עלילת הדם של צמרת הליכוד

העלילה של רגב בגיבוי נתניהו נגד גנץ לא תיסָלח
צילום של רגב
שרת התחבורה מירי רגב צילום: נחום עסיס commons.wikimedia.org

אפתח באמירה הברורה הזאת: מירי רגב איננה האחראית היחידה להמצאת עלילת הדם הנוראה שכוונה לרקתו של רב-אלוף בני גנץ, עלילת הדם המייחסת לגנץ אחריות למותו של פעוט בן ארבע לאחר מבצע "צוק איתן" בטיעון הנבזי שהפעוט האומלל הקשיב לעצתו של גנץ לצאת בתום המבצע ולקטוף פרחים ועל כך שילם בחייו. אני חוזר ומדגיש כי לגברת רגב יש שותף לעלילת דמים זו ושמו בנימין נתניהו, מי שמינה אותה לשרת התרבות והספורט.

נתניהו איננו יכול להתחמק מאחריותו. דרכו רצופה בהחלטות של מינויים שערורייתיים רבים, רבים מנשוא. אחד המינויים האלה שצמחו בתקופתו היא אותה מירי רגב שרואה תמצית חייה בהתנקשות לא נאותה בעולם התרבות והיצירה בישראל. לכל החלטה כזאת המעידה על טיבה קיים השותף הבכיר נתניהו ואסור לתת לו לחמוק מאחריותו.

לפיכך הכתוב בשורות אלה מתייחס לשני האחראים לאותה עלילה שאין לה כפרה. אני כותב הפעם מזוויתו של מי שבזמן אמת שמע וראה את רב-אלוף גנץ ואני מצהיר בזה כי שניים אלה, רגב ונתניהו, אינם אומרים אמת וחרפתם מתפשטת ברחבי הארץ ולא תימצא רוח עזה דיה להרחיקה מאתנו; ריחה הלא נעים של עלילה זו אינו ניתן להרחקה.

שעה קלה לאחר הופעתו של רב-אלוף גנץ בתום המלחמה ברצועת עזה קיבלתי מייל מחבר מוערך שהפנה שימת ליבי לדברי המצביא, שריגש אותו באמירה של משורר שאינה מאפיינת איש צבא, שנאמרו בסיום אותה מלחמה עקובה מדם. ואכן לאחר שראיתי ושמעתי את גנץ בהקרנה חוזרת כתבתי בתגובה לדבריו ברשימה שפרסמתי:

"המשפט (של גנץ): "לאחר הקיץ יבוא הגשם וישטוף את אבק הטנקים ויוריק את השדות" נאמר על-ידי איש צבא שמבטו מלטף באהבה וברגישות את תושבי הדרום ואת רגבי אדמתם. את המשפט הפואטי המרגש הזה שייחרת בדפי הימים האלה אמר רמטכ"ל צה"ל, רב-אלוף בני גנץ בעת שפנה לתושבי עוטף עזה והפציר בהם לחזור לבתיהם ולשדותיהם כי ביטחונם מובטח לזמן רב. רק רמטכ"ל של צבא-עם כמו צה"ל שחזר והוכיח כי אין מוסרי ממנו, יכול היה להתנסח כמשורר הזוכה בהשראה מיוחדת. האיש השקט הזה, נעים הליכות שאינו מרבה לדבר, קצין מקצועי למופת, ראוי לחיבוק מרבים-רבים על שבדרכו השקטה ניהל מערכה עקובה מדם" – כך כתבתי אז.

עתה אני מבקש להרחיב בדיוק על דבריו של גנץ, שלהם הקשבתי בהקרנות חוזרות לאחר שהתפרסמה עלילת הדם המבישה. וכך אמר: "אחרי הקיץ יבוא הסתיו ואחריו יגיע החורף והשדות יוריקו אז…"

רק גברת נגועה ברשעות שאין לה גבולות ורק ראש ממשלה שמגבה זאת כנתניהו יכולים להיות שותפים בהאשמה הנוראה שקשרה בין מותו של הפעוט בדברי הנוחם והנועם של איש הצבא. רק הם יכולים ללא נקיפת מצפון להמציא עלילה דם שכזאת רק בגלל התקף חרדה חדש שלהם מחמת סיכוייו של רב-אלוף גנץ להביסם בקלפי ולהרחיקם מזירת חיינו. מי ייתן ונזכה סוף סוף בראש ממשלה שאין להטיל ספק לא ביושרו ולא בהגינותו.

הניסיון הכושל והעלוב הזה של עלילה הדם מבית היוצר הבעייתי של מירי רגב בגיבוי בנימין נתניהו מעיד עליהם ועל טיבם ומשחית סביבותינו. העלילה המצמררת הזאת מאותתת על התקף חרדות חדש של צמרת הליכוד.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

13 תגובות

 1. אצל נתניהו מלך הfake news שקרנות היא שיטה קבועה. הוא ממציא סיפוריפ על עצמו ועל הישגיו, דברים מומצאים, למשל על זה שהוא מצליח בשיחותיו עם פוטין. ועוד בהרבה סיפורים. והלהקה של המקורבים למדו ממנו. הוא גם יזרוק אותם לכלבים אם זה ייראה לו לתועלתו. חוץ מזה הוא גם פחדן שלא עומד בלחצים ומדבר על זה שצריך לא להיכנע ללחצים.

  1. אז בגלל בכי התמרורים של הכותב אריכא ילכו לבחירות (מתי?) ויקיר העם ביבי ימשיך להיות ראש ממשלה.
   ולמה ימשיך – כי העם התחלף.
   זה מה יש. ואנו לא בטוחים שאם גבאי-לפיד-זנדברג-איימן עודה ירכיבו ממשלה יהיה יותר טוב.

  1. נו, ואם הרוב לא חושב כמוני – אגב, זה מדויק! -אז בגלל זה עלי לשתוק?

  1. מי לדעתך מזיק יותר ממנה? אכיר לך תודה על הרחבת יותר מפורשת.

   1. מזיקים פי כמה ממנה – נפתלי בנט, אורי אריאל, איילת שקד, אריה דרעי.
    מירי רגב בסך הכל חושבת נכון. אבל צורת ההתבטאות וההתנהגות שלה מתאימות ללבנט.

   2. לקרוא לקשקושים של צרת התרבות והספורט ,עלילת דם" זו החמצה אסטרטגית. אתה בוודאי יודע איזה קונוטציות היסטוריות יש למונח הזה. בזה שאתה נותן לקשקוש המטופש של "כבוד השרה" את המעמד ההיסטורי של עלילת דם אתה מעלה אותה בכמה דרגות חשיבות – מה שבהחלט לא מגיע לה. זו בסך הכל "טיפוסית מהשכונה" שהצליחה להתברג לצמרת מפלגתם של ביתן-זוהר-ואמסלם. אל תעשה ממנה "פאם פאטאל".

 2. הם נבחרים על ידי העם, ושם הבעיה. זה מה שהעם רוצה, וזה מה שהוא מקבל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ציור מבט מאחור

צ'אקרות

תרגול תודעה, גוף ונפש

תמונה של צחי

הגדול מכולם

על דינוזאורים, לווייתנים ופטריות ענק

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

דילוג לתוכן