התיק החשוב ביותר

תיק 1000 הוא לדעתי תיק השוחד הקלאסי
תמונה של אביחי
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט he.wikipedia.org

חוששני כי נעשינו כולנו שלא ברצוננו לניצבים בקומדיה שהומחזה לפנינו בידי פוליטיקאים. בין תיקי החקירות הקיימים נגד ראש הממשלה נמצא תיק צנוע, תיק לכאורה דחוי כמושלך לפינה כלשהי כאילו היה חסר חשיבות. זהו תיק המכונה במעלות החקירות שעוטפות בחיבוק דוב את ראש ממשלתנו "תיק 1000".

מכל התיקים הקשורים בנתניהו שלא הגיעו לקץ דרכם וזו כבר שנתם השלישית לחרוש שמינו המדממים הלוך ושוב, דווקא תיק זה הוא לדעתי תיק השוחד הברור ביותר והנוקב בצעקתו שמי-מרום של צדק שנרמס מול עינינו. כבר לפני שנים צריך היה תיק זה לעבור להיכל המשפט – וזה לא קרה.

זה לא קרה מפני שמי שחייב היה למצות דין עם החשודים בו לא עשה מלאכתו נאמנה, וזו עוד אמירה רבת חסד כלפי אותו אדם, ד"ר אביחי מנדלבליט.

שנים לא מעטות אני מהלך בארץ הזאת בה נולדתי, בה גדלתי ובה התייששתי. במשך שנותיי אלה הקפדתי על שמירת כללי התנהגות בסיסיים שמחייבים אותי ובלעדיהם קיומי פגום. אם שגיתי הפכו שגיאותיי למעין מפלצות דולקות אחריי ואינן מרפות, עד שניסיתי בכל כוחי ליישר את העקוב.

חוששני כי תכונה זו החשובה להקפדה על הגינותו של אדם טרם הוכח קיומה אצל היועץ המשפטי, וסיבותיי אפרוש כעת והן מתמצות באותו תיק שלכאורה משקלו כמשקל נוצה, או כהגדרתו של עו"ד וינרוט המנוח מדובר בזוטה. אלא שדווקא וינרוט, שנודע גם כתלמיד חכם, התעלם בחוסר הגינותו מאותה הלכה שקבעה כי דין פרוטה כדין מאה. והשאלה הנוקבת כיצד נעצמו עיני תלמיד חכם אחר, היועץ המשפטי, בעיכובים חסרי התכלית של תיקי נתניהו, תוך העלמתו והחלשת קיומו של תיק 1000, שהוא הוא המפץ הגדול המרסק את כל טיעוניו ונימוקיו הלא מקובלים של בנימין נתניהו ומציג את היועץ המשפטי במערומיו.

רק לעתים נדירות מתקיים תיק שוחד כה שקוף, כה ברור, כמו תיק 1000. מכל תיקי נתניהו אין לדעתי תיק שוחד כה חד, שדי להתבונן במופיע בו כדי לחוש כמי שנתקעה בו מאכלת מושחזת. זה התיק שבו יש חשוד במתן שוחד ויש חשוד בקבלת השוחד שאפילו התגאה בקבלתו מעל בימת כנסת ישראל, שם הכריז נתניהו כי "מותר לקבל מתנות מחברים". במקרה הזה מדובר במיליארדר ושמו ארנון מילצ'ן החשוד במתן השוחד ובראש ממשלת ישראל החשוד בקבלתו, אף בדרישתו(!).

ישמור האל את כולנו ממשחדים כאלה, וממשוחדים כאלה על אחת כמה וכמה. כה זועקות העובדות שבתיק 1000 עד שאיש נדיר ממאורות המערכת המשפטית, נשיא בית המשפט העליון לשעבר מאיר שמגר, יצא בזעקה הקוראת לנתניהו להתפטר מיד.

להתפטר. האומנם? הצחקתם את נתניהו ואת מקורביו עד שהדי צחוקם מתגלגלים ומתפוצצים מקצה ארץ אחד לקצה ארץ שני. כפי שייבש נתניהו את הליכוד וחיסל את "נסיכיו" מפני שאיננו מסוגל להתקיים כשלידו נמצא מישהו שברקו אינו נגרע משלו. אכן צריך נתניהו להיות עשוי כדגם יחיד במינו, להבדילו מאתנו הלא-נחשבים ושייכים לפס ייצור המוני. אין כנתניהו בהינף זרועו בלבד לחולל פלאים כמו להכות את כולנו בסנוורים שלא נראה ולא נזדעזע מלראות את מה שמתרחש במחוזותינו.

