התנהלות בלתי אפשרית

פרשת אפי נווה כמשל לשחיתות
רישום של עמוס
עמוס אריכא - דיוקן עצמי

האיש אפי נווה מעניין אותי כקליפת השום. אבל באצטלתו כעו"ד בעל מעמד מופלג הממנה גם שופטים בישראל – הוא מעורר את חמתי מכיוון שהוא מממש במחדלו שחיתות שאינה יודעת גבולות; פעולת ההחמקה שביצע נווה כאחרון העבריינים כשהוציא מהארץ – תוך עקיפת ביקורת הגבולות – בת לוויה והחזירהּ באותה שיטה נפסדת אל מכורתה, איננה סתם מעידה שטותית אלא עבירה פלילית חמורה. בניגוד לידידיו המשפטנים הנזעקים לעזרתו, חובה עלינו לתבוע העמדתו לדין ולעקרו ממעמדו הציבורי.

לא בכל יום נתפס משפטן בעל מעמד ציבורי שכזה בביצוע עבירה כה-חמורה. ההחמרה מתעצמת יותר נוכח העובדה שהמעשה מתאפיין גם בתגובה מגומגמת של שרת המשפטים איילת שקד, גבירה נחרצת וקשת יד ולשון. דווקא במקרה הזה של נווה נתפסה גם השרה בפעם הראשונה לעילגות מפתיעה, כמעט מעוררת רחמים עליה. וכל זה למה? ידידות שקיימת בינה, אשת הצדק הנודעת, לבין אותו משפטן שהתנהל כפרחח לכל דבר.

שני אלה, בנקודת חיבור זאת, מוכיחים כי הם שייכים לדור שאיבד מכבר את הבנתו בחוק האמור להיות שווה לכל נפש. אכן אין זו תמיהה אלא קביעה מרה. לא רק שהם נתנו ידם לרמיסת אחד מציוני דרכו של השופט הדגול אהרון ברק, שקבע חד וחלק כי בפני כס המחוקק וכס השופט על כולנו להיות שווים – ראו "תקנת בוזגלו", אלא שהם הוציאו אותה להורג. כמעט לא קם מישהו למחות כנגד המתעללים האלה, הרומסים בחדווה את מערכת המשפט השותקת כאילמת שלשונה דבק לחיכה. אל מול העולה מחקירות ראש ממשלה מכהן שלא היה דומה להן בתולדותינו – אנחנו לומדים בעזרת נווה ושקד על מהות האליטות החדשות.

רק משפטן אחד בגמלאות, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, דוד בר-אופיר, ניסח ב"ידיעות אחרונות" תגובה נמרצת ומדויקת המגנה את נווה ומחדליו. את תגובתו של השופט החכם הזה צריך לפרסם בכל כלי התקשורת.

בינתיים מה פלא שנולדה במדינת ישראל שכבת אנשים הנמצאים בעמדות כוח והשפעה שהם בלתי מרוסנים ומאמינים כי המדינה היא עסק פרטי של אימם. מקרה נווה והגמגום של השרה שידעה להתעלל באותה שופטת שלום מסכנה על חילוף חידוד עם תובע – מחייבים מהפכת-נגד מול הבריונים פורעי החוק האלה המחזירים אותנו לימי עלטה ואפלה.

מטרידה ומדאיגה לא פחות אותה חבורת משפטנים מחוג "הידידים" של הפוחזים האלה המנסים בכל דרך להמעיט ממעשה הביוש המחפיר של נווה וידידתו השרה שקד. דומה כי השחיתות במקומותינו מרעילה גם את מעט מקורות המים החיים שעוד נותרו מתחת לפני אדמת הארץ המעונה.

אם בראש המדינה הזאת ממשיך להתקיים ראש ממשלה שנחקר כבר תריסר פעמים, כנתניהו, והוא עוד מתכנן לעצמו בחירה נוספת – בעוד רובנו שותקים! – כי אז מה נותר בכלל מהמושג הכל כך פשוט וכה נדרש כהגינות? אם יש בעו"ד אפי נווה שמץ של כבוד למקצועו שיתפטר לאלתר, כי אנשים כמותו במחוזות הציבור גורמים לריקבון המדינה כמגפה שנתקשה לעצור בעדה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

8 תגובות

 1. גם איילת שקד בהחלט קשורה לסיפור
  אבל על ראש הממשלה יכולת לוותר
  לא היה צורך לשרבב אותו למאמר
  יש מספיק הזדמנויות וסיבות נעונות כדי לכתוב עליו וגם לשלילה

 2. הנה הרשויות הולכות לטפל בו ולהדיח אותו. למה תמיד המסקנות מראש על שחיתות. אבל הכל צריך להיעשות בצורה סודרת ולא ע"י התלהמות אופוזיציונית.

 3. שותף במינוי של שופטים
  ובן-ברית של שרת-משפטים,
  כשעבר עבירה
  על חוקי הגירה
  בממסד לגנות – לא עטים.

  והכתבה – זהב פרוויים!

 4. מיד אחרי שיתברר מה עשה חייב להיות מועמד למשפט
  ואם ימצא אשם חייב להיות מודח ולשבת בכלא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן