החיה שבאדם 2019

אין מנוחה מהמחשבות על הילדה שנאנסה
תמונה של עמוס
עמוס אריכא

כבר שעות שנגרעה ממני מנוחה עד שאיני מוצא מקום להצטנף בו, כמי שמבקש להימלט מהעולם הזה. מול מראות הילדה שנאנסה בידי פריצי-חיות שאחזו בידיה וברגליה כדי לאפשר לאחד מהם לבצע זממו ברצח הנפש באמצעות חילול הגוף הרך של אותה ילדה, שנגררה למסלול אימה נוראה שספק אם לאחריה תתאושש אי-פעם, אני חש כקורס אל תוך עצמי, כאילו המילים מתרסקות בתוכי. המחשבות מתרוצצות כלשונות אש בראשי והן מטלטלות את עצם קיומי.

אינני זר לגילויי החיה שבאדם. אין זו אמירה רדודה, כי האדם בגילויי אכזריותו הוא החיה הטורפת המסוכנת מכל היצורים. אך לפעמים מקרה בודד אחד מזעזע את המתוודע אליו, ונדמה שמגפה קטלנית פרצה בתוכנו לכלותנו. ואינני מתכוון להיכנס לדיון אם מדובר ברקע מיני פלילי נורא, או שמא במעשה שרקעו לאומני והוא נובע מהשבר המחריד הקיים בין שני עמים שמיים, ומחלץ פה ושם מאנשים מטורפי-שנאה משני הצדדים מעשים שאפילו עונש מוות לאשמים בהם – אינו נחשב.

אני מתוודה כי לעתים קשה לי לחסום בעד חולשתי לפרוץ בצעקה במחאה לעבר השמיים, אם יש בהם אל שבאמת איננו מעשה-אדם. רגישותי מחודדת מול הילדה שעברה מסלול גיהנומי עד לנקודה של צריבת מכת-אש במוחי. אני מאמין שאינני יחיד החש כי הזוועה הזאת פגעה בו אישית והיא נחקקת בתוכנו לתמיד.

אני רוצה לחבק את הילדה כמו מדובר בנכדתי, שאני אוהב אותה בסערת-לב. אני בטוח שיעטפו אותה בני משפחתה באהבה ענקית וכל מי שנמצא כעת איתה יעניק לה סעד ואהבה לאין קץ, פרי אותו רגש המפעם גם הוא ביצורי אנוש, אותם אלה שמהם מתפרצת גם החיה הרדומה והנוראה. אכן האדם מקיים בצד רגשות נעלים המפרים אותו ואת רוחו גם יצרים בהמיים – ממש כאלה הקיימים בבוראו הנעלם שאינני מאמין בו.

אני מפיל תחינתי על סף כלי התקשורת שלא יחשפו את זהותה אף לא ברמז. זאת תהיה תרומה משמעותית בניסיון להעלות לה ארוכה, גלד כזה שבמרוצת הזמן יתאחה עם עור גופה ואולי יסייע לה הזמן החולף לרכך גם את הזיכרון הנורא. הילדה הזאת היא של כולנו – ואנחנו שותפים באחריות לה ולעתידה.

 

הערה: החקירה נמצאת רק בשלבים ראשונים וכבר היא מסתמנת כחקירה מורכבת ביותר.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

14 תגובות

 1. יחד עם כל זה חייבים לגנות את כל מי שהופכים את הפרשה לגזענית. אונס הוא אונס הוא אונס, וכל היתר שולי.

  1. רגישות??? מה לגבי חורים בחקיר? האם יפוטרו חוקרים שהתרשלו? רופאה שקבעה "עובדות"? מה יהיה אם כתב אישום יבוטל?

  1. בין העובדה שאונס קטינה הוא מזויע לבין התנהגות המשטרה בחקירה

  2. אבל יש גם רוצחי ילדים ולא רק אנסים
   ראוי שהשלטונות והגופים הממשלתיים יקדישו תקציב יותר גדול לנושא

  1. חס וחלילה
   אבל כמה מראשי המזדעזעים (ובצדק רב כי מגובר במעשה מחריד)
   משום מה לא הזדעזעו מרצח תינוק
   וחלקם אפילו לא מרצח ראש ממשלה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דו כיווני

לא לפחד מהפחד

היכרות עם מנגנון הדיסוננס הקוגניטיבי תוביל לצמיחה

דילוג לתוכן