למען הביטחון העצמי של יהודים בעולם

הוראת קרב מגע לנוער יהודי
תמונת דוד
דוד בן אשר

ב-1982 שימשתי כשליח הסוכנות בניו ג'רזי, ארצות הברית. ללא קשר לתפקידי כשליח יזמתי פרויקט מיוחד, רחב בהיקפו – הוראת קרב מגע לנוער יהודי. גם אז היו בעיות של התנכלות ליהודים, ומה שהניע אותי אישית היה צלב קרס על מפתן ביתי בעיירה קליפסייד פארק.

הפרויקט כלל לימוד תרגילי קרב מגע לנוער במסגרות בתי ספר תיכונים, במחנות קיץ, במרכזים הקהילתיים – JCC, במסגרות בתי כנסת ותנועות נוער. הבאנו מדריכי קרב מגע מקצועיים מישראל וכן שלחנו כ-20 חניכים מארצות הברית לישראל לקורס מדריכים מיוחד, ואלו חזרו לארצותיהם מיומנים להדרכה.

נפגשתי עם מנהלי בתי ספר ומנהלי המרכזים האחרים וקבעתי תכנית אימונים שבועית או תכנית חד-פעמית מרוכזת, לפי העניין. המדריכים עבדו באינטנסיביות במקומות רבים. התכנית הופעלה בניו יורק, פילדלפיה, לוס אנג'לס, קליבלנד, ניו ג'רזי, מיאמי, סן פרנציסקו. עסקתי אז גם בהפצת השיטה באמצעי התקשורת, והדגשתי את מקור השיטה והשם. מאז היא מוכרת כ-KRAV MAGA בכל העולם, ובארצות הברית פועלים מועדוני קרב מגע בהדרכת מומחים מקומיים.

הפרויקט, שעלה כ-300,000 דולר, מומן כולו על ידי המיליארדר דן אברהם, שראה חשיבות גדולה בקיומו. התכנית התבצעה בהכוונתו המקצועית של אימי ליכטנפלד, מייסד הקרב מגע, אשר ערך איתי סיור מקדים בכל המדינות המיועדות (גם בווסט פוינט, לשם סיקור מיטבי). בתקופת הפרויקט יצא גם ספר שלי ששמו Fighting Fit, ספר הדרכה לקרב מגע. בסך הכול אומנו בשנת הפרויקט כ-4,000 בני נוער יהודים.

אני חושב שהנושא הזה רלוונטי גם היום, אולי יותר מבעבר. לימוד הגנה עצמית אין בו לבדו כדי לפתור את בעיית האנטישמיות, אבל יש בו תרומה מסוימת לביטחון העצמי של יהודים באשר הם, והוא גם עשוי ליצור גורם הרתעה כלפי מתכנני פיגועים או התנכלות אקראית ברחוב.

*

דוד בן-אשר (בעבר רמ"ח כושר קרבי בצה"ל. מדריך מוסמך לקרב מגע)

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

5 תגובות

  1. ממשלת ישראל הרי היא מדינת העם היהודי ולא חסר לה כסף לכל מיני שטויות והסכמים
    והארגונים היהודיים לא חסר להם כסף וזה הרי תפקידם
    והממשלות בארצות שם גרים היהודים

  2. אז מי שחי במדינה שבה הוא מרגיש בטוח שיעבור למדינה אחרת

  3. וגם יעזור לבנים ובנות להתגונן בפני קרימינלים למיניהם ולא דוקא ממניעים אנטישמיים.

  4. בכמה סדרות פעולה וגאה ליבי. טוב לדעת כיצד זה עבר לשפה האנגלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אבי

המתרץ

טיפולוגיה של שחקני ברידג' (5)

דילוג לתוכן