מערכות השלטון לא מתפקדות כהלכה

על נשיא המדינה להוביל את המאבק בקורונה
שלמה גזית - תמונה
אלוף בדימוס שלמה גזית

מגפת הקורונה ממשיכה ומתפשטת בעולם כולו, וגם על ישראל היא כמובן לא פסחה. הקורונה היא מחלה מדבקת והיקף הנפגעים ממנה, כל עוד לא נמצא חיסון אפקטיבי, הוא בעצם בלתי מוגבל. נגיף הקורונה לא מבדיל בין אדם לאדם, בין צעיר למבוגר, בין דת לדת ועלול לפגוע בכולנו.

במערכה הזו אנו ניצבים עם הנהגה לאומית אובדת עצות, כזו שמתלבטת האם להמשיך ולחיות בסימן "עסקים כרגיל", למעט הגבלות אחדות, לדוגמה השבתת מערכת החינוך, או ליזום צעדים חריפים כמו ריסון הפעילות המשקית, צמצום התחבורה הציבורית או הטלת סגר עד יעבור זעם, כדי להתמודד עם המגפה ולמנוע הידבקות של עוד ועוד אזרחים.

לנוכח העלייה במספר הנדבקים בארץ ובעולם כולו, איננו יכולים לדעת כמה זמן יימשך מצב מיוחד זה – שבועות, חודשים ואולי אף שנים? ישראל נדרשת לטפל  בקורונה כבעיה טקטית ובה בעת כבעיה אסטרטגית. מחד גיסא נדרשת החברה לנקוט צעדים אשר יצמצמו ככל האפשר את שיעור הנדבקים והמפיצים את המחלה, ומאידך גיסא עלינו להמשיך ולנהל את חיי החברה, את מערכת החינוך, את המערכת הצבאית ואת כל הפעילות השוטפת של המשק.

לצערנו, מגפת הקורונה תפסה את ישראל במועד מאוד לא נוח. באין ממשלה ובהיעדר הידברות בין הקבוצות הפוליטיות השונות, מערכות השלטון אינן מתפקדות כנדרש. במציאות זו מדינית ישראל לא יכול לתפקד ללא ראש ממשלה בעל סמכות פורמאלית ומעשית. זו העת לקבוע כי ישראל נקלעה למצב מלחמה, ועל כן המטרה המשותפת של כלל החברה הישראלית היא ההתמודדות עם הקורונה.

משפטו של ראש הממשלה אומנם נדחה, אך עליו לעסוק עכשיו גם במשבר הפוליטי שאליו נקלענו, ולכן לדעתי הוא איננו יכול לעמוד בראש חזית המאבק בקורונה. זו אולי שעתו של נשיא המדינה, ליטול את הפיקוד ולרכז המאבק הרפואי והחברתי, בטרם נשלם כולנו, כחברה, מחיר יקר לאין ערוך.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

  1. מדוע נעצרת בנשיא והזמנת תגובות של "טולקבקים" מצויים ברשתות "החברתיות"?
    נניח שהיו פועלים כעצתך, ונניח שהאחראי העליון הזה היה טועה במשהו, מה זה היה גורם לתדמית הממלכתית של הנשיא? אפשר היה לבקר אותו? פעילות המבוססת גם על ידע מדעי, חייבת להתבצע במסגרת בעלת אמצעי ביצוע והפתוחה לביקורת. לנשיא של מדינה דמוקרטית אין את העול הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של קימל

הדרום הפרוע

הבעיות והסכנות בעקבות היעדר משילות בנגב

קידום אתרים אורגני וממומן

אתר אינטרנט לעסק זה כבר מזמן לא מהלך שחשוב לעשות כי מצפים מכם. כיום, כאשר לכל המתחרים שלכם יש אתר אינטרנט, העובדה שגם לכם יש