מה נשתנה?

אחד באפריל בעידן הקורונה
תמונה של שאול
שאול אייזנברג צילום: נחום עסיס he.wikipedia.org

כשהיינו ילדים ידענו שבאחד באפריל מותר לשקר, וכמה שיותר. בשלהי חודש מרץ כבר היינו ״מבשלים״ שקרים שיהפכו למתיחות באחד באפריל. זה הפך ליום משעשע. במהלך השנים הפכנו למקצוענים, ובחיינו הבוגרים שתלנו ידיעות בומבסטיות בכלי התקשורת. הקורא, המאזינה או הצופה היו פוגשים בשחר של יום חדש את המתיחה השנתית, והיו כאלה למכביר, מוצלחות יותר ומוצלחות פחות.

לפני ימים אחדים הגיע יום האחד באפריל 2020, ולאף אדם על פני הגלובוס לא היה מצב רוח למתיחות. למי יש ראש לזה על רקע מגפת הקורונה, שמכה בכולם ללא הבדל לאום, צבע עור או דת. ובכל זאת היום, במבט לאחור, אני נוכח לדעת עד כמה העם שלנו איבד את האמון שלו במנהיגיו, שכן פעמים אין-ספור התקשרו אליי מקורבים ואזרחים תמימים ושאלו אם מה שהם שומעים ברדיו או רואים בטלוויזיה אמיתי, או מתיחת האחד באפריל.

עד כמה מצער היה להיווכח שהציבור אינו מאמין למנהיגיו, גם אם ברור לכול שהאחד באפריל מודל 2020 הוא לא יום ראוי למתיחות בלשון המעטה. הנה כי כן אני חש מועקה על המצב בעולם שבו אנו חיים, עולם תחת מגפה, וכמה עצוב שבארצנו הקטנטונת אנחנו אפילו לא יכולים להאמין למנהיגינו בשעות הקשות ביותר. מציאות האחד באפריל רק המחישה לנו זאת הלכה למעשה.

ולסיום, לאורך השנים אני עצמי שתלתי מתיחות בומבסטיות בכלי התקשורת, כולן מעולם הספורט. אך במציאות של הימים האלה עולם הספורט, שהוא חלק מהותי מחיי בשגרה, פשוט לא מעניין אותי! רק בריאות וחג פסח שמח.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

7 תגובות

  1. שאול שלום, דברים הנוגעים באמיתותם בכולנו. האחד באפריל היה היום בו היתלנו בהורים, במורים בחברינו. בתקשורת הכניסו הודעות אבסורדיות שאנשים רבים ראו כתורה מסיני.
    טוב שהעלית את המושא. זה לא בראש שלנו לעסוק בשקרים או בדיחות, המיועדים לעצבן או להפתיע מאן דהו.
    בימים אלה של אפידמיה עוסקים בשמירה על החיים ולכן מוכנים לספוג גם מגבלות קשות שמשפיעות על חיינו.
    המון בריאות טובה לכל תושבי המדינה והעולם כולו.״

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גדעון

פרס ישראל לאן?

בעקבות המחלוקת בעניין הענקת פרס ישראל

צילום של אבי רוזנטל

לא הקלף מלוכלך

על הסרט "קלף מלוכלך" ועל רמאויות בברידג'