עוינות עיוורת מלבה את תעשיית הדכדוך

זה לא FAKE NEWS זה כבר STUPEFIED NEWS
תמונה של ד"ר דגני
ד"ר יצחק דגני

לקרוא את עיתוני השישבת של 4–5 במאי 2018 ולא להאמין. ישראל הפציצה מאגר של טילים בסוריה. מעט לאחר מכן הכין ראש ממשלת ישראל מופע אודיו-ויזואלי על שקרי איראן והציג אותו קבל עם ועולם בשעת השיא של הצפייה בטלוויזיה, שהיא גם שעת שיא צוהרי היום בוושינגטון.

האווילות של כמה עיתונאים ואופוזיציונרים ישראלים זועקת לשמיים. במאמר "מה באמת מתרחש מצפון למדינת ישראל" (8/3/18), סיפרתי לקוראים על דבריו של ח"כ "הביטחוניסט הידוע" עופר שלח. שלח, המשתייך לסיעת "יש עתיד" שבבעלותו של ח"כ יאיר לפיד, טען בתקיפות כי ישראל לא מעורבת בכלל בלחימה בסוריה. וזאת לאחר שהאלוף אמיר אשל הכריז בפומבי שחיל האוויר הישראלי ביצע "מאה גיחות" הפצצה בסוריה בעת האחרונה. דהיינו, לפחות על פי דברי האלוף אשל, ישראל מעורבת זה מכבר לפחות בלחימה אווירית בסוריה. האם כך אמור ח"כ וחבר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת להפגין את מהימנותו בפני הציבור?

לא עברו אלא כחודשיים, והבוס שלו, ח"כ יאיר לפיד, תקף בברוטאליות ורבאלית את ראש הממשלה על "ההצגה האיראנית" שהוא ערך בטלוויזיה. הנימוקים של לפיד לא רק שהיו טבולים ברוע לב, אלא הם הראו על אווילות מוחלטת וחוסר הבנה ביטחונית. יותר מזה, דברי לפיד גרמו נזק ממשי, כיוון שהציבור הישראלי ספג עוד מנה של "תעשיית הדכדוך" ללא כל הצדקה.

מה חושב לפיד – שגילינו לאיראנים שמחסן שלהם נפרץ? הם לא יודעים זה מכבר שהמחסן נפרץ? הם יגבירו את השמירה על המחסן או על מחסנים אחרים? האם אלו שגנבו חצי טונה ניירת יגנבו שוב חומר דומה ממחסן דומה?

יאיר לפיד היקר, האם לא ברור לך "שכל איראן" צפתה בטלוויזיה בראש ממשלת ישראל מתעתע במנהיגים שלה? בבריונים המזוקנים של משמרות המהפכה? האם זה לא יהווה עוד גורם מתסיס נגד האייתולות שמבזבזים הון עתק על גרעין, כאשר העם שלהם סובל ממחסור בגרעינים לייצור קמח לאפיית פיתות? האם לא ברור לך שמשלחות חשובות ממעצמות העולם תבואנה לישראל לבחון את החומר שנגנב מתחת לאפם של חיילי "המעצמה השיעית"?

אולם נעזוב כעת את ח"כ יאיר לפיד, שאלוהים ישמור אותנו מפניו, ונעבור לבחון דיווח ישיר מוושינגטון מאת העיתונאית הבכירה אורלי אזולאי. אני משער שטינתה הידועה לממשל טראמפ מעוותת לחלוטין את דיווחיה. לגברת אזולאי יש מקום נכבד מאוד בתעשיית הדכדוך הישראלית. הפעם היא התעלתה על עצמה לעומת מאמר אחר מפרי עטה שהתפרסם ב"ידיעות אחרונות", ושאליו התייחסתי במאמר "FAKE OPINION יותר גרוע מ-FAKE NEWS" שהתפרסם באתר זה בתאריך 7/2/18.

הגברת אזולאי הצליחה להשיג ריאיון בלעדי עם פרופסור ארנסט מוניז בוושינגטון. את הריאיון היא פרסמה במאמר שכותרתו: "כשנתניהו מעודד יציאה מההסכם, הוא פועל נגד האינטרס הלאומי של ישראל". מוניז, פרופסור לפיזיקה גרעינית, היה מזכיר לענייני אנרגיה בממשל אובמה. הוא אף היה היועץ המקצועי של מזכיר המדינה בממשל אובמה ג'ון קרי, שרקח את הסכם הגרעין של ה-15 ביולי 2015 עם משטר האייתולות האיראני.

