שערוריית תיק המעונות

אכזבה מהתנהלות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
תמונה של אביחי
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט he.wikipedia.org

בעוד שבכירים במערכת הביטחון המסיימים שירות ממושך, כמו בצה"ל, נדרשים לתקופה ארוכה של "צינון" הנמשכת שלוש שנים(!), זינק אביחי מנדלבליט מתפקידו כמזכיר הממשלה לתפקיד היועץ ללא תקופת צינון אפילו של ימים ספורים. את ההזדמנות הזאת שנקלעה לידו לא יכול היה להחמיץ – שכן פסגת חלומותיו כמשפטן הייתה ונשארה להגיע ביום מן הימים למינויו כשופט בעליון.

למגינת-לב כל אדם הגון שעקב אפילו רק אחרי חלקיק ממחזה התנהלותו המבישה של מנדלבליט ב"תיק המעונות" של שרה נתניהו, התברר כי ללא שמץ של בושה הוא קבר תשע אמות באדמה את "תקנת בוזגלו" החשובה שתיקן לפני כארבעים שנה השופט אהרן ברק בהיותו היועץ המשפטי ומשמעותה שכולם שווים בפני החוק והמחוקק.

על אותו מקום קבורה משפילה מקפצים בעזרת היועץ הגבירה שרה ושני פרקליטיה הנודעים, יעקב וינרוט וד"ר(?) יוסי כהן, שעושים בלשכתו של מנדלבליט כאילו מדובר באחוזתם הפרטית. הצרימה גוברת כשדומה ששני הפרקליטים גוררים את היועץ לכאן או לכאן במטרה לתעתע בו ולקצץ בדמותו – והוא כמו נגרר ללא התנגדות ממשית והתנהל מולם בתיאטרון "השימוע" כחרד מהצל הנכרך בעקביהם, צלה המרתיע של שולחתם, הנודעת במזגה התוקפני.

מצופה היה מיועץ משפטי בעל עמוד שדרה אמיתי לשלוח מלשכתו את שרה נתניהו ואיתה את עורכי דינה הבוטים בניסיונם הנואל לקצץ את כנפיו. אלא שהוא, במקום לנפנף ממנו והלאה את אלה שגימדו אותו עצמו כמו מדובר בחדל-אישים, חזר שוב ושוב לספיחי שימוע כרצונם, מחזה קומי-טרגי שמתחילה פסול לחלוטין, והניח לה ולהם להלום בו באגרופי-לשון סמורה כאילו הוא כנוע. ולזה עוד קוראים "שימוע"…

כזה הוא מנדלבליט המתנהל בפחדנות ומאבד את לשונו כמו נחתה עליו אילמות משתקת, והנכונות שלו למחוק ולמחוק מתיק המעונות סעיפי אישום שונים ונתמכים בהוכחות מוצקות מטילה עליו צל כבד. עובדה היא שלפתע נעלמו שלושה סעיפי אישום שאמורים היו להוכיח את השיטה הנפסדת של הגבירה העושה כרצונה זה כעשרים שנה. עורכי דינה הנ"ל של הגבירה השיגו ללא מאמץ מיוחד את כל שביקשו ועדיין לא סיימו מלאכת הקודש שלהם. היועץ המובס שנחשף בחולשתו האומללה עדיין מוכן היה לרצות עוד יותר את וינרוט וכהן, אפילו כשאלה נהגו בו בביזוי ממשי כשהציעו שמישהו אחר, לא הוא היועץ, יהיה זה שיקבע את גודל ההחזר הכספי של שרה נתניהו – מישהו אחר בפרקליטות שניתן לסמוך עליו.

כך מתפרשת דרישה חצופה זו.

