אנטישמיות גרסת 2020

אנטישמים מאשימים את היהודים בהפצת הקורונה
תמונה של סטיב
סטיב בלחסן

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מתמדת בתקריות אנטישמיות במקומות שונים ברחבי העולם. יהודים מותקפים ברחובות ארה"ב ואירופה כאחד, נשמעות התבטאויות אנטישמיות של עיתונאים, של מובילי דעה שונים ומנהיגי מדינות, וכמו כן אנו עדים להתחזקותן של מפלגות קיצוניות וכניסתן למוסדות השלטון.

האנטישמיות היא אינה פיזית בלבד אלא נמצאת גם במרחב הווירטואלי. ברשתות החברתיות הולכים ומתרבים פורומים ייעודיים אשר מנחה אותם קו אחד והוא שנאת יהודים.

האנטישמיות "הקלאסית" התעצמה ערב מלחמת העולם השנייה, וללא ספק תרמה לעליית הנאציזם במרס 1933 ולהתחזקותו. לאחר שהתפרסמו זוועת מלחמת העולם השנייה, הפכה האנטישמיות לנחלתם של שכבות סוציו-אקונומיות נמוכות ואנשים בורים, אשר אי-הצלחתם בחיים או במישור הכלכלי-חברתי תורגמה לשנאת יהודים.

בצל התפשטות מגפת הקורונה בעולם, הוצגו בפורומים מסוימים ברשתות החברתיות טיעונים שמייחסים את התפרצות הנגיף למקור יהודי, ישראלי. ההיסטוריה מלמדת שייחוס הפצת פנדמיה על ידי יהודים איננה דבר חדש. עוד בתקופת "המגפה השחורה" (1351-1347) אשר קטלה לפי ההערכות בין 75 מיליון ל-200 מיליון בני אדם בעולם (60% מאוכלוסיית אירופה ו-30% מאוכלוסיית אסיה), הופצו שמועות שמקור הבעיה הוא היהודים. לא הועילה העובדה כי בחקירה אפידמיולוגית נמצא שההתפרצות החלה, ככל הנראה, במרכז אסיה בערבות מונגוליה ומשם התפשטה דרומה לסין.

לעניות דעתי ככל שנתקדם במגפה הנוכחית, אשר לצערי טרם הגיעה לשיאה, נשוב ונשמע את הכרוניקה הידועה מראש כי היהודים הם אלו שאחראים להתפרצותה. כמו כן, אם מדינת ישראל תביא לעולם בשורה משמחת על מציאת חיסון לקורונה, מייד תישמע הטענה כי היהודים אשר גרמו להפצתה הם גם אלו שמצאו את התשובה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

8 תגובות

 1. מאמר נכון, משקף את המציאות היהודית בעולם.
  כמו תמיד היהודים אחראים, ובפרט שפה בארץ לא נפטרו כמות כמו בעולם אז זה היהודים אשמים.

  1. שנאת השונה והאחר הנה תופעה מוכרת לאורך כל ההיסטוריה הכתובה. סבלו ממנה מאד היהודים כיוון שהיו מיעוט גדול שלא הייתה לו מדינה ועל כן לא היה יכול לפתח כוח מגן גשמי (כיום, לדוגמה, סובלים מחסרון זה הכורדים והאויגורים).
   מאז 72 שנים יש ליהודים מדינה. התפתח בה כוח מגן מרשים ביותר. על מדינת היהודים להשתמש בכוחה, כמובן בדרך מושכלת, להכות באנטישמיות היכן שהיא מרימה ראש. קודם כל כאן במזרח התיכון ואח"כ גם במקומות אחרים.
   רמז: להזמין קבוצות של צעירים יהודים מארצות ניכר לאימונים בארץ בשיטות של הגנה עצמית והתארגנות לצורך זה וכיו"ב.

 2. בארצות הברית באמצעות ברך על הצוואר.

 3. גם כאן לטמון את הראש בחול ולא לראות סימני אנטישמיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של מנשה

זו שעתנו הגדולה

על חשיבות החוסן הלאומי והחברתי של הפרט והחברה כולה

תמונה על גדעון

האם יחזרו?

האם אכן עושים את המירב לשחרור החטופים?

דילוג לתוכן