הכותרת הנ"ל היא בעלת משמעות חמורה ביותר, אם אכן זה מה שמשתמע מהריאיון שמוניז נתן לגברת אזולאי. אולם, מקריאת המאמר בעיון רב מתברר בדיוק ההפך. מוניז אומר שהם ידעו שהאיראנים משקרים. לכן, לדבריו, הם קבעו פיקוח חמור על מתקני הגרעין של איראן. מי הפקחים? – עובדי סב"א. דהיינו פקידי הוועדה הבין-לאומית לפיקוח על האטום שמושבה בווינה. אפילו מוניז מודה שאין לפקחים אלה גישה חופשית לכל האתרים המחייבים פיקוח באיראן. דהיינו סיפור הפיקוח החמור הוא קשקוש מוחלט. כך גם טוען במפורש מר יעקב נגל, ראש המועצה לביטחון לאומי בישראל לשעבר.

בשל קוצר היריעה לא אלאה את הקוראים בפרטים שמסר הפרופסור מוניז לגברת אזולאי. יכול להיות כי בשל עוינותו, כמו העוינות של נשיאו אובמה והמזכיר קרי, לבנימין נתניהו, התבטא מוניז בסגנון כותרת המאמר שלעיל. אולם הן ליבת המאמר והן תוצאות "המופע" הנ"ל של נתניהו מצביעות על הצלחה יוצאת מן הכלל. אם עניין זה יסייע לנשיא טראמפ לסכל את הסכם הגרעין הדסטרוקטיבי עם איראן – דיינו.

ועוד מילה לגבי יאיר לפיד – אם פעם חלפה בראשי מחשבה שאולי כדאי להצביע בבחירות עבור מפלגת "יש עתיד", הרי שהתנהגותו הנלוזה בעניין ההתקפה המוצדקת שמנהל נתניהו נגד הסכם הגרעין, כמו גם חוסר מהימנותו של עופר שלח, מחקו אצלי לחלוטין כל מחשבה שכזאת. כך צריך לנהוג מנהיג מפלגה שמבקש להיות ראש ממשלה בישראל?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

10 תגובות

 1. יצחק היקר,
  הרי אתה משול לאותו אלוף קשת היורה חץ ולאחר מכן מסמן מעגלים סביבו.
  עופר שלח דיבר על המעורבות של ישראל בלחימה בין הפלגים הנצים בסוריה ולא על פגיעה בכוחות המאיימים או פועלים כנגד ישראל. וכך על ידי סילוף קליל יצרת ח"כ לא מהימן.
  כל מי שמתנגד לביטול הסכם הגרעין עם אירן נחשב אוויל בעיניך. אם כך מרבית תושבי ארה"ב, בוודאי מרבית אירופה, מיעוט לא קטן בארץ ורבים מקרב ראשי מערכות הביטחון נמנים עם קבוצת האווילים.
  בוודאי שההסכם המדובר לוקה בחסרונות בולטים באשר אינו מתייחס ליכולות קונבנציונאליות של איראן ובמעורבותה בטרור בינלאומי. ייתכן שלו ממשלת ישראל במקום להתעמת עם אובמה על עצם קיום ההסכם, הייתה מתרכזת דווקא בניסוחו, הייתה נמנעת מאתנו ההתבססות של כוחות איראן בגבולנו הצפוני.

  1. שמעתי את עופר שלח בעצמי. הבנתי היטב את מה שאמר. הוא שב ואמר כך למרות שהמנחה אתגר אותו שוב באותה השאלה. אגב – הספר שהוא כתב על ענייני הביטחון מלא בקשקושים. באותה שבת תרבות הוא תקף את הממשלה שלא עושה כלום למען ביטחון ישראל. עוד קשקוש. אגב – האם אתה בטוח שישראל לא מעורבת במה שקורה בסוריה?
   לגבי הסכם הגרעין, במחילה, מה שחושבים מרבית תושבי ארה"ב, אירופה ואף ישראל, אם זה נכון מה שאתה כותב, שווה מעט מאד. כל הללו לא מעורבים ולא יודעים מה שמתרחש.
   אני יודע שרוב ראשי מערכת הביטחון הישראלית חושבים אחרת. אני יודע שישראל כן הייתה מעורבת במו"מ עם איראן. אני יודע שדעתה לא התקבלה בשל התעקשותו של אובמה ויותר של קרי שבתו נשואה לאיראני. טוב עשה נתניהו שהתעמת עם אובמה בנאומו בקונגרס האמריקאי.
   מכל מקום ההסכם מת. הודות לטראמפ. כך הנזק יצומצם. יש כבר סימנים לכך כולל מתוך איראן.
   ועוד – התבססות איראן בגבולנו הצפוני החלה שנים רבות לפני ההסכם. היא הואצה בעקבות ההסכם בשל ים הכסף שבו זכו האיראנים.
   ויש עוד הרבה שאין ברצוני להוסיף כאן. בהזדמנות.

