המלצות למנהלים

דברים שכדאי לדעת כדי להיות מנהיג טוב יותר
צוות מנצח
צילום: www.lifeofpix.com

יש אנשים שסבורים כי אנשים מסוימים נולדו מנהיגים, אחרים חושבים שזה משהו שאפשר ללמוד. לא משנה מהי עמדתכם בנושא – אין ספק שתמיד אפשר לשפר את יכולות המנהיגות שלכם. במאמר זה אפרט כמה עקרונות שצריכים להיות בראש הרשימה שלכם בתור מנהלים. הדוגמאות במאמר לקוחות מעולם ה-ITSM (שפרושו: Information Technology Service Management), אך העקרונות מתאימים לכל מנהל בכל תחום.

  1. אנשים קודמים לכול – רוב האנשים מחפשים הכרה והערכה לעבודתם ורוצים שבצוות שלהם ישררו אנרגיות חיוביות. בדינמיקה העסקית של היום אנחנו מופקדים על תחומי פעילות רבים, מתרוצצים מפגישה לפגישה ומקדמים הזדמנויות עסקיות – וחשוב לזכור שיחסי אנוש טובים ובריאים קודמים לכול. פעולות כאלה מראות את הצד האנושי שבכם ובעזרתן תזכו לכבוד מצד העובדים והלקוחות כאחד. טיפ חשוב נוסף באותו הקשר – שמרו על קשר עין עם העובדים והלקוחות. התנתקו מהנייד ומהמיילים ותנו עדיפות לאדם הנמצא מולכם.
  2. הדרך הנכונה לעודד התנהגות רצויה היא להדגים אותה בעצמכם. שמשו דוגמה, קבעו את הטון והגדירו נוהלי עבודה כך שהצוות שלכם ירצה לחקות אתכם. קבעו כללי התנהגות, תאמו ציפיות והסבירו אילו פעולות לא יתקבלו בברכה. שתפו את הקרדיט לפרויקטים מוצלחים עם הצוות שלכם. אם עשיתם טעות, הודו בה והתנצלו. כאשר אתם מודים בטעויות העובדים שלכם ירגישו בטוחים להודות בטעויות שלהם גם הם, במקום לשחק במשחקי אשמה למיניהם.
  3. בניית התרבות הארגונית – בנו מערכת יחסים טובה עם העובדים במחלקות השונות בארגון. באמצעות יחסים טובים עם מחלקת משאבי האנוש למשל תוכלו לצייר לעצמכם תמונה ברורה של המגמות העתידיות בחברה וההשפעות הכלליות על הארגון כולו. יחסים טובים עם ראשי צוותים שונים בארגון יתרמו להפריה הדדית ולזרימת מידע חופשית בין כולם.
  4. מספיק תפוח רקוב אחד כדי לקלקל את כל השאר – כפי שאתם דואגים לבנות בקפידה את תהליכי ה-ITSM, דאגו שהצוות שלכם ייצג אתכם כראוי. היו בררנים בנוגע לאנשים המבקשים להצטרף לצוות שלכם. ודאו שיש להם הידע, המיומנויות והרצון לסייע ולהביא את הצוות לשיפור ולהתייעלות תמידית.
  5. דיבורים מלווים במעשים – אמנם חשוב מאוד שתהיה לכם אסטרטגיית פעולה, אג'נדה וחזון, אך לא פחות חשוב ואולי אף יותר – לנקוט בפעולות שיקדמו אתכם לעבר המטרות. עשו משהו שיקדם אתכם צעד אחד בכל פעם. זה לא חייב להיות משהו גדול אבל "משהו" חייב לקרות. נסו לארגן כמה שיותר פגישות, צרו לעצמכם לידים והזדמנויות עסקיות, הרימו טלפונים וצרו באז. העיקר לא לשבת בחיבוק ידיים ולקוות ולהתפלל שהדברים יקרו מעצמם.
  6. הדרך להצלחה רצופה מכשולים – כמעט כל יום מתפרסם פוסט שאומר: "מחפש המלצות לכלי ITSM". לשם כך עליכם לגייס יועץ מכירות שיהיה רגיש לצורכי הלקוחות. זכרו שהלקוחות זקוקים לו כדי שידריך אותם ויעזור להם באזורים שבהם חסרים להם ידע וניסיון. הם מצפים לבואו של היועץ, מצפים ממנו להכין שיעורי בית מבעוד מועד על החברה, התרבות הארגונית שלה, לקיים פגישת אפיון ותיאום ציפיות ולגרום להם להצליח בזמן הקצר ביותר ובעלות הנמוכה ביותר. היועץ והלקוח אמורים לעבוד יד ביד לשם השגת התוצאות הרצויות, עליו להיות זמין והכי חשוב מקצועי ואמין, אחד כזה שהלקוח ירגיש בנוח לפנות אליו ללא היסוס.

כמו כן יש להבין את הכלי העומד לרשותכם. ITSM עוסק בכלל מרכיבי התמיכה והשירות ביחידת מערכות המידע, וזהו כלי נפלא שעוזר לקדם תהליכים ומסייע לחברה לענות על צורכי הלקוחות באופן המהיר והיעיל ביותר. עם זאת, לא משנה כמה כסף תוציאו – אם מצפים מהכלי לעשות דברים שהוא לא אמור לבצע, לא תוכלו להתקדם כלל.

במאמר הבא אפרט חמישה טיפים נוספים שיסבירו יותר עליכם כאינדיווידואלים ולא כמנהיגים של קבוצה. למה המסע שלכם ייחודי, למה עליכם להיות עצמכם ולמה לעולם לא להפסיק ללמוד.

*

משה אטיה מוביל את פעילות אתר SysAid

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

5 תגובות

  1. צריכות להיות דרישות גבוהות מהעובדים. צריך להעמיד רף ולוודא שעומדים בו. יש מנהלים שמפרשים לא נכון את הנושא של יחסי אנוש טובים והופכים את זה לוותרנות על סטנדרטים גבוהים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

בקבוק בושם

STORY PHARM בישראל

סיפור ההצלחה של מותגי העל בשמים ואיפור

מיטה

חדר השינה "כמקדש"

מהי הפרעת שינה כרונית וכיצד אפשר לשפר את השינה

דילוג לתוכן