תיק חמשת אלפים

בעקבות ההודעה הדרמטית של בנימין נתניהו
צילום של נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: US Military

הכותרת הזאת הועתקה מהאינטרנט, היכן שגולשים רבים שמו ללעג את הופעתו הבכיינית של ראש ממשלה שבכל רגע יכול להפוך את חיינו לבלתי נסבלים ואף גרוע מזה. הגולשים עצמם הם שיצרו את הכותרת הזאת.

אולם באשר אליי – אינני מוצא סיבה אחת ללגלג על בנימין נתניהו, הלכוד במבוכות נפש ומנותק מהמציאות; איש שהוא שבוי בעולם שהוא יצר לעצמו ועלול להתפוצץ כבלון בפרצופינו.

אני משער שלתחושת הדיכאון האישית שלי לאחר "ההופעה הדרמטית" שלו יימצאו עוד כמה שותפים. ההופעה המוזרה של בנימין נתניהו העידה לא רק על מצבו אלא גם על מצב כולנו, שהפכנו להיות בני-ערובה בידיו של אדם שאולי איננו כשיר לתפקד כקודקוד המערכת.

האדם שאמר דברים מוזרים בדבר חקירותיו הציג לאמיתו של דבר הופעה עגומה של אדם שהוא שבר-כלי. איש שבעצם זועק לעזרה, ואם לא ישיגה במהרה כי אז סיפור הפרק האחרון הזה עלול לסחוף את כולנו אל מקום לא טוב.

זהו אדם שמוכן להפוך את חקירותיו לקרקס ציבורי שאינו מתקיים בחדרי חקירות, כפי שראוי במקרים של חשד לפלילים, אלא בכיכר העיר, היכן שלדרישתו הוא יתעמת עם כל עדי המדינה ועדויותיהם, אדם שאולי אכן זקוק לעזרה של אותם אנשי "מקצוע", כפי שכונו בפיו של נשיא המדינה ראובן ריבלין כשדחה בשאט נפש את האשמותיו המוזרות של נתניהו שהוא – הנשיא ריבלין – קשר עם גדעון סער להפילו.

כך, שלב אחרי שלב, מתרבים במספרים הולכים וצומחים תושבי הארץ העדים לתהליך ההתדרדרות. אני מודה שאינני יכול להתחבר למלגלגים עליו, אלא יכול רק להפנות בקשה למקורביו של ראש הממשלה שינסו לבלום בהקדם את התכהות חושיו ולהבהיר לו את המציאות ואת מצבו האמיתי, מכל הבחינות, כפי שנחשף ב"הודעתו הדרמטית".

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

10 תגובות

  1. האם ישרוד עד הבחירות ? נדמה וכפי שאתה מציין ובצדק, האיש הגיע כמעט לסוף דרכו ולא ברור כלל אם יעמוד בעוד לחץ. הנזכה לראות במהפך או שיורשיו מקרב חקורביו יהיו עוד גרועים ממנו.

    1. למירי בן נון,

      אינך משערת עד כמה את צודקת. תיבת פנדורה של משפחת נתניהו מכילה אין ספור פרשיות ומה שלכאורה כבר גלוי לעיני הציבור הוא בסך הכל קצהו של דבר – עד להחרידץ

    1. האות צדיק סופית מיותרת. שגיאה הנובעת מאצבעות ישישות שמרקדות כרצונן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

צילום של גדעון

דילמת "המחיר"

הלכידות החברתית היא המפתח להישרדותנו בארץ הזאת

תמונה של משה

כצפוי, שונה!

על "טעות אנוש – רומן מתח" מאת שולמית לפיד

דילוג לתוכן