   1. למה הזכרת שבתו של קרי נשואה לאיראני (אני מניח שהתכוונת לאמריקאי ממוצא איראני)?
    ולמי בדיוק נשואה בתו של טראמפ?
    אתה בוודאי יודע שרוב יוצאי איראן בארה"ב מתנגדים למשטר הנוכחי בארץ מוצאם, אז למה האזכור הזה?

    1. הפעם אתה 100% צודק. למזלנו בתו של טראמפ נשואה ליהודי ולא רק זאת – היא התגיירה ונכדיו יהודים. לפעמים ההיסטוריה היא בעדנו.
     לגבי קרי – בתו נשואה לרופא איראני. בעל דרכון איראני ושמשפחתו חיה באיראן. אין זה מדויק להציגו כבעל מוצא איראני. אחרי האירוסין גב' קרי הצעירה נסעה לאיראן להכיר את המשפחה. חו"מ גם לאחרונה ניסה קרי, הגם שאינו בתפקיד רשמי, להציל את ההסכם בניגוד לגישת הבית הלבן. מה זה מראה?
     לגבי האיראנים בארה"ב – אכן רובם המכריע מתנגד למשטר האייטולות ומייחל ליום נפילתו. כנראה שהנחרצות של טראמפ מאיצה את נפילת האייטולות.
     דעתי הפרטית היא שיבוא יום, אולי הוא לא כל כך רחוק, שהקשר הטוב של ישראל עם איראן יתחדש. הייתי באיראן, הכרתי אותם, יש לנו הרבה מה לתרום להם ורובם יודעים את זה.

     1. ההסבר הכי פשוט לזה שקרי ניסה להציל את הסכם הגרעין זה שהוא מאמין בהסכם זה ולא איזו תיאוריית קונספירציה מופרכת.
      צריך לשנות את הכותרת של מאמרך ל"עוינות יוצרת פייק ניוז". לידיעתך ובוודאות מוחלטת – הוריו של ד"ר נהאד, חתנו של ג'והן קרי נולד בארה"ב והוא בעל אזרחות אמריקאית ומתפקד כנוירוכירורג נחשב בבוסטון. אביו הוא רופא ריאות ומנהל יחידה בלוס אנג'לס וחי שם עם אשתו, כלומר אימו של החתן האמור.
      קל לזרוק רבעי אמת ולטעת רושם מוטעה בציבור.
      כדאי שתבדוק את המקורות שלך שוב, כי מה שכתבתי כאן ידוע לי מיד ראשונה.

      1. גם בתגובתך זו אתה צודק. תודה שאתה מחזק ומאשש את מה שכתבתי מקודם.
       מובן שקרי מאמין בהסכם. אחרת הוא לא היה חותר נמרצות להשיגו. אבל מי אומר שאמונתו של קרי היא נכונה הן עבור ארה"ב והן עבור ישראל?
       ההפך הוא הנכון.
       תודה גם עבור השלמת הרקע המשפחתי של ד"ר נהאד. הוא אשר כתבתי. משפחתו הרחבה מתגוררת באיראן. הידוע לך מיד ראשונה בהחלט נכון ומשלים את מה שידוע לי ממקורותיי, שאגב מתפרסים על סקאלה הרבה יותר רחבה ממקום מגוריהם ומעמדם המקצועי בארה"ב של מחותני קרי.
       שוב תודה על תשומת לבך.

  1. על פי מה שאמר בפומבי אותו חבר ועדת חו"ב התשובה לשאלתך היא חיובית. אלו הפרופורציות. אני גם חושד שעמדתו האופוזיציונית ורצונו להציג עצמו לציבור כאנטי-ביבי מעוותים את שיקול דעתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של דורון

גַּלִּי

שיר על "כולם"