האם ישחק לי המזל גם הפעם?

נעול בדיור מוגן בשל הקורונה
שלמה גזית
אלוף בדימוס שלמה גזית

לפני שנים החלטנו רעייתי ואני לעבור לדיור מוגן, קיווינו שכאן, במקום קומפקטי אחד, נוכל לנהל שגרת חיים מלאי עניין ופעילות כמעט כפי שנהגנו לעשות בעבר, אולם אז התפרצה הקורונה לחיינו.

הנהלת המקום, במטרה לשמור על בריאות הדיירים, סגרה את השערים. אין יוצא ואין בא. עד כה מסתמן שהייתה זו החלטה נכונה, שכן גם לקורונה אין דריסת רגל במעוננו. לכאורה עלינו להודות על כך. ובכל זאת, בערוב ימינו נגזר עלינו להיות כלואים ומנותקים, אפשר לבוא ולבקר אותנו, כמעט כפי שמבקרים אסיר כלוא בבית הסוהר. ואיש אינו יודע כמה זמן יימשך הסגר הזה, ומתי נוכל לשוב לשגרת חיינו.

ממרום גילי אני יכול לומר שהמזל היה לצידי פעמים רבות בחיי. בתקופת המנדט הבריטי כמעט נעצרתי שלוש פעמים בידי שלטונות המנדט, ואם זה היה קורה, בוודאי הייתי נדון לכמה שנות מאסר, כך קרה לאחדים מחבריי ששירתו עימי.

זכור לי במיוחד אירוע שהתרחש בשנת 1946, כשפיקדתי על סיור מצומצם לקראת תכנון פיצוץ גשר אלנבי. שוטרים בריטים עצרו אותנו והחלו לחקור מה חיפשנו באותה שעת לילה בקרבת הגשר ויריחו. סיפור הכיסוי שלנו היה שרצינו לצפות בזריחת השמש מרכס הקרנטל, אולם השוטר הבריטי שתחקר אותנו לא השתכנע. ניסיתי להסביר לו כי מקור השם "קרנטל" הוא בארבעים הימים שעשה שם אבי הנצרות, אך ללא הועיל.

השוטר לקח את המימייה שהייתה בידי, שבתוכה היה אקדח מוסלק. ראיתי שמשקל המימייה אינו מוצא חן בעיניו, אולם למזלי, השוטר הניח אותה ולא הוסיף לבדוק. בסופו של דבר שוחררנו וחזרנו לבית הערבה. חוליה אחרת, סמוך לאחר מכן, נעצרה בנסיבות דומות, אלא שאצלם נחשף האקדח המוסלק במימייה, החמישה הועמדו למשפט ונדונו לכמה שנות מאסר. איך אומרים – צריך מזל בחיים!

וזה מחזירני להיום – אני, ורבים שכמותי, כלואים בדיור מוגן מחשש ממגפת הקורונה. איש אינו יודע עד מתי? ומה צריך לקרות כדי שיוסר החשש מן המגפה ונוכל להשתחרר מן התנאים הכופים עלינו את הסגר? ככל הנראה נאלץ לחכות עד שיימצא חיסון יעיל שינטרל את סכנת ההידבקות. אין לי ספק שאין זו אלא שאלה של זמן, חוקרים ברחבי תבל עוסקים בכך. אלא שבגילנו "הצעיר" אין לנו כבר זמן רב לחכות.

ואני תוהה, כלום ישחק לי שוב המזל? – לאלוהים פתרונים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של קימל

הדרום הפרוע

הבעיות והסכנות בעקבות היעדר משילות בנגב

קידום אתרים אורגני וממומן

אתר אינטרנט לעסק זה כבר מזמן לא מהלך שחשוב לעשות כי מצפים מכם. כיום, כאשר לכל המתחרים שלכם יש אתר אינטרנט, העובדה שגם לכם יש