היו זמנים

געגועים למנהיגים הצנועים של פעם
תמונה של בגין
מנחם בגין ז"ל צילום: MSGT DENHAM he.wikipedia.org

אינני מתגורר בארץ כבר שנים רבות ואינני מעורב כלל ועיקר בפוליטיקה המקומית.

בעת האחרונה אני נוהג לרכוש מכתבים בעלי ערך היסטורי, כאלה שנכתבו על ידי אישים שיש להם מקום של כבוד בהיסטוריה הישראלית או היהודית. בין היתר רכשתי מכתבים שכתבו האדונים הנכבדים בנימין זאב הרצל, אלברט איינשטיין ודוד בן-גוריון. מסמכים מרתקים אלה מלמדים לעיתים על אופיים של הכותבים כמו גם על אופי פעילותם.

במסגרת התעניינותי במכתבים של מפורסמים שאני עושה מאמץ לרכוש, נתקלתי במכתבו של מר מנחם בגין ז"ל (העתקו מצורף כאן למטה), שתוכנו ריגש אותי ושבה את ליבי מייד. החלטתי ללא היסוס לרכוש אותו ולשתף גם אתכם, קוראים יקרים, ביפי הדברים.

אני סבור שכל תוספת או פרשנות בקשר למכתב יעשו עוול למר בגין, שכן הדברים הפשוטים והנפלאים שכתב מדברים בעד עצמם ואין כל צורך בהבהרות כלשהן.

השאלה היחידה שאני שואל את עצמי היא האם יש עוד אנשים כאלה, כמו מר מנחם בגין, שהפשטות והענווה שלהם מצביעות על עוצמתם וייחודם או שמדובר בזמנים ובאנשים שחלפו מן העולם.

אני בטוח שרבים כמוני מתגעגעים לאנשים כמו מנחם בגין, ונושאים תפילה שיקומו לנו מנהיגים שינסו, ולו מעט, לסגל לעצמם את העקרונות הללו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

13 תגובות

  1. אין לי ספק שגם בנו של מנחם בגין חבר הכנסת בני בגין היה נוהג כמותו.

  2. "גם המובן מאליו צריך שיאמר לפעמים". גם משפט חכם זה לקוח מדבריו רבי החכמה של האיש המופלא הזה, מר מנחם בגין ז"ל. אם יורשה לי לומר, בספרי הרביעי "חטאים קטנים", אחת הדמויות הראשיות הוא איש ספר, מוכר בחנות ספרים נדירים, אשר אהבתו למנחם בגין גורמת לו להקליט את נאומיו של האיש, ולצטט אותם אחר כך באזני בני משפחתו. אכן, איש ענק ומיוחד. טוב שנתת לנו, אריק, הצצה נוספת אל צניעותו של האיש, כי אכן, "גם המובן מאליו, צריך שיאמר לפעמים".

  3. לחמנו ואהבנו (כולם את כולם)
    עתה דבר אין להכיר

    כולם שונאים האחד את השני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

סיבות לדאגה

סקירה כללית על חברת "אפל" (Apple)

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן