לא עוד שר ביטחון וראש ממשלה שנעדרים מהארץ בו-זמנית

בנימין נתניהו והבחירות הקרבות
שלט בחירות של נתניהו
צילום: zeevveez Flickr en.wikipedia.org

זה מכבר צריכים היו לקום אישי ציבור ולומר את האמת הידועה להם על בנימין נתניהו. אין בכוונתי לכנות אותו בוגד, הוא פשוט איש מתעתע שלדעתי איננו ראוי מכל בחינה לכהן כראש ממשלתנו. פרשיות רבות תעדנה על כך, כולל האחרונות שבהן – "קללת הצוללות" ובית הספר החדש שעשה לנו חמאס העזתי.

מכאן נשאלת השאלה: מה ניתן לומר עלינו? עם חולה ללא צל של ספק, שהרי עם בריא לא היה סובל את התופעה הבלתי אפשרית הזאת. עד כאן. נותרו מעט ימים עד מועד הבחירות שנתניהו עצמו קבע ביהירותו. בתשעה באפריל ניתנת לכולנו הזדמנות לבוא עמו חשבון. כשאני אומר לכולנו אני מתכוון לכל אוהבי-ארץ מכל כיווני הרוחות. המסקנה הנוקבת היא שעלינו להיפטר מבית נתניהו. זה או הוא או אנחנו.

חייבים להחליף את המנהיג. מדובר בספינה שעל ההגה שלה השתלט פיראט המשבש את מהלך ההיסטוריה, בעוד שחלק ניכר מהעם החי כאן רואה באיש תהפוכות זה בכלל משיח, והוא הרי איננו כזה. הוא היה ונותר יהיר ובעל קווי אופי של נרקיסיסט שאיננו מסוגל להתנתק אף לא לרגע מתדמיתו הנשקפת לעיניו בלבד. זהו ניצחונו של האגו, והוא יביא לפילוג בין בני ישראל עד שיקומו איש על אחיו. איש שדבק בכיסאו ובעזרת בני משפחתו מעמיק את נכסיו.

שניים היו בעצם הימים האלה בוושינגטון, ופעלו לכאורה למען מדינת ישראל. האחד הוא בנימין נתניהו, שבא לבירת ארצות הברית כדי לחדש את עסקת חייו עם נשיא ארצות הברית המעניק לו אין-ספור מתנות יקרות ערך. כמו כן ביקר באותה עיר גם יריבו הפוליטי הרציני, רב-אלוף במילואים בני גנץ, המוביל של "כחול-לבן". איש זה, גנץ, הוא הנציג הראשון הבא להכריז בבירת ארצות הברית כי חלק נכבד מעם ישראל כבר איננו רואה בנתניהו את מי שמייצגו.

ליבי עם בני גנץ. הוא עצמו אמר כי איננו בן תחרות לנתניהו בשפה האנגלית, אבל שפה בלבד לא די בה. אני מאמין כי לגנץ עומדת אישיותו כובשת הלב – ולדבריו הקשיבו היטב נציגי יהדות ארצות הברית שקצו בעלילות נתניהו.

ביתיים פרץ הסיבוב הנוכחי מול עזה בניצוחו של ראש הממשלה ושר הביטחון, ששהה בוושינגטון וממנה התקשה להינתק ולחזור ארצה, תוך שהוא מוודא כי הרמטכ"ל לא ינשום אוויר אלא רק לאחר שיקבל לכך אישור ממנו.

לא אטעה אם אומר שרמטכ"ל צה"ל הוא איש מבריק שאין טוב ממנו לבצע את שיוחלט בקבינט – לכשיוחלט. אבל מה לעשות שנתניהו סבר אחרת והניף את שרביט המנצח, מוושינגטון או ממטוס חוצה רקיע, להציל כמו תמיד את עם ישראל. כל שאני מבקש מנתניהו שידאג מעתה כי לעולם לא ייווצר מצב שראש ממשלה ושר ביטחון יהיו בחו"ל בעת ובעונה אחת. זה יחסוך לנו מצבים לא סבירים בעליל בגלל התנהלותו של "המפקד העליון" שלנו. ועל הגיגים נוספים על המצב שבו חמאס מקרקס אותנו ועושה לנו בית ספר – על כך במאמר נפרד.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

12 תגובות

 1. שרק לא מתאכזב. יותר ויותר אני שומע על ציבורים שמוכנים ללכת אחרי נתניהו באש ובמים מבלי לבקר אותו. הרי הכל לדעתם בגלל "פשעי" השמאל ומפא"י. למרות שהפ מנהלים את המדינה בעצם כבר כמה עשורים.

 2. הכל ישתנה מכל הבחינות. לא הבחירות ישנו את התמונה אלא המשפט.

  1. נניח מר השואל שאתה צודק. אפילו נניח שאני נמנה עם קומץ אנשים – ויתרה מזו שאני בודד בעמדתי, אתה סבור שהייתי משנה אורח חיים מנגד ננס כנתניהו? צא ולמד מספרן של בן-כספית עד כמה הביטוי "ננס" מבטא את אישיותו חסרת השדה של נתניהו.

   1. מה זה:
    1. משנה אורח חיים מנגד ננס כנתניהו?
    2. אישיות חסרת שדה של נתניהו?

 3. נדמה לי שהם מתחילים לסמן שינוי אצל מצביעי ימין מרכז לא מעטים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גדעון

הזהו ניצחון?

מתי שחרור חטופים על ידי תשלום כופר נחשב "ניצחון?"

דילוג לתוכן