוגיה בנס ציונה לייצר קונטרה שהורגת נגיפים, ושם עובדים אנשים צייתנים, אז תמתינו ותראו איך ירום הודו מכופף יד לקורונה ומאפשר לנו לצאת לחופשה באבו דאבי.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

11 תגובות

 1. רק כעת הבנת לאיזה צד אבי גולדברג משתייך?
  זה קשור עם ליקויי קשב והבנה?
  מה – לא ברור שגולדברג תמיד לטובת היהודים?
  ובעניין חופשה באבו-דאבי – רק לא שם. יותר טוב באלפים או במדיירה. מכל מקום יש לוודא לפני יציאה לחופשה באבו-דאבי שעוד לא נגמר להם הנפט כי אז יגמר להם הכסף להפעלת המעליות והנופשים יצטרכו לעלות ולרדת ברגל בבורג' חליפה.

 2. יצחק שלוםיפה כתבת. האמת שאין לי צד ,בגילי מצחיק להיאחז באידאה דהויה שמאלית או ימנית. אני בעד יושר ,הגינות ,מנהיגות אמיצה,ולא אכפת לי מצד מי.אין מקום לקרקס הפוליטי. יש הישגים בזירה הבינלאומית השאלה אם אנו קונים את הידידים במחיר בטחונינו או לא , אינה בידי.

  1. אנו קונים ידידים בגלל ביטחוננו. בשום אופן לא במחיר ביטחוננו. אני מבין מאין נובעת שאלתך. כנראה מהקשקוש העיתונאי של נחום ברנע ש"גילה" עיסקת F35 עם "המפרציות". אם העסקה תצא לפועל הם יקבלו כמה מטוסים בעוד שנים לא מעטות. ממילא האמריקאים יתחזקו את המטוסים. זה יהווה עוד גורם מאיים על איראן. כך שזה בעקיפין מחזק את ישראל.

 3. עושה לי טוב
  מאפשרת המוסדות לכאורה מול הכוחות הקובעים בפועל

 4. כמו שאני מכיר מעט את אבי, ולא אכפת לי מדוע הוא לא מגיע לגשרים או לבלפור, אני יודע שהוא יהיה מראשוני המבקרים באבו דאבי, בטוח שיעשה סלפי בקומה הכי גבוהה שיצליח להגיע ואפילו יכתוב סיפור על ההיא המסתורית שפגש במעלית, נכון, שם במעלית, וישבה לידו במטוס אחר כך.

 5. אדע שהבעיות שלנו נפתרה
  זה לא כל כך מסובך
  צריך רק מנהיגים סבירים משני הצדדים

  1. אתה תצא לחופשה בטהרן?
   כשאתה מפחד להזדהות בשמך המלא?
   עזוב אצלנו, ביבי לא יהיה מנהיג סביר.
   אבל בטהרן – צריך מנהיג סביר בטהרן?
   במקום חופשה בטהרן כבר יותר טוב לצאת לחופשה באתר דודאים.

 6. יהיו מוכנים לסבול את ההתנהגות הבוטה של התיירים הישראלים שהם חוליגאנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

הסהר הטורקי

מה עומד מאחורי ההתקרבות של טורקיה למדינות האזור