נתניהו, החשוד בקבלת השוחד בתיק 1000, יעלה בידו בעזרת "מקורביו" להציל לא רק את עצמו אלא גם את תדמיתו של משחדו לכאורה ארנון מילצ'ן, שנחשף בפרשה זו במלוא עלבונו ועליבותו; מה טעם בכל המיליארדים שצבר אם היה עליו לרכוש את ליבו ודלתו של נתניהו כמו מדובר בעלוב שבמשחדי עולם.

מילצ'ן זה, הרחובותי, שעשה בחייו לא רק הון גדול כהר אלא גם הצטיין כמפיק סרטים הוליוודי מהשורה הראשונה ("אשה יפה" ועוד ועוד) זחל על גחונו כדי להוסיף לעצמו בתמורה גם את הילת היותו נמנה עם מקורביו של נתניהו. בושה וחרפה.

על כן די בתיק 1000 לא רק להפיל את נתניהו על פניו – אלא אולי לשולחו גם לארץ גזרה. כך היה מתבצע טיפול מדויק בתיק הזה על ידי המערכת המשפטית. אך מה שווה מערכת זו, שנחשפת מעת לעת במלוא עליבותה ועליבותנו עימה, אם העומד בראש מערכת זו הוא אכן משתהה בשם אביחי מנדלבליט, שעוד ייווכח מרה לדעת כי לעולם לא יגיע לבית המשפט העליון לאחר פרשת "תיקי נתניהו", והמוכח ביותר ביניהם כאמור הוא תיק 1000.

אילו היה מנדלבליט עושה עבודתו נאמנה כי אז כבר לפני שנים היו פני הדברים שונים בתכלית. אבל הוא בחר בדרך משלו, להניח לזמן לטשטש ולמגר חשיבותו של תיק 1000. צרה זאת של רמיסת הצדק ברגל כה גסה היא צרת כולנו ומחייבת אותנו להתקומם ולתבוע עלבונו של תיק 1000, שיזכה מיד בצדק משלו. יתרה מזו, שאר התיקים שבהם לכאורה מתמקד היועץ זו השנה השלישית, הם תיקים פרוצים לכל רוח עיוועים של עורכי דין אמונים על מלאכת מכירת קרח לאסקימוסים – ואלה לעוגמת נפש רבים מנשוא, והגרועים שבם נחפזים לצופף שורות סביב בנימין נתניהו החשוד.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

14 תגובות

 1. אם מקורותיך הם הדלפות מהחקירות, אז אתה תומך בעבירה על החוק. אם מקורותיך אינם קשורים לחקירות, אז מדובר בדעות שאין להן ערך משפטי. אם אתה ממציא את דעותיך, אז דעותיך הן יצירות בדיוניות.

  אם אינך מציין מקורות, אז אתה שייך כנראה לאותם יחידי סגולה (כמו אורי גלר) היודעים להסתכל בתיק מבחוץ ולדעת מה הוא מכיל. ואז, אני מקנא בך.

  1. להלן תשובתי למר גבעון: אם מקורותיי מהדלפות לא הייתי טורח להגיב שכן אדם איננו נוהג להפליל עצמו. אם מדובר בדעות כי אז אלה תהיינה יצירות של סופר, ומודגש כי זהו מקצועי.יחד עם זאת גם סופר יונק לעתים קרובות מהמציאות בה הוא חי ויוצר. אעיר לסיום כי איני מחונן בסגולת ניחוש מה מצוי בתיק מסויים. אבל קיימת בי יכולת לבחון לב-אדם.

  1. הביקורת שלי מתמקדת בהתנהלותו של היועץ המשפטי שגורר רגליו. באשר להחלטותיו לכשיתפרסמו אקבע דעתי בבוא היום.

 2. הבה נניח שחטאיו של נתניהו כפי שאתה מפרט אותם הם נכונים. אם כך אינו ראוי לכהן לא רק כראש ממשלה אלא גם כלבלר בכל מוסד ציבורי.
  אז איך אתה מסביר שחלק גדול מאד מהעם היושב בציון חושב שהוא המתאים ביותר לכהן כראש ממשלה?
  כל כך הרבה אנשים בישראל הם אידיוטים?
  רק אתה ואני חכמים?
  איך זה שנתניהו, כך על פי כל הסקרים, ימשיך להיות ראש ממשלה גם בקדנציה הבאה?

  1. לי.ד.

   עשר שנים ויותר אני מסביר לעם ישראל כיצד נוכל נוהג בו. ועכשיו אתה נזכר לבוא עם שאלת השאלות… תודה על היאוש שמסביר את הפלא השערוורייתי הזה. היינו ונשארנו עם עבדים.

 3. לא יכול להתחמק מההרגשה שהוא עצבני ואיבד מבטחונו הוא ממש מתוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של מנשה

זו שעתנו הגדולה

על חשיבות החוסן הלאומי והחברתי של הפרט והחברה כולה

תמונה על גדעון

האם יחזרו?

האם אכן עושים את המירב לשחרור החטופים?

דילוג לתוכן