תוך השתלחות בלתי פוסקת במנדלבליט השיגו הפרקליטים על נקלה את סגירת תיק החשמלאי שביצע עבודות פרטיות בבית הפרטי, תיק "כוסות התה" שהוגשו בטיפול מיוחד על חשבון הציבור לאביה הישיש של שרה, ותיק "רהיטי הגן" שנרכשו בעשרות אלפי שקלים למעון השייך למדינה בירושלים ובמקום זה התגלגלו לחווילה הפרטית בקיסריה. היועץ האזין להם "בלב חפץ", כפי שאמר. אבל שני שלוחי-לשון אלה תיקנו אותו בו במקום והזכירו לו כי קודם אמר שיתייחס לבקשותיהם "בלב חפץ מאוד" – והוא – רך לב שכמותו! – התעלם מהפגיעה והפיחות במעמדו, הסכים ותיקן כי אכן כך אמר, "בלב חפץ מאוד".

חובה להדגיש כי יותר משהצטייר מנדלבליט כמי שאיבד את מצפונו המקצועי הוא מצטייר בעצם כמי שפעל בתיק המעונות כקונסיליירי בשירות השליט ולא כראש תביעה במדינה שטוענת להיותה דמוקרטית – והמרחק הזה בין אחד לשני כתהום פעורה לבלוע את כולנו. מנדלבליט הוכיח שאין בכוחו לכבד את מעמדו ואת עצמו ולפיכך ראוי היה לנוכח חולשתו המופלגת עד סהרוריות בתיק המעונות – כי יפרוש מתפקידו. מרוב כובעים איבד היועץ את ראשו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

13 תגובות

 1. מאמר חשוב, ניכר שאתה בקי במתרחש בחדריו של היועץ המשפטי ובאופן בו מתנהלים בו סנגורי שרה כבשלהם, שאנו כציבור אין לנו נגישות לכך.

  לתומי חשבתי שההפגנות השבועיות, והיומיות מול ביתו של היועץ במהלך השנה האחרונה עשו את שלהם, ושהבין שרצון העם שיעשה משפט מהיר וצודק, יחד עם פרוט כל מעשיה בתקשורת כולל דיווחים ישירים מחדרי החקירות ועדי המדינה, ועכשיו אני למד ממך שכול זה והלחץ הציבורי לא רק שלא השפיע, אלא אף החמיר את התנהגותו..
  מעניין

 2. למה לא נמתין עד סוף התהליך וז נביע דעתנו תהיה אשר תהיה?

 3. איך בכלל אפשרי שמישהו שהיה עוזר שלך ויד ימינך יהפוך כעבור יום למי שמחליט אם אתה עברין או לא. פשוט לא יאומן.

 4. אם מישהו עבר עבירה צריך להעמידו לדין
  אם מנדלבליט היה עובר עבירה כבר מזמן היו עתירות לבג"צ
  עובדה שאף אחד לא ממש קיבל תמיכה של בית המשפט העליון בענין
  ואם לא עבר על החוק אז מה הבעיה?

 5. מנדלבליט מקווה שמשהו יקרה וימנע ממנו הצורך לעשות עבירה שהרי אסור לשקר

 6. אם היה אומר שהוא מנוע מלטפל בתיקים הללו. אלא שאז היה ביבי דואג להעיף אותו.בקיצור להמצא בסביבה שבה מתרחשות כל מיני פרשיות זה מסובך.

 7. מנדלבליט והפרקליטות "הרוויחו ביושר" את אי-האמון המוחלט שרוחש רוב הציבור למערכת המשפטית במדינת ישראל: התנהלותם הכושלת ו"מריחת הזמן" בטיפולם בתיקי ביבי / שרה נתניהו היא מבישה ושערורייתית.
  ולגבי משפחת נתניהו: עם ישראל ראוי למנהיגים ישרי-דרך שטובת המדינה ואזרחיה נמצאים תמיד לנגד עיניהם, ולא ל"מנהיגים", כמו ביבי, שמנצלים את הכוח שהופקד בידיהם לקיום נהנתנות ושנור שיטתיים, חסרי רסן וחסרי בושה: מתי יתפכחו מצביעי ביבי להבין, שמה שמעניין את ביבי הוא אך ורק ביבי ומשפחתו, ושהוא "לא רואה אותם ולא סופר אותם ממטר, ואפילו מפחות…